RenataP RenataP komentáře u knih

Andělé světla Andělé světla Diana Cooper

Karty, které neobsahují obrázky, ale jsou pouhými textovými sděleními, jsou prostě IN. A jsou opravdu skvělé, zvláště, když andělíčkové obrázky moc nemusíte. Tady se o všechno postará text, takže výklad, ať si ho poskládáte jak chcete, budete mít před očima asi jako denní tisk.

10.01.2017

Léčení s vílami Léčení s vílami Doreen Virtue

Znala jsem od této autorky stejnojmennou knihu. A tyto karty vychází u nás už podruhé. Čtyřicetčtyři karet vyjadřuje mystiku, či spíše mystické přemýšlení éterických víl, které podle autorky na rozdíl od andělů vyzařují jemněji a mají nás na naší cestě pouze v pozitivním podporovat. V knize se mi líbilo povídání o magii víl, o rozdílech mezi anděly a i skeptika pak napadá, že na tom cosi může být, protože symbolika těchto bytostí provází lidstvo, co je živo.

30.12.2016

V poutech rozkoše V poutech rozkoše Jaiya

Nejprve jsem si myslela, že to bude povrchní knížka o perverzi, ale nakonec se ukázalo, že autorka nejenže velmi hezky, kultivovaně o všem píše, ale jde do hloubky až do lidské psychiky a do všech temných stránek.

27.12.2016

Thothův tarot & Tarot - Zrcadlo duše Thothův tarot & Tarot - Zrcadlo duše Aleister Crowley

Mě se Zrcadlo duše líbilo, protože kniha Arrien Angeles mi zprvu přišla složitá a neprostupná. Až díky tomu, když jsem si přečetla Zrcadlo duše, našla jsem znovu motivaci si přečíst tu velkou zelenou publikaci... která mi v tu chvíli rozvinula myšlenky G. Zieglera a lépe jsem je pak chápala. On je Thothův tarot složitý svou symbolikou a musíte na něj být dobře naladěni. Já myslím, že toto byl dobrý krok, Zrcadlo duše udělalo takový most pro Crowleyho tarot pro toho, kdo si k němu jen těžko hledal cestu.

26.12.2016

Andělské rady Andělské rady Doreen Virtue

Přesto jsem ale po čase zjistila, že na Andělské rady musím mít náladu. Především takovou, abych s pokorou přijala i vyloženě negativní karty, protože tady jsou karty i s jasnými „ne“ nebo s jasnými brzdam,i a tak trochu s bořiči snů. Můžete si kolem nich potom vytáhnout i doplňující karty, jež objasní důvody odmítavých odpovědí, ale rozhodně doporučuji nesahat na tyto karty ve chvíli, kdy jste napjatí a nemáte náladu… Takové „ne“ karty potom chodí často – a spíš než negativní odpovědí jsou stopkou pro to, abyste nyní výklad nedělali.

21.11.2016 5 z 5

Nestárnoucí tělo Nestárnoucí tělo Peta Bee

Tuhle knihu budete chtít s chutí, protože velmi lehkým, svěžím stylem umí obě autorky podat syrová fakta o tom, jak stárne naše tělo v jednotlivých dekádách dospělosti. Ne vždycky vás to naplní optimismem, to je pravda, ale řešení jsou pro každé problémy nadosah. Mají perfektně propracovaný jak jídelníček, tak cvičební plány a prostor pro vlastní vytváření. Mimořádně inspirativní kniha.

21.11.2016

Kouzelní delfíni a mořské víly Kouzelní delfíni a mořské víly Doreen Virtue

Karty, které vás příjemným způsobem ponoří do světa fantazie a mystiky vodních éterických bytostí. Využila jsem je jak k výkladům pro sebe, k tarotům, tak jsou skvělé i jako kartičky pro malé holčičky. S dětmi si můžete povídat příběhy k obrázkům, které tam jsou, skládat si je k sobě… Opravdu jsme se se nimi pobavili a odložila jsem si je k těm, na které budu sahat častěji.

20.11.2016

Andělé bozi bohyně Andělé bozi bohyně Toni Carmine Salerno

Myslím, že krabička i titul trošku mate a uvnitř nenápadné krabičky a názvu se skrývá nádherně vykreslené dílo. Oceňuji především jeho výtvarnou podobu, která je nádherná, pečlivá a dá se nad obrázky velmi hezky zamýšlet, skládat si je dohromady. Měla jsem u nich pocit, že se s nimi pracuje velmi konkrétně, podobně jako s tarotovými kartami.

