Skrytá spiritualita muže

Název této knihy je záměrně provokativní. Je opravdu duchovní život muže skrytý nebo dokonce utajený? Jaké pro to máme důkazy? A je-li tomu tak, proč? K jakým to vede následkům a je možné, aby se spiritualita muže stala přístupnější a byla přijata jak jednotlivci, tak společností? Jedním z nejlépe střežených tajemství naší kultury je, že mnoho mužů je ve skutečnosti hluboce spirituálně založeno a velice jim na jejich duchovním životě záleží. Je to tajemství, protože je to utajeno – a velmi často i jim samotným. Jindy to zase skrývají záměrně. Tato kniha se zabývá jednak důvody, proč tomu tak je a zároveň nabízí řešení, jak svou spiritualitu poznat a pochopit. Na základě deseti metafor a archetypů Mattew Fox zkoumá zkoumá možnosti, jak oživit zdravou maskulinitu, tedy zasvěcenou mužnost a tak dosáhnou toho nejlepšího a nejhlubšího v nás – našeho skutečného já....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223970/skryta-spiritualita-muze-223970.jpg 4.65

The Hidden Spirituality of Man (2008)

Duchovní literatura
Vydáno:, Synergie

RenataP
13.06.2015

S tím souhlasím...opakuje, opakuje... zestručnění by tomu prospělo.

Leda tak pro čtenáře, který nezná ty citované autory nebo nezná celý princip toho, co tam autor popisuje, tak pak možná ano - opakování je tam matkou moudrosti - ale kdo už nějakou knihu podobného ražení četl, tak to pak působí zbytečně natahovaně.

LenysekC
24.11.2014

Až do konce jsem nedočetla. Ne že by tam nebyly zajímavé věci, ale přišlo mi to moc natahované. Dalo by se to říct mnohem méně slovy a aspoň by se ušetřilo na papíru. Dost se toho opakovalo, autor se odkazoval pořád dokola na ty samé myslitele, a na to, jak často píše v knize o milosrdenství a odpouštění, mu kardinál Ratzinger alias papež Benedikt XVI. leží pěkně v žaludku :)

osobní rozvoj spiritualita

Matthew Fox