regulax regulax komentáře u knih

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

"Nejkrásnější česká spisovatelka" píše čtivé příběhy. Ovšem číst o "Největším Čechovi" mi nějak drhlo mezi řádky...

18.05.2018 4 z 5

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

Fajn příběh o zrodu básníka až po jeho skon. Lyrický, filosofický, politický, ale i jednoduše psaný příběh. Někdy bylo více filosofie jindy lyriky. Celkově vyvážené čtení o dávné době.

15.05.2018 4 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Příjemné chlapecky vyprávěné příběhy nejen o zlatých úhořích.

02.05.2018 4 z 5

Jasnější než tisíc sluncí Jasnější než tisíc sluncí Robert Jungk

Morálka, etika versus věda a výzkum. Pohled na životy vědců, kteří jsou ponořeni do své práce, milují ji, vše ji obětují, drží vývojové tempo, ale bohužel to nemusí být v souladu s politickou mocí a výsledek se obrátí proti nim. Není to můj obor, ale stálo to za přečtení.

17.04.2018 3 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Přečteno! A stálo to za to! Byla jsem mile překvapena, že kniha není striktně jen o lásce AK, ale je bohatě propletena osudy jiných postav. Je to čtivý pohled na ruský život, na náboženství či na carskou smetánku. "Klasicky realisticky" perfektní!

24.03.2018 5 z 5

Motýlek 2. díl Motýlek 2. díl Henri Charrière

SUPER, příběh čtivý, napínavý, obdivuhodný, prostě takový má román být!

03.03.2018 5 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

SUPER, příběh čtivý, napínavý, obdivuhodný, prostě takový má román být!

03.03.2018 5 z 5

Diagnostika karmy 2 - 2. část: Čistá karma Diagnostika karmy 2 - 2. část: Čistá karma Sergej Nikolajevič Lazarev

Silná kniha.

26.02.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další příběh, který je napínavý, rychle čtoucí, lehká krimi bez brutality s lehkou hetero i homo zápletkou.

20.02.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Přečteno za pár hodin. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje. Doporučuji ke čtení a šíření dál...

20.02.2018 5 z 5

Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole Jan Tomšíček

Uf. Jedním slovem "bláznovství"!

20.02.2018 4 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Sylvia Day

Pro samý sex jsem se ztrácela v ději... jestli tam vůbec nějaký byl :-)

19.01.2018 3 z 5

Podváděná Podváděná Kateřina Janouchová

Příjemné čtení o trampotách porodní asistentky, matky, ženy, která je "podváděná" v pracovním i soukromém životě. Snaha o krimi zápletku se moc nepovedla. Manželská krize byla taky zvláštně překonána. Příběh byl ale obohacen o psychologické úvahy hrdinky a nástinem práce na porodním sále.

02.01.2018 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Brilantně napsaný příběh, čte se samo, výborný nápad s více výpravnými postavami....ale bohužel jako mnoho přede mnou jsem se v tom ztrácela, po první třetině jsem nevěděla zda je to matka, dcera či sousedka, takže velké mínus.

25.12.2017 4 z 5

BioAbecedář Hanky Zemanové BioAbecedář Hanky Zemanové Hana Zemanová

Abecední seznam všech možných bylinek, koření a potravin zdravé výživy doplněný o recepty a fotografie. Příjemné zpracování kuchařky.

10.12.2017 4 z 5

Radost ze zdravých dětí Radost ze zdravých dětí Vladimíra Strnadelová

Teorie a praxe pro zdravé stravování!!!

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

První krok ke změně jídelníčku :-) Luštěniny, tofu a zelenina denně na talíři!

10.12.2017 5 z 5

Naslouchám svým rukám Naslouchám svým rukám Džuna Davitašvili (p)

Osobní zpověď léčitelky světového formátu, která v sobě našla umění a sílu léčit formou bezkontaktní masáže. Prošla si lidským uznáním, ale i medicínským zatracením a vyhnanstvím z vlasti. Přesto její životní poslání bylo léčit každodenně spoustu nemocných. V závěru přidává návody jak s touto energií může pracovat každý z nás.

Objednáváme si z vesmíru Objednáváme si z vesmíru Bärbel Mohr

Praktické rady jak na to. Snažím se objednávat a přát si své touhy a sny...

10.12.2017 5 z 5

Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Jednoduše buďte šťastní – 7 klíčů k lehkosti bytí Pierre Franckh

Jednoduše buďme šťastní, zní a čte se to tak jednoduše, kdyby to šlo jednoduše i realizovat...přesto zkusím osvojit si sedm doporučených rad ke štěstí.

10.12.2017 4 z 5