04.11.2016

Náboj Náboj Brendon Burchard

Potřebujete zjistit, kde máte právě vy ten vnitřní náboj, který motivuje člověka k životu? Ocenila jsem na této knize prostor pro vlastní odpovědi na otázky, které autor během sebereflexe, kterou nabízí, pokládá. V podstatě vám tím vznikne sebeterapeutická kniha a opravdu doporučuji si psát odpovědi na to, co je vám předkládáno, protože zpětně vlastně uvidíte svá řešení. Myslím, že je to maximálně praktická kniha a přesný návod.

04.11.2016

S koněm mezi světy S koněm mezi světy Linda Kohanov

Pečlivá kniha. Autorka věnovala textu, myšlenkám a jejich sepisování velké množství času, že se k textu vracela a doplňovala, tříbila a znovu přehodnocovala tak, aby bylo řečeno vše, jasně, stručně, ale s lidskostí a emocemi. O emocích se tady navíc nejčastěji píše. Člověk a kůň si mohou navzájem rozumět i mimosmyslově. Kůň umí poskytnout člověku emoční soucit. Kůň umí poskytnout intimní důvěrný prostor pro vyléčení vašich bolestí. V tomto směru je kniha o terapii koněm u nás opravdu revoluční a přelomová – a doufám, že si najde co nejvíce čtenářů chtivých pochopení lidské i koňské duše.

Našla jsem také české terapie koněm a terapeutku požádala o rozhovor, ještě více objasňuje to, co se děje v knize:

03.11.2016

Poslední naděje civilizace Poslední naděje civilizace Benjamin Kuras

Tato kniha je hlubokým, dokumentárním pohledem nejen do historie Evropy, ale také studií psychologickou i obyčejně lidskou a logickou, která nám osvětlí důvody, proč se asi žene Evropa do záhuby. Chtě nechět totiž ten pocit mít budete. Důvody jsou zcela jasné a zcela zřetelně pochopitelné. Bohužel. A o to větší zoufalství zažívá ten, kdo vidí stav věcí, jaký je, a přesto v podstatě ze své pozice má jen velmi málo šancí něco nějak ovlivnit. Rozvíří vám v hlavě myšlenky, zapne naplno logické uvažování a hlavně – fakt, že historie se opakuje. A opět říkám, bohužel.

01.10.2016

Správné otázky Správné otázky Debbie Ford

Doporučím tuto knihu opravdu každému, protože v ní nenajdete snad zbla duchovního nebo ezoterického, ale čím dál víc jsem měla pocit, že autorka staví na logické, čisté psychologii, kterou v sobě navíc všichni máme. Pomáhá nám rozeznávat myšlenky, emoce a směřovat se správnými směry. Udává zacílení a dodává nám sílu v oblastech, KTERÉ ZMĚNIT MŮŽEME. Líbí se mi, že se nestaví za své myšlenky jako za jedině možné dogma. A když vám osud vypráší kožich, nemusí to opravdu vždy být vaše vina. Někdy se to prostě stane. Ale co máme ve svých rukou, to můžeme plně ovlivnit. A pak před takovou nepřízní osudu stát s čistým štítem, s čistou duší, protože jsme udělali všechno, co bylo v našich silách. Jen osud tomu chtěl jinak….

01.10.2016

Sex jako cesta k Bohu Sex jako cesta k Bohu David Deida

Překrásná kniha, leč chvílemi drsná… V nádherných ukázkách ukazuje autor podobu společného splynutí nejen těl, ale i duší, jeho slovy „posvátného milování“. Perfektně vysvětluje tu energii, která obohatí muže i ženu, pokud vzájemně splynou lépe než pouhým fyzickým sexem. A všechno nádherně provazuje s tím, co už známe, co jsme možná někdy někde s někým zažili, ale třeba to ještě neuměli pořádně uchopit. Rozděluje knihu do všeobecného vysvětlení nastoleného tématu, pak se věnuje speciálně ženám v kapitole Pro ni, a potom také mužům v kapitole Pro něj. Dokonalé!

