RenataP RenataP komentáře u knih

Potrava pro duši Potrava pro duši Karen Horneffer-Ginter

Neměla jsem u této knihy pocit na žádném jejím místě, že by se mohla mýlit. Velmi zajímavým způsobem totiž autorka používá selský rozum a psychologickou praxi. Vše prodýchla trochou příjemně nadlehčeného duchovna a osobně mě nejvíce zaujala citáty, příklady z praxe a všeprostupujícím faktem, že spěch, ve kterém nyní žijeme, přináší jen a pouze utrpení. Na každém kroku si její slova připomínám a přeju si, aby tuhle „normálnost – utrpení spěch“ čas a evoluce velmi brzy odnesla pryč…

05.08.2016

Jak se modlí čarodějky Jak se modlí čarodějky Michaela Kudláčková

Jedna z nejhezčích knih, ke kterým se vracím v době, kdy chci pohladit po duši, kdy si počíst, že všechno jde zvládnout. Jako bych s autorkou seděla na kávě a ona mluvila, mluvila - mi z duše i do duše.

14.07.2016

Na břehu jezera Na břehu jezera Sara Gruen

Musím říct, že jsem měla pocit pohrdání textem hned zkraje této knihy. Ovšem způsob, jakým se potom tenhle historický románek se žabomyšími starostmi otočil, je neuvěřitelný. To se tak někdo má, když řeší, jestli má tchýně zrovna kyselý, nebo ještě o chlup kyselejší obličej a jestli jsem se z opice ráno neprobudila moc pozdě… Kdepak, vše bylo najednou pryč. Najednou příběh dostal takové grády, že jsem od něj nemohla odejít. Ponořil vás do úplně jiné vody… Očarovalo mě to, je to jeden z nejkrásnějších příběhů, které jsem zažila a oceňuji ho i z literárního hlediska, protože co autorka udělala s dějem, s atmosférou - to by nikdo nezfilmoval!

17.06.2016

Tymiánové dopisy Tymiánové dopisy Eve Makis

Souhlasím s tím, že kniha může být dobře čitelná i pro muže - historické části jsou drsné a syrové.
Limonádové části pro ženy ale budou pánové možná přeskakovat. Zdánlivě nesourodé čtení, ale považuju to za zajímavě zpracované téma. Historicky, i literárně. Aneb jak dát do příběhu několik faktorů, které spolu jsou až nesnesitelné. Přesto to autorka dokázala. Asi si z toho každý vezme to svoje, má své výhody a nevýhody, ale silná místa stojí tak moc za to, že slabá místa autorce ráda odpustím.

17.06.2016

Tarot snů Tarot snů Ciro Marchetti

Tak tohle je pro mě stará dobrá klasika, stejně jako všechna Marchettova díla. Snový tarot mám však raději z toho důvodu, že je takový hebký, vláčný a úplně se mi rozpíjí před očima do obrazů, informací, příběhů a sdělení. Milý na pohled, ještě příjemnější pro vykládání. Jednička s hvězdičkou.

15.05.2016

Andělé drahých kamenů Andělé drahých kamenů Margaret Ann Lembo

Řekla bych, že jsou to karty vhodné pro jakékoliv sváteční povídání s energiemi, které můžete cítit jak v kamenech, tak v andělích. Nejprve jsem se bála, že to spolu nějak nepůjde dohromady, ale autorka mne přesvědčila v krásných afirmacích a základních významech, že opak je pravdu. Navíc jsou karty tak překrásně zpracované, barevné a zářivé, že je radost se na ně jen dívat, tím více, do nich sahat…

15.05.2016

Život naživo Život naživo Vladimír Kafka

Tak to se říká, že bude autor dlouho živ.
A to je dobře, protože je jedna z opravdu nejlepších knih, které jsem kdy četla. Vnímavá a čtivá tak, že se ani nenadějete a jste v půlce. Zdánlivou krutost světa obalí do logiky, naděje, lásky a do zdravého selského rozumu. Buřič zdravého rozumu! Parádní kniha.

23.04.2016

Ozdravení těla i ducha Ozdravení těla i ducha Josef Schrötter

Je to herbář, bylinkář i nadčasová kniha. Najdete v ní úplně všechno, od všeho dokonalý základ. Skoro bych si tipla, že autor může tu samou knihu vzít za deset let a pouze doplnit to, co nového je víc a víc v kurzu, ať se to týká speciálních potravin, bylin a koření nebo metod léčení. Našla jsem tu všechno, co jsem za dlouhé minulé roky pouze čítávala na různých webech. A všechno pěkně pohromadě.

23.04.2016

Houbařův sen Houbařův sen František Kvíz

Malebné čtení pro děti i dospělé, které zavede v každém příběhu čtenáře do úplně jiné doby, do jiné atmosféry, má jiné kulisy a i maličko jiný styl psaní. Autor si vyhrál s reáliemi České Švýcarska, s lidovými pověstmi a vlastní fantazií. Zajímavé především z toho úhlu pohledu, že jde o nepředvídatelné příběhy. Děti moc baví.

17.03.2016

36 Smoothies pro duši 36 Smoothies pro duši Julia Gruber

Mě se navíc líbily stručné a čtivé informace o ingrediencích, které prospívají našemu zdraví. Navíc recepty jsou vybrány tak, že si můžete posléze sami kombinovat různé chutě. A skvělé tipy na koření, třeba skořice nebo hřebíček by mne vůbec nenapadly. A efekt je obrovský!

