RenataP

Přečtené 21Orákulum bohyní (kniha + 52 karet)
? - srpen 2021
Orákulum bohyní (kniha + 52 karet) 2021, Colette Baron-Reid

Jemné karty, které se dají použít nejen jako klasické vykladačky, ale také pro putování různorodým světem bohyň z různých kultur. Bylo zajímavé sledovat, kolik podob ženy existuje a každá z těch podob v nás je. Nádhera.


Tarot - Magie druidů
? - červenec 2021
Tarot - Magie druidů 2007, Philip Carr-Gomm

Obrázky jsou bez komentáře, ty jsou prostě jen JSOU. A to úplně stačí. Kniha je plná informací a atmosféry... no právě obrázků. Dokonalá sada...


Polibek kobry
? - červenec 2021
Polibek kobry 2021, Barbora Hu

Plná obsahu, který je nadčasový. Plná emocí, které známe, prožíváme - a nyní máme možnost pochopit a vidět z jiných úhlů pohledu. Osobně mne nejvíce zaujaly deníky autorky, prožité sny, lucidní snění a imaginace. A její zážitky z Himalájí, které dodávají knize svátečnost a příjemnou atmosféru. Jinak je to čtení poměrně složité a rozhodně to je tzv. kniha na celý život.


Barefoot: Žij naboso!
? - červen 2021
Barefoot: Žij naboso! 2020, Lucie Pytlová

Kniha stručná, ale nesmírně obsáhlá informacemi, různými úhly pohledu na bosou chůzi, vliv na záda, zdraví, výběr bot, základní informace k fyzioterapii i problémům s nohama a nakonec i ten, kdo má jen rád bosou chůzi nebo masáže nohou - si přijde neuvěřitelně na své. Jedna z knih, která mne velmi překvapila.


Co děláte se svým životem?
? - duben 2021
Co děláte se svým životem? 2021, Jiddu Krišnamurtí

Hledáte knížku, kterou si dáte na noční stolek nebo do svého odpočívacího duchovního koutku a budete ji s láskou otvírat? Tahle je ideálním adeptem! Protože: nádherně voní papírem, což umocňuje patinovaný vzhled knihy, je příjemná do ruky, jako trošku větší malý notýsek a je v ní přes 250 stran nádherných krátkých pojednání o moudrosti celého světa, lidstva a bytí. A lidské duše. A můžeme se ponořit nejen do moudra autora, ale i do pocitu, že kvete naše vlastní moudrost a přichází odpovědi na otázky. Z nás.


Odložený Vesmír
? - březen 2021
Odložený Vesmír 2020, Michal Čagánek

Perfektní kniha, když chcete vzít svůj mozek někam jinam. K sobě, hlouběji, nebo do úplně jiných sfér, to záleží na tom, v jaké životní a emocionální situaci vás kniha zastihne. A je jedna z těch, které za půl roku, za rok, za pět - chutnají zase úplně jinak. Ale to všechny knihy Michal Čagánka.


Šamanské léčení
? - březen 2021
Šamanské léčení 2020, Michelle A. Motuzas

Skvělá cesta k sebeuvědomění na úrovni toho, co sami před sebou skrýváme nebo nejsme schopni vidět kvůli zaneprázdněnosti. Jejich hloubka a to cenné, co v nás vidí - je překvapivé a nesmírně hojivé.


Karty hvězdných duší
? - březen 2021
Karty hvězdných duší 2020, Rebecca Campbell

Ilustrace jsou na Hvězdných duších překrásné, jsou to bez přehánění jedny z nejhezčích a nejjemnějších karet, jaké jsem kdy potkala. Vtahují do pocitů, které jsou důležité pro to rozpomenutí se na svou podstatu. A ladí nás na naše životní úkoly. Ve výkladech naprosto dokonale.


Otevři se lásce
? - prosinec 2020
Otevři se lásce 2020, Katherine Woodward Thomas

Dokonalý návod, jemný, ale důrazný, jak obnovit sebe samu, identifikovat stará traumata a překročit je. Vzít si potom celé lekce na každý den jednu, je úkolem těžkým, ale skutečně párminutovým a výsledky se dostavují už po pár dnech. Neskutečná úleva z naučených zlo-zvyků své duše.


