RenataP RenataP komentáře u knih

Vitaminy a stopové prvky pro zdraví Vitaminy a stopové prvky pro zdraví Andreas Jopp

Pojatá ovšem jinak, než jsem si myslela podle názvu. Nenajdete tu mnoho přirozených zdrojů vitamínů a minerálů, protože doplnit tělu kvalitně vše, co potřebuje, zvládnou podle autora jen přípravky z lékárny a to ještě ty více kvalitní, než \"běžné\"... Přesto je kniha vyčerpávajícím informačním balíkem, výzkumy, fakta, statistiky...Taková stručná, jasná encyklopedie

17.06.2015

Gurmánská živá strava - 155 receptů Gurmánská živá strava - 155 receptů Růžena Wegener

Je to výborná kniha, která velmi svěžím stylem, bez zbytečných příkras, ale jasně, názorně a lahodně ukazuje raw food ve své nejluxusnější podobě. Určitě je to výtečná kniha pro každého, kdo se chce vytáhnout a ukázat ostatním, že syrová strava je neuvěřitelně chutná a výborná. Anebo receptíky pro každodenní mlsání. Za mne velká jednička s hvězdičkou.

14.06.2015

Skrytá spiritualita muže Skrytá spiritualita muže Matthew Fox

S tím souhlasím...opakuje, opakuje... zestručnění by tomu prospělo.

Leda tak pro čtenáře, který nezná ty citované autory nebo nezná celý princip toho, co tam autor popisuje, tak pak možná ano - opakování je tam matkou moudrosti - ale kdo už nějakou knihu podobného ražení četl, tak to pak působí zbytečně natahovaně.

13.06.2015 5 z 5

Dějiny jídla ve 100 receptech Dějiny jídla ve 100 receptech William Sitwell

Kniha, která je naprostým skvostem, neuvěřitelně LAHODNĚ a strhujícím způsobem napsaná!

16.05.2015

Zóna úspěchu Zóna úspěchu Gay Hendricks

Skvělá kniha, kterou se vyplatí dočíst do konce. Problém horní meze se psychologicky moc nerozebírá, ale existuje snad u každého. Autorovi díky za tuto knihu.

13.05.2015

Karty mořských panen Karty mořských panen Lucy Cavendish

Nádherné a jemné karty. Více snad než karty samotné, zaujala mne kniha a celkové velmi bohatě pojaté pojednání v knize o mořských pannách.

01.04.2015

Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Josef Jonáš

Doporučuji taky, hlavně pro obrovský přehled a pochopení fungování mikroorganismů v našem těle a antibiotik. Soubor 88 rostlin je báječným herbářem pro chvíle, kdy chcete použít jiné řešení.

11.03.2015

Odhalení Odhalení Meggan Watterson

tohle mě z knihy naprosto dostalo...

„Ode dne, kdy jsem měla sen o Kálí, se pro mě červená barva stala více než jen barvou. Nyní je pro mě zatížena více významy. Představuje posvátnost těla, zrození a sexualitu. Představuje štědrost zlomeného a otevřeného srdce, které vyzařuje neochvějnou lásku, tryskající ven jako voda z požárního hydrantu. Červená barva představuje ten druh lásky, které dosahuje do míst, kde jsme nejvíce zraněné a nejzranitelnější. Červená je barva pláště Marie Magdalény, jazyka bohyně Kálí i menstruačního stanu Díny, zmiňované v Tóře. Sen o Kálí způsobil, že se červená pro mě stala posvátnou připomínkou pravdy, ke které jsem konvertovala.“

29.11.2014

Andělé Atlantidy Andělé Atlantidy Stewart Pearce

Zvláštní karty. Pro chvíle naprostého usebrání a pohody. Touhy se ponořit do nejhlubšího nitra sebe samého: nejsou to karty, které si vytáhnete jen tak, nebo ve chvíli, kdy jste plni pozemských emocí, starostí a chcete řešit ryze hmotné věci. Tady se člověk musí zamyslet do samé hloubky své duše. Večer, při svíčkách, nebo v naprostém klidu a tichu a výrazné touze ulevit duši a pochopit.

02.11.2014

Tarot magické brány Tarot magické brány Ciro Marchetti

Styl Cira Marchettiho se nazapře a tyto karty se mi zalíbily na první pohled.Navíc jsem měla už zkušenosti s předchozími díly Cira Marchettiho - Zlatý tarot a Tarot snů a obě sady patří ke kartám, které používám při vykládání velmi často. Nejčastěji.
Přijdou mi jako klasika.

