Herkules a strašidla

Rozmazlený pražský kocour Herkules se se svou mladou paní a jejím mužem přestěhují do starého statku za vesnicí, kde se mu ani trochu nelíbí. V zarostlé zahradě se seznámí s toulavou kočkou Komtesou a vyslechne si její vyprávění o kočičích strašidlech, která se v jeho novém domově ukrývají. Zpočátku se zdráhá jejím varováním uvěřit, ale brzy se přesvědčí, že Komtesa mluví pravdu. Kočičí duchové působí obyvatelům domu velké škody a vinu vždycky svalí na Herkula. Rozzlobený kocour se strašidlům rozhodne postavit.. Knížka je určena zejména dětem mladšího školního věku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278411/big_herkules-a-strasidla-Hxe-278411.jpg 4.233

Kniha Herkules a strašidla

Atlantis
04.10.2022

Nějak se nedokážu rozhoupat, jestli jsem z knížky nadšený, nebo šokovaný. Obsahuje totiž docela brutální scény, kdy se mojí dceři bude o useknutém ocasu zdát snad ještě týden. Taky se mi nelíbily občasné překombinované věty, děti se v nich musí ztrácet. Ale jinak šlo o slušně atmosférickou dětskou knihu s příjemně nesympatickým hlavním hrdinou.

Aknel26
27.09.2022

(+ SPOILER) Co měl doprčic znamenat ten konec?!?!?!
Celá knížka byla fajn - kocourovy sarkastické poznámky, sympatičtí lidští i kocouří hrdinové, náznaky tajemna, líbily se nám i veršované vzkazy na konci kapitol. Ale závěr všechno zkazil. Opravdu bylo nutné v knížce pro děti zmiňovat useknutý ocásek, utržené ucho a okamžitý odjezd do blázince? Jako by nebyla dost děsivá samotná představa kočiček, které ta mrcha nechala po smrti majitelky napospas! Kočičí vendeta by byla působivá i bez těch detailů.

markulina711
15.04.2022

Rozjíždělo se to slibně,ale potenciál autorka promrhala. Konec byl jako ušitý narychlo na koleně. Jako kdyby měla v plánu určitý počet stran a horko těžko se do toho snažila vejít. Škoda. Ilustrace jsou parádní. Děti zaujala i básnička na konci každé kapitoly.

kolacky
18.03.2019

Jo, kapku smutné. Sice letěly do nebíčka, ale přesto...

milisek21
22.02.2019

Pěkná dětská knížka s docela zajímavým koncem

Lucissia
03.01.2018

Další knížka od Ježíška přečtena. Moc nás bavila, já dospělák musím pochválit naprosto nádherné ilustrace a hraní s písmenky. Na konci jsem tedy taky musela nějakou tu větu vynechat a trošku přeonačit, taky mi konec přišel moc unáhlený a nedotažený. Proto jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale protože se ke knize s dětmi určitě vrátíme, dávám hvězd pět. :-)

haaabi
01.08.2017

Děti nadšené, po dočtení se hned dožadovaly druhého dílu, tak jsem jim vysvětlila, že většina knížek druhý díl nemívá a teď se dívám a ejhle - máááá :-) To bude nadšení! Nejvíc se jim líbil na konci každé kapitolky vzkaz od duchů a samozřejmě úžasné četné ilustrace. Konec byl tedy opravdu drsnější a nějakou tu větu jsem z něj raději vynechala (děti 4 a 6 let).

TýnaFif
26.07.2017

Zábavná, moderní pohádka. Konec mi připadal strašidelný, nevím, jak by na něj reagovaly děti.
odehrává se v moderní době, kdy se do protikladu staví město a venkov.
Postavy jako programátor a restauratérka mi přišli zajímavě vybrané.
Barvitě si dokážu představit příběh jak z pohledu lidí, tak z pohledu kočky.
Zápletka s majetku-chtivou dědičkou mě pobavila.