Vztahy bez stížností
? - leden 2019
Vztahy bez stížností 2018, Will Bowen

Stejně jako Svět bez stížností, velká jednička. Čtivé, svěží, proložené autorovými zkušenostmi, jednoduchými cvičeními k uvědomění si svých myšlenkových vzorců a spousta logického vysvětlení, proč a jak nám druzí pijí krev, a co s tím udělat. Rozhodně také jedna z knih, ke které se vyplatí se vracet, podle toho, jakou máte náladu či co zrovna ve svém životě řešíte.


Ami 3 - vnitřní civilizace
? - březen 2018
Ami 3 - vnitřní civilizace 2017, Enrique Barrios

. Kniha podle mě odlišná od té první, a trochu i od druhé. Všechno je tu větší, akčnější a dospělejší. A knížka je také o něco tlustší než ostatní díly. Spojuje se tu již v předchozích dílech řečené do mnohem pohyblivějšího příběhu. Pro děti mnohem lepší příběh – já se třeba raději vrátím ke komornějšímu prvnímu dílu. Ale extrovertovo srdce zajásá!


Kouzelné pověsti pražské aneb Jak to bylo doopravdy
? - červenec 2017
Kouzelné pověsti pražské aneb Jak to bylo doopravdy 2016, Michal Vaněček


Kouřová clona
09. září 2016
Kouřová clona 1996, D. Francis (pseudonym)


Porodní bába
? - říjen 2015
Porodní bába 2015, Katja Kettu

Velice syrová kniha, ve které autorka bravurně popsala reálie a také lidskou psychiku. I děj, který je s naprostou syrovostí neskrývaný a děje se patrně opravdu tak, jak by se v tu chvíli děj. Stud jde stranou, když jde díky jiným lidem stranou i lidská důstojnost. Kniha mne bolela, ale nejspíš proto, že jsem se styděla za příslušnost k lidské rase, která tak nevybíravě zachází s bližním a se ženami. Válka - neomlouvá. Vybroušená stylistika a dokonalá znalost reálií jen prohloubila čtenářský zážitek. Trailer k filmu https://www.youtube.com/watch?v=97gSwtbBI-w


Skrytá spiritualita muže
? - červen 2015
Skrytá spiritualita muže 2014, Matthew Fox

S tím souhlasím...opakuje, opakuje... zestručnění by tomu prospělo. Leda tak pro čtenáře, který nezná ty citované autory nebo nezná celý princip toho, co tam autor popisuje, tak pak možná ano - opakování je tam matkou moudrosti - ale kdo už nějakou knihu podobného ražení četl, tak to pak působí zbytečně natahovaně.


Bez lepku a chutně!
? - březen 2015
Bez lepku a chutně! 2014, Olivia Dupin


Intimní splynutí
? - červenec 2014
Intimní splynutí 2014, David Deida

Není to jen erotika, ale hlavně nádherné porozumění odlišnostem mezi muži a ženami....


Karty Kouzelné mapy
? - únor 2014
Karty Kouzelné mapy 2013, Colette Baron-Reid

Jedny z nejkrásnějších ilustrací, jaké jsem kdy na kartách viděla!


Dalajlamova kočka
? - září 2013
Dalajlamova kočka 2013, David Michie

Já myslím, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Mimo to, co se tady již zmiňuje, mne zaujal zcela jiný, člověčí pohled na dalajlamu... Předtím jsem četla jen Vesmír v jediném atomu, právě od něj, tak se mi jevil jako příliš hloubavý snad až vědecký člověk. A on je úplně obyč! I kočičí.... :-) To jen takový maličký milý čtenářský poznatek...


Hmyz známý i neznámý, pronásledovaný, chráněný
? - leden 2013
Hmyz známý i neznámý, pronásledovaný, chráněný 1987, J. Dmitrijev (pseudonym)


Savci známí i neznámí, lovení, chránění
? - leden 2013
Savci známí i neznámí, lovení, chránění 1987, J. Dmitrijev (pseudonym)