V příručce najdete nepříliš klasické povídání o jednotlivých kartách, ale také řadu pro mě úplně nových výkladů, nově poskládaných pohledů na problémy, které se při výkladech mohou vyskytnout. Propracovanost je znát na každém detailu, ať už ve vyobrazení karet nebo v jejich interpretaci v knize. Tu obstarala odbornice na tarot Leisa ReFalo. Karty magické a krásné, stvořené pomocí digitálních technologií.
Moderní a přitom skrývající starobylou moudrost. To je opět spojení, které má všechny šance stát se legendou. I tento tarot se může dle mého názoru směle postavit do těch, které se patrně stanou časem kultovními a všeobecně známými sadami.
Myslím, že tady můžeme pokroku trochu poděkovat, protože přinesl neobyčejné výtvarné dílo.

01.11.2014

Andělská inspirace, kalendář 2015 Andělská inspirace, kalendář 2015 Doreen Virtue

Milé každodenní pohlazení, ráda tenhle kalendář daruji lidem, které mám ráda.

01.11.2014

Pětka z přírodopisu & jiné macourkoviny Pětka z přírodopisu & jiné macourkoviny Miloš Macourek

To je nejgeniálnější soubor fantastických pohádek! Jen škoda, že ho už jen těžko lze sehnat. Takže když doporučím tuto knihu, už není skladem. Škoda, když se člověk podívá, kolik nekvalitních knih kolem je. TOHLE by se mělo dotiskávat pořád!

06.10.2014

Zdravě a syrově - změna je život a dobré jídlo radost Zdravě a syrově - změna je život a dobré jídlo radost Radmila Zrůstková

Kniha mi velmi obohatila běžný jídelníček, do kterého jsem zařadila i vitariánská jídla nebo je zkombinovala s normálními jídly.

29.09.2014

Probuzení do duchovního světa Probuzení do duchovního světa Hank Wesselman

Nejlepší a nejucelenější kniha o šamanismu, jakou jsem kdy četla.

25.07.2014

Intimní splynutí Intimní splynutí David Deida

Není to jen erotika, ale hlavně nádherné porozumění odlišnostem mezi muži a ženami....

17.07.2014 5 z 5

Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly Josef Schrötter

Pět hvězdiček jí dávám jako poctu autorovi, kterému se podařilo velice čtivě, srozumitelně a věrohodně zpracovat téma bioenergie. Na toto téma jsem kdysi četla knihu, která byla složitá a pro mě zmatená, tady mě autor jednoznačně utřídil mé vlastní poznatky a zlomky načtených informací. A hlavně - je neskutečné, jak jednoduché to na světě je a jak je bioenergie logická!!!! Dávám jedničku s hvězdičkou

01.06.2014

Jak meditovat Jak meditovat Pema Chödrön

Kniha mne zaujala především dvěmi faktory: Prvním bylo zjištění, že MEDITACE NEMUSÍ BÝT VŽDY PŘÍJEMNÝ ZÁŽITEK a není to špatně. Autorka sama prochází chvílemi, kdy nevnímá tento stav v pohroužení mysli nijak příjemně, kdy chtě nechtě musí akceptovat myšlenky, zvuky kolem, rušení, neklidnou mysl, starostí i bolest, která vyvěrá z nitra člověka. Často v tomto stavu přijdeme ve své duši do míst, kde to hodně bolí... a většinou se pak stáheme a řekneme si, že meditace nefunguje. Líbí se mi, že autorka zcela otevřeně pracuje právě s těmito emocemi a fakty a dělá tak z meditace léčebný proces.\r\n\r\nDruhá věc byla, že často cituje své učitele. Nevydává je za své myšlenky a k citátům má vždy nějaký osobní vztah, vzdává mezi řádky hold tomu, kdo je napsal.

22.05.2014

Steampunk tarot Steampunk tarot Barbara Moore

Tyhle karty jsou naprosto bezkonkureční. Staly se okamžitě mými oblíbenými. Dýchají atmosférou, která je neopakovatelná a stále a stále vás bude lákat k objevování.
Významy karet jsou vypsány strhujícím způsobem, a obrázky jen oživnout. Je to jako výlet do časů pana Verna.

08.04.2014

Léčení s Anděly Léčení s Anděly Doreen Virtue

Léčení s anděly vyšlo před nedávnem jako audiopodoba.
Namluvila je Naďa Konvalinková a je to krása!
Cédé má něco přes 7 hodin, ale takovou krásnou laskavost a vnitřní sílu, která přímo září z přehrávače. Nádhera.

12.02.2014

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Knihy o Sáře jsou knihy, které mne vždy pohladí na duši. A hlavně, jak píše kamibe, naučit se zacházet se svými emocemi, je to nejtěžší na světě.A vracíme se s ní do dětství, do chvil, které jsme třeba my nebo naši rodiče ne moc dobře zvládli a v podstatě díky tomuto příběhu máme možnost si to v sobě vědomě emočně opravit.

08.02.2014