Remus Hroozley Remus Hroozley komentáře u knih

Bouřná vrána Bouřná vrána Kalyn Josephson

Vrány jsou teď cool. Akorát v tomhle díle se o nich jen mluví. Nevadí mi ani, že jsou to takový elementární otroci, co se moc neprojevujou, protože i tak je příběh čtivý. Nenudila jsem se ani trochu a to je hlavní. Příjemné vedlejší postavy! Huráá! Milostný trojúhelník, no budiž. Doporučuju, není to špatný.

09.04.2020 4 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Jo! Jo! Jo! Tahle kniha má všechno, od folklóru, pohádek, hororu. A ten slovanský nádech!

31.03.2020 5 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

První polovina knihy byla zdlouhavá, hrozně jsem se nutila to číst, pak už se to rozjelo. Autorce jdou asi lépe akčnější scény. Bohužel mi opět postavy připadaly jako bez života, nikdo mi nějak zvlášť nepřirostl k srdci.

26.03.2020 3 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Nějak jsem se nedokázala sžít s hlavním hrdinou. Přišel mi moc namachrovanej a povrchní. Taky vymýšlení magických schopností za pochodu mi dost vadilo.

26.02.2020 2 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Hodně vyprávění a málo přímé řeči, kupodivu mi to ale nevadilo. Bylo to kouzelné!

17.02.2020 4 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Čtu to trochu opačně, nejdřív se mi do ruky dostala kniha Nebe nad Jemenem, tak mám srovnání. Afgánistán byl pro mě trochu více chaotický na čtení, ale i tak pecka. Přečtu si určitě i další.

26.01.2020 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Miloučký příběh mladejch kluků na škole. Někdy až trochu přeslazené, ale bevilo mě to moc! Víc Charlieho sestry!

26.01.2020 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Zlodějský tance bohužel nepřinesl nic nového v porovnání s Kronikami pozůstalých. Podobná zápletka - únosy, zamilování, intriky, zrada, namakané gardistky. Žádná chemie mezi hlavními postavami. Pro mě zklamání, podle ohlasů, jsem čekala víc. Jediné plus je, že je kniha čtivě napsaná a nejspíš to jediné mě přemluví k přečtení dalších dílů.

10.01.2020 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

První polovina knihy se strašně vlekla, nic se tam nedělo a nechápala jsem hlavní hrdinku, jak je lehkomyslná, v druhé půlce se to nakonec zlomilo a začalo to být aspoň trochu napínavé, určitě dám šanci dalším dílům.

04.10.2019 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Opět nádhera, za dva večery přečteno - tyhle víly mě prostě baví, taky chci jezdit na obří ropuše!

19.08.2019 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Na tuhle knihu jsme se těšila a nezklamala. Byla jsem zvědavá jak vyrůstala, kde studovala, poznala Obamu.. Taky pěkně a čtivě napsané. Občas jsem se i zasmála. Doporučuju!

10.06.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Slabší než dvojka, dočítala jsem ji opravdu s obtížemi přes půl roku. Maasová vytvořila super svět, ale jakoby tomu pořád něco chybělo. Ztrácela jsem se ve všech těch přenádherných zjevech a vílách. Rozhodně bonusové body ale za Tkadlenu a spol. zajímavá partička.

30.04.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Já vím, že je trapné dokola rozebírat, že to bylo kdysi na wattpadu, ale bohužel to tomu vážně odpovídá. Nelogické chování hlavních postav, v jednu chvíli si lezou do kalhot a pak po sobě řvou. tohle opravdu nemusím. Přitom to ze začátku docela šlo a pak opravdu psycho. Být v kůži jedné z postav, nechtěla bych s tou druhou rozhodně nic mít. Chovají se k sobě opravdu strašně. Především hlavní hrdinka se tu má za velkou chudinku, jak jí Harding ubližuje a přitom by se sama měla nad sebou zamyslet, co vypouští z pusy a jak furt ječí. Myslím, že mi jeden díl, nevyvážených hormonů a opakujících se scén a dialogů, stačil.

30.04.2019 2 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Konečně hrdinka, které není sedmnáct. Svěží a vtipné dialogy, kniha krásně plyne. A pokud nejste fandové fotbalu, tak to vůbec nevadí, Kultiho si zamilujete i tak.

30.04.2019 5 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Začátek se dost vlekl, ale asi od poloviny do konce bomba. Strašně se mi líbil konec a celkově zápletka. Navíc krásné propojení našeho světa a bájného skřítčího, elfího a dalších bytostí. Oceňuju, jak autorka vytvořila městečko, kde lidé o všech těch věcech vlastně ví, takže to není klasika jako vždy, když hrdinka objeví svět o kterém nikdo neví. Doporučuju!

23.03.2018 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes