RenataP RenataP komentáře u knih

Jak zabít civilizaci Jak zabít civilizaci Benjamin Kuras

Je až děsivé, s jakou přesností tato kniha znovu vychází. Tak za prvé, že vůbec vychází v novém, rozšířeném vydání. A i když je na světě už od září, naprosto přesně předvídá to, co stalo v Paříži. Je lehké zabít civilizaci. Stačí do ní vpustit agresivní a necivilizované. Je to kniha, od které jen tak neodejdete a až odejdete, zůstanete dost opařeni. Já jsem tak na dvě hodiny přišla o elán a hlavou se mi honilo všechno. Jak logické, jak psychologické, jak zákonité. Není moc co říct k této knize, ta se musí přečíst, protože autor vůbec nepodléhá emocím, sluníčkům ani agresi. Jen cituje holá historická fakta a používá selský rozum a ctí naše předky.

Místa, která vás děsí Místa, která vás děsí Pema Chödrön

Kniha, která léčí depresi? Takový by mohla dělat dojem. Faktem je, že opravdu zajímavým způsobem s nádechem buddhismu vysvětluje příčiny nedobrého psychického stavu člověka a navádí ho na cestu za radostí, jednotlivá jednoduchá cvičení učí opět se radovat z maličkostí , bojovat s leností své duše a se zlozvyky. Se závistí, zlostí, probírá emoce jednu za druhou. Pro mne to třeba byla velice inspirativní kniha.

Pochlap se! Pochlap se! Owen Marcus

Řekla bych: Praktická kniha. Teoretické části knihy, ale i ty praktické, jsou psány stručně a jasně. Co auto napíše, to udělá a za tím je znát jeho vlastní osobní zkušenost. Nikde nerozvíjí nesmyslné nadstavby plné „vaty“, ale všude jde přesně po tom, co zrovna řeší. Prostě ryze praktický chlap hledající v mužích emoční inteligenci. Lepší kombinace snad opravdu nemůže být.

Nejšťastnější na světě Nejšťastnější na světě Menna van Praag

Zatím pokračování není, že?
Taky mne tato kniha zaujala...

26.11.2015

Pád do milosti Pád do milosti Adyashanti (p)

Velmi zajímavá, z mnoha úhlů pohledu až nadčasová kniha.
Myšlenky tu autor nechává volně plynout a zabíhá často do nejzvláštnějších zákoutí lidské duše a logiky. Myslím si, že mnoho z toho, co je v této knize řečeno, prověří čas a takový ten celkový postoj a postup lidstva dál...

18.11.2015

Jak se zbavit Mstivý Soni Jak se zbavit Mstivý Soni Jiří Holub

Takhle se nasmát i u samotnýho předčítání. Ach to je relax pro rodiče.

A máme tuto knihu už řadu let a pořád je bezkonkurenčně nejoblíbenější!

23.10.2015

Ryzce v lese, v kuchyni a s léčivými účinky Ryzce v lese, v kuchyni a s léčivými účinky Radomír Socha

Kniha je jedinečná už jen tím, že je jediná na toto téma na našem trhu.
O ryzcích jsem nevěděla zhola nic, teď se k nim budu chovat s respektem. Precizně vytvořená kniha závěrem nabízí dokonalou kuchařskou inspiraci, chutné obrázky a inspirativní recepty, které jsou tu sice z ryzců, ale můžete použít i jiné houby.
Třeba hlívu, která také obsahuje ty léčivé glukany, stejně jako ryzce.

23.10.2015

Stíny na kupecké stezce Stíny na kupecké stezce Pavlína Brzáková

Obdivuji styl, jakým autorka tuto knihu napsala. Je jednoduchý, strhující a velmi čtivý. Dokonalá znalost tunguzských lidí udělala opět z této knihy - podobně jako u Dědečka Ogeho - skvost na poli literatury. Je to ideální pro hlasité předčítání, kdy se díky atmosféře a tklivému, leč rozhodnému poskládání vět a slov, dostáváte téměř do meditativního stavu. Mystický příběh plný obyčejného života chudých lidí, zanechává příchuť tajemství až do svého konce.

Stíny na kupecké stezce Stíny na kupecké stezce Pavlína Brzáková

KNIHA VYŠLA NOVĚ V ROCE 2015.

20.10.2015

Mezinárodní kuchyně bez soli a jiné chemie Mezinárodní kuchyně bez soli a jiné chemie Miroslav Légl

Logicky, stručně, jasně vysvětlená role soli v lidském jídelníčku (snadno pochopíte, že je sůl přinejmenším podezřelou potravinou v naší stravě) a pak bombastická nálož 650 receptů inspirovaných mezinárodní kuchyní.
Co dodat, doživotní inspirace.

Zázraky v praxi Zázraky v praxi Arielle Essex

Tato kniha se mi líbila, protože mi přišla velmi dobře prakticky a graficky zpracovaná. Informace byly podány nenucenou formou, přesto byly důrazné.
Odnesla jsem si spoustu praktických rad a spojení se se svou vlastní logikou. Jak si sama identifikovat duchovní příčiny svých nemocí, jak zmírnit své reakce na stres nebo jak si vůbec správně přát, aby - ne, aby se to splnilo, ale prostě jen proto, aby naše přání nebyla jen zdrojem dalšího stresu.
Je to hodně logická kniha a dobře pochopitelná.

18.10.2015

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

ano, souhlasím s tím, že ten začátek mě rozčiloval, zejména ta ožralá hlavní hrdinka, co vlezla do postele s každým, kdo na ní jen očkem mrknul...a hlavní hrdina, leč nanovědec, taky inteligencí neoplýval.
Nakonec ta kniha opravdu rozkvetla jako poupě, konec byl pomalu na dojemné slzavé údolí, ale přesto si autor ten začátek mohl ušetřit. To byl fakt nápor na nervy.

18.10.2015

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Velice syrová kniha, ve které autorka bravurně popsala reálie a také lidskou psychiku. I děj, který je s naprostou syrovostí neskrývaný a děje se patrně opravdu tak, jak by se v tu chvíli děj. Stud jde stranou, když jde díky jiným lidem stranou i lidská důstojnost.
Kniha mne bolela, ale nejspíš proto, že jsem se styděla za příslušnost k lidské rase, která tak nevybíravě zachází s bližním a se ženami. Válka - neomlouvá. Vybroušená stylistika a dokonalá znalost reálií jen prohloubila čtenářský zážitek.

Trailer k filmu https://www.youtube.com/watch?v=97gSwtbBI-w

06.10.2015 5 z 5

Příběhy Malého Tibetu Příběhy Malého Tibetu Luboš Pavel

Příběhy, do kterých se tu čtenář ponoří jsou hloubavé i povrchní, jsou nám blízké a jsou i vzdálené díky rozdílné mentalitě lidí žijích v této tibetské oblasti kolem Ladaku. Na deskách knihy máme i symbolickou mapu míst, do kterých se ve fantazii vydáváme a na konci knihy je i slovníček neznámých slov, místní názvy, typické výrazy. To následně usnadňuje pochopení příběhů a vlastně to dodává všem povídkám takový až orientální sladký nádech. Něco jako Pohádky tisíce a jedné noci, ale přece jen trošku jinak. Složitěji, říznuté moderní dobou a obrovským kontrastem mezi starobylou moudrostí a logikou a dnešním konzumním žitím.

28.09.2015

Pivo, zbraně i tvarůžky: Podnikatelé meziválečného Československa ve víru konjunktur a krizí Pivo, zbraně i tvarůžky: Podnikatelé meziválečného Československa ve víru konjunktur a krizí Drahomír Jančík

Pivo, zbraně i tvarůžky je knihou, která je ke čtení velmi informačně rozložitá a tedy možná i složitá, ale na druhou stranu výborně spojí člověka s hmotnými hodnotami svých předků. Vybudovat tuhle zemi nebyl vůbec lehký úkol a tím, kdo budovali, navzdory učivu dějepisu, pravděpodobně nebyli politici. Ale podnikatelé. Kniha je výborným materiálem pro studium historie, ale nutí člověka, a to by si myslím mělo tak být, přemýšlet o budoucnosti, o tom, co by kdyby. Proto jsem rozhovor s jednou z autorek vedla spíš směrem futuristickým. Chybami se člověk učí a historie se opakuje…. Nebo ne?

28.09.2015

Láskyplný rok 2016 Láskyplný rok 2016 Louise L. Hay

Skvělý kalendář, letos má navíc ještě o dost lepší obrázky a grafickou úpravu. Chválím!

19.09.2015

Moudrost čaker Moudrost čaker Caryn Sangster

Hezky zpracované téma. Detailně a přitom stručně.

27.08.2015

Kouzelný kočičí tarot Kouzelný kočičí tarot Lunaea Weatherstone

Vůbec nevím, k čemu lépe přirovnat výklady těmito kartami. Jsou hebké jako sametový kožíšek, jsou jako hebká táhlá čokoláda nebo jako teplé rozpuštěné máslo na čerstvých bramborách. Jednoznačná slast, která jde tak nějak sama od sebe a mimochodem do obrovské, ale opravdu obrovské duchovní hloubky. Autorka sice nahradila klasické významy (meče, mince, poháry, hole) jakýmisi klany dominujícími nad ohněm, mořem, nebem a zemí, ovšem logika je zřejmá a tak to nikoho nebude příliš mást, už jen pro to dokonalé výtvarné ztvárnění, jež je na první pohled patrné.

Nemám k těmto kartám vůbec žádnou výtku, protože staré téma a nové zpracování se podařilo tak úžasně, že lze snad s klidem říci, že kočky ten tarot opravdu vynalezly…

25.08.2015

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

Dělala jsem také rozhovor s hudebníkem, Ondřejem Smeykalem, který prozradil, že při nahrávce IMPROVIZOVALI. Neskutečné....
ROZHOVOR ZDE:

24.08.2015

Souhlasím s tím, že ta kniha je neuvěřitelná: Teď i to pokračování Stíny na kupecké stezce. Neuvěřitelné! Dědeček Oge je ještě podmanivější v audioverzi, kterou namluvil Jaroslav Dušek.

24.08.2015