Herkules a strašidla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozmazlený pražský kocour Herkules se se svou mladou paní a jejím mužem přestěhují do starého statku za vesnicí, kde se mu ani trochu nelíbí. V zarostlé zahradě se seznámí s toulavou kočkou Komtesou a vyslechne si její vyprávění o kočičích strašidlech, která se v jeho novém domově ukrývají. Zpočátku se zdráhá jejím varováním uvěřit, ale brzy se přesvědčí, že Komtesa mluví pravdu. Kočičí duchové působí obyvatelům domu velké škody a vinu vždycky svalí na Herkula. Rozzlobený kocour se strašidlům rozhodne postavit.. Knížka je určena zejména dětem mladšího školního věku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278411/big_herkules-a-strasidla-Hxe-278411.jpg 4.428
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Herkules a strašidla

kolacky
18.03.2019

Jo, kapku smutné. Sice letěly do nebíčka, ale přesto...

milisek21
22.02.2019

Pěkná dětská knížka s docela zajímavým koncem


Lucissia
03.01.2018

Další knížka od Ježíška přečtena. Moc nás bavila, já dospělák musím pochválit naprosto nádherné ilustrace a hraní s písmenky. Na konci jsem tedy taky musela nějakou tu větu vynechat a trošku přeonačit, taky mi konec přišel moc unáhlený a nedotažený. Proto jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale protože se ke knize s dětmi určitě vrátíme, dávám hvězd pět. :-)

haaabi
01.08.2017

Děti nadšené, po dočtení se hned dožadovaly druhého dílu, tak jsem jim vysvětlila, že většina knížek druhý díl nemívá a teď se dívám a ejhle - máááá :-) To bude nadšení! Nejvíc se jim líbil na konci každé kapitolky vzkaz od duchů a samozřejmě úžasné četné ilustrace. Konec byl tedy opravdu drsnější a nějakou tu větu jsem z něj raději vynechala (děti 4 a 6 let).

TýnaFif
26.07.2017

Zábavná, moderní pohádka. Konec mi připadal strašidelný, nevím, jak by na něj reagovaly děti.
odehrává se v moderní době, kdy se do protikladu staví město a venkov.
Postavy jako programátor a restauratérka mi přišli zajímavě vybrané.
Barvitě si dokážu představit příběh jak z pohledu lidí, tak z pohledu kočky.
Zápletka s majetku-chtivou dědičkou mě pobavila.

koniaska
26.02.2017

Lehce strašidelná, ale především veselá pohádka, která naše děti chytla a až do poslední kapitoly nepustila. Klasická pohádková linka se proplétá s příběhem, jak se stalo, že jeden nafoukaný kocour z města utrpěl ve svém novém venkovském domově pád ze vznešených výšin přímo na pozadí, příběhem o velkém kamarádství a o tom, jak to všechno nakonec dospěje ke zdárnému konci, na kterém je zlo řádné potrestáno. Pět hvězdiček!

Dominik2008
26.02.2017

kniha se mi líbila,byla napínavá,ale byla smutná

slunicko.98
16.02.2017

Jedna hvězda za snahu vzít pero a něco napsat,syn 8,5 let,byl zcela zklamán,vcelku se mu kniha nelíbila,byla smutná,téměř žádné poučení,dalo by se říct...škoda peněz,škoda.

1