29.09.2016

Rok vědomého života Rok vědomého života Gay Hendricks

Tak tady takových knih už bylo… Chtělo se mi říct… ale… Mrkla jsem na ní zkraje fakt kritickým okem, Jako první jsem v knize hledala jakýsi růstový moment. Prostě první lekci, která je jednoduchá a na kterou navazuje to další. A pak jsem přišla na to, že se to nedá zase tak přesně určit, protože každý z nás je jiný a každý má svou cestu jinou. Ale v podstatě jakási linie – od lehčího k obtížnějšího – tady je. Nejprve si uvědomíme, jak je naše tělo vlastně poskládané, jak je poskládaná duše, jaké je spojení obého. A otevření, zjasnění, se můžeme podívat na další kapitoly, kde už se začínají otevírat témata. Ano, nakonec musím říci, že autor si s tímto tématem poradil skvěle a namíchal tuto knihu, její témata, přesně tak, aby si v ní každý našel – nebo zpětně probral v průběhu roku – ta svá palčivá témata.

27.09.2016

Pozor, sůl! Pozor, sůl! Josef Jonáš

Sůl není logicky pro naše tělo přirozená – to je základní dojem, který z této knihy budete mít. Budete se moci nad vším zamyslet a potom přiložit ruku k dílu? Ono vlastně stačí jen chvíli, týden, dva a první výsledek – snížení oteklosti své pokožky, těla… je na světě. Líbí se mi přehlednost, ucelenost a logické argumenty autorů, jejich osobní zkušenosti. Sama jsem zkusila bez soli nějakou dobu žít a musím říct dvě věci – jde to a nebolí to. Ulevuje to. A druhá zkušenost je, po návratu zjistíte, jak je sůl strašně, ale strašně návyková. Ne, autoři opravdu nepřehánějí, když ji považují tak trochu za psycho drogu.

13.09.2016

Žít s lehkostí Žít s lehkostí Pema Chödrön

Nesouhlasím s autorkou snad úplně se vším, ale drtivá většina textu je opravdu vhodná k hlubokému zamyšlení a dokáže vám změnit názory či alespoň o nich přemýšlet jinak. Navíc nevykresluje svět nějak zvlášť krásně a sluníčkově a hodně práce dává na bedra člověku samotnému. Ono to ani jinak nejde. Ale přesto jsem velmi ráda, že se o své učení, které jinak praktikuje ve svém klášteře, podělila knižní formou. I nezasvěcený čtenář odejde s pocitem, že právě dostal pohlazení po duši a lehké jemné pobídnutí k tomu, aby svůj život prožil naplno.

28.08.2016

Magická tajemství dávných Čech Magická tajemství dávných Čech Magdalena Zachardová

Myslím, že je to jedna z nejlepších knih na tato témata, že je tak pečlivě zpracovaná, že je perfektním zdrojem pro každého, kdo chce studovat histori Čech z trošku jiného úhlu pohledu. A je to parádní parádní čtení k večernímu soumraku nebo pod peřinu. Budete s tak bát!

20.08.2016

Maličkost Maličkost Markéta Baňková

S tím vcelku souhlasím. Rozebírání věcí do atomů potom vrhlo na knihu rozměr "maličkosti" všechno se to sypalo a co mělo být asi silnou stránkou knihy se může u čtenářů zvrhnout v nedostatek zásadního charakteru. Jak jsem psala v recenzi, kniha mi připadá výborná pro toho, kdo chce jen počíst si něco, kde se "glosuje svět kolem nás"... nebo kdo má podobně šílené myšlení jako hlavní hrdina Tomáš. Protože to je schíza chvilkami...

06.08.2016

Hledět do slunce a tančit Hledět do slunce a tančit Joseph M. Marshall III. (p)

Dá se stará moudrost našich předků využít i dnes? Byla otázka, která mi v podvědomí hlodala celou tu dobu, co jsem tuto knihu četla. Je úžasná! Milujete-li staré indiánské příběhy a ještě raději si o nich povídáte, pak s autorem strávíte několik krásných hodin. Snad díky svému původu, faktu, že v těchto příbězích vyrostl, že s nimi souzní a v žilách mu koluje indiánská krev, se dokáže ponořit do samé hloubky. Polemizovat s moderním světem a nacházet tak ještě hlubší taje právě těchto starobylých bájí a indiánských pověstí.

05.08.2016

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda David Michie

Souhlasím s tím, že se spousta věcí opakuje, ale pro prvočtenáře je to velmi podnětná kniha. Chválím autora za to, že do celkem čtivého textu vsadil několik praktických a v reálu použitelných informací, drobných cvičení, které jsou nesmírně účinné. Že text napsal tak, že ho dočtete do konce, sice tu je mnoho o meditaci, která nemusí být pro každého atraktivní, ale stojí za to vytrvat u čtení, protože minimálně "tu radost ze života a přítomnost, radost z ní" vám kniha dá.

05.08.2016