Magická tajemství dávných Čech

nehodnoceno
Magická tajemství dávných Čech

Propast času ukrývá dosud mnoho nevyřešených otázek, o kterých nevíme, zda na ně někdy naleznou historikové odpověď. Při nedostatku písemných a archeologických materiálů, které marně hledáme, nejsou stále některá bílá místa naší historie objasněna. Pojďme tedy a buďme svědky uplynulých věků, ve kterých se v Čechách vyskytovali čerti, čarodějnice, draci, létající hadi, pekelní psi, trpaslíci, obři, upíři a fexti. Prozkoumáme záhadné hrady, oplývající nevysvětlitelnými jevy a poodhalíme závoj tajemství, obestírající starodávný Vyšehrad, katedrálu sv. Víta a Staroměstský orloj. Setkáme se s doktorem Faustem, Edwardem Kelleym a zúčastníme se napínavého pátrání po bájném Golemovi....celý text

Literatura naučná, Pověsti
Vydáno:, Olympia

RenataP
20.08.2016

Myslím, že je to jedna z nejlepších knih na tato témata, že je tak pečlivě zpracovaná, že je perfektním zdrojem pro každého, kdo chce studovat histori Čech z trošku jiného úhlu pohledu. A je to parádní parádní čtení k večernímu soumraku nebo pod peřinu. Budete s tak bát!

tajemno

Magdalena Zachardová