Stíny na kupecké stezce

Stíny na kupecké stezce

Děj knihy se odehrává v prostředí kočovných pastevců obývajících prostory centrální Sibiře v povodí řek Podkamenné a Nižní Tunguzky, které autorka dlouhodobě navštěvovala v letech 1991-1995. Cizinka Alapču hledá v tajze opravdové Lidi. Seznamuje se s pastevcem Kulisóem a s chtivým čarodějem. Pátrají po posvátném nuku. Lesní čerti chargíové, jimž vládne duch ohně Ohnivák, poletující po tajze a působí zmatek v hlavách vesničanů. Jednonohá šamanka bloudí mezi světy a marně usiluje o svou ztracenou nohu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27611/stiny-na-kupecke-stezce-27611.jpg 3.914
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:, DharmaGaia

Tyet
16.06.2017

Protože jsem si od skvělé Pavlíny Brzákové zamilovala knihu Dědeček Oge a také Dva světy, vrhla jsem se na Stíny s velkým očekáváním.
Obyvatele Sibiře zničil komunista a alkohol. Kniha ve mně zanechala pocit zmaru, beznaděje a ošklivosti a to mi nestačí, zklamala mě.

Eremites
08.04.2017

Moje první čtenářské putování s Pavlínou Brzákovou po sibiřské tajze. A zcela určitě to nebude putování poslední. Její vyprávění je mi blízké,našlo si mne.

Boženka2
07.04.2017

Po Dědečkovi Oge byla tato kniha pro mě trochu zklamáním.

pajaroh
04.04.2017

"Sibiřské" knihy Pavlíny Brzákové mají podobnou náladu, v určitých místech se propojují a dovykreslují obraz či příběh z jiné knihy. A všechny ve mně vyvolávají určitou touhu cestovat a hledat ono neurčité.

TakySimona
30.12.2015

Vynikající až archetypální příběh, podaný ale velmi přístupnou formou a jazykem.
Kdo mi tu knihu darovala(sic!), velmi dobře se, a to téměř ještě "naslepo", trefila do mého čtenářského i vztahového vkusu.
Děkuju, L., budu muset vypátrat, jestli tu jsi a kdyby ne, tak PROČ! :-)

RenataP
20.10.2015

Obdivuji styl, jakým autorka tuto knihu napsala. Je jednoduchý, strhující a velmi čtivý. Dokonalá znalost tunguzských lidí udělala opět z této knihy - podobně jako u Dědečka Ogeho - skvost na poli literatury. Je to ideální pro hlasité předčítání, kdy se díky atmosféře a tklivému, leč rozhodnému poskládání vět a slov, dostáváte téměř do meditativního stavu. Mystický příběh plný obyčejného života chudých lidí, zanechává příchuť tajemství až do svého konce.

RenataP
20.10.2015

KNIHA VYŠLA NOVĚ V ROCE 2015.