07.03.2016

Dům v ulici Naděje Dům v ulici Naděje Menna van Praag

Souhlasím s tím, že je škoda, že se někdy příběhy hlavních postav jen míhaly, rozmělnily a zase odešly, občas po nich zůstalo něco hlubokého, občas ne. Rozhodně to není kniha na jeden zátah, to se v ději ztratíte. Pokud se vychutnává po částech, dá se to. A když jsem se k ní vracela, tak se jakoby napojovala a teprve tehdy jsem si ji užila. Tedy až na to druhé čtení, asi až člověk pochopil trošku ten zmatek, dějový, který v prvním čtení nastal. JInak se mi líbilo opětovné čokoládové opojení, sušenky, moc hezky a něžně popisované prostředí, ve kterém se děj odehrává.

07.03.2016

Zaměstnejte ty nejlepší lidi a udržte si je Zaměstnejte ty nejlepší lidi a udržte si je Brian Tracy

Prvně jsem se této knihy bála, nejsem žádný majitel firmy a obálka přímo vybízí pouze toho, kdo něco takového má, aby na ni sáhl. Ovšem nakonec jsem byla nejen příjemně osvěžena, ale také skvěle naladěna a chvíli jsem se vznášela na růžovém obláčku štěstí. Ideálního světa. Brian Tracy objevil ideální svět, ideální vztah zaměstnanec – zaměstnavatel. Zdá se, že mu to funguje.
Nebo to alespoň tvrdí.

04.03.2016

Vědomá prostitutka Vědomá prostitutka Veronica Monet

Tak tohle se opravdu povedlo! Dokonalý návod na to, jak návodně vzbudit svou TĚLESNOST. Lidské tělo je jako studna fyzických i emočních reakcích v závislosti na stimulaci těla, ale i mysli. Prostředí, slova, vůně, jídlo – to všechno hraje v lidské sexuální hře obrovskou roli. Duše a dokonalý návod na fyzické vzrušování, které se v atmosféře intimity stává nesnesitelným. Už vím, proč chlapi vyhledávají profesionální společnice. Právě PRO TO, co je napsáno v této knize.

03.03.2016

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Souhlasím s tím, že je to literární skvost. Mimořádně silná kniha, kterou zhruba od padesáté stránky už neodložíte. Trvalo mi, než jsem se začetla, protože začátek je informačně nahuštěný. Stejně jako říká autorka, je to opravdu potřeba, abyste pak lépe pochopili to, co bude popisovat svým příběhem. Jaký je opak slova „fantastický“? Příběh je právě takový, děsivý, přitom je psán s nadhledem a přídechem obrovské síly a vůle přežít, jakou měla autorka.
A co doporučuju určitě? Najděte si pak autorku na youtube. Zážitek z té zdánlivě křehké maličké dívky, bude ještě intenzivnější.

27.02.2016

Herkules a strašidla Herkules a strašidla Alžběta Dvořáková

Pár stránek za náma a nadšení. Super vtip, který sedí dětem a jednoduchý příjemný příběh.

11.02.2016

Jak zabít civilizaci Jak zabít civilizaci Benjamin Kuras

Kniha znovu vyšla v roce 2015

12.01.2016

Andělské tarotové karty Andělské tarotové karty Doreen Virtue

Jsou pozitivní a z těch negativních v podstatě hledají cestu ven, nabízí řešení.
Což dělá z této sady opravdu něco jiného a je to s nimi dobrá zkušenost.
Že k těmto kartám vyšla samostatná knížka je jenom ku prospěchu, je to velmi hezké, hladivé čtení.

03.12.2015

Letový plán Letový plán Brian Tracy

Jedna z nejlepších knih, která v praxi ukáže, jaké přesně musíte udělat kroky ke svému úspěchu. Snít nestačí, je to tvrdá makačka.
Jednička s hvězdičkou, podle mě nejpraktičtější a jedna z nejkvalitnějších knih na toto téma na trhu.

03.12.2015

Druhá polovina života Druhá polovina života Angeles Arrien

Nevím přesně, komu tuto knihu doporučit. Je to totiž prazvláštní čtení, o přechodu osmi branami dospívání, z nichž poslední brána je brána smrti. Pro druhou polovinu života? Depresivní? Svým způsobem ano, ale také je to kniha velmi naplňující a určitě bych ji neviděla jako něco nutného pouze pro starší generaci. Je to o pokoře život, o pravé lásce a moudrosti, která k člověku má přicházet v průběhu života. Od dospívání po stáří. Navíc je to všechno popsáno takovým velmi hladivým jazykem, čas od času jsem měla pocit, že jsem se z „příručky“ přehoupla do beletrie, což je jedině ku prospěchu. Moc hezky zpracované netradiční téma.

28.11.2015

Tvoje strava je tvůj osud Tvoje strava je tvůj osud Josef Jonáš

Další z řady varujících knih pojednávajících o jídle je opravdu vydařená. Dobře shrnuje mnohé, co už tito dva autoři uvedli v jiných svých knihách, ale pro prvočtenáře to může být opravdu šok.Nejen cukr, sůl, plasty, chemie v jídle, ale mne osobně třeba překvapilo i to, že v pitné vodě zůstávají nejen zbytky hormonů z antikoncepce, ale i zbytky třeba z léků na bolest. Člověk pak žasne nad regenerační schopností lidského organismu a že vůbec ještě žijeme.

28.11.2015