Jasnější než tisíc sluncí

Jasnější než tisíc sluncí https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79560/bmid_jasnejsi-nez-tisic-slunci-7TX-79560.jpg 4 52 8

Robert Jungk vyzpovídal několik fyziků, vědců a lidí, kteří se podíleli na výrobě atomové bomby, a vše sepsal do této knihy. Vznikl tak nedocenitelný dokument o vzniku atomové bomby a možnost pokusů vyrobit vodíkovou bombu. Vše se točí kolem osoby vynálezce Oppenheimera, který byl první, kdo bombu sestrojil. Je popsáno i první použití bomby v Japonsku při II. světové válce, a pokusný výbuch na atolu Bikini.... celý text

Literatura faktu , Historie , Věda

Vydáno: , Mladá fronta

Heller als tausend Sonnen , 1956

jitka5135
25.07.2021 5 z 5

Cekala jsem tezke cteni o vedcich a vede, ale byl to jen tezko uveritelny, ctivy a necekane pojaty pribeh...vubec nevadi, ze konec znate. Skvele.

jajasv
19.04.2021 5 z 5

Výborná kniha

corben
06.01.2021 5 z 5

Tahle kniha je super v tom, že poukazuje na vědce v jiném světle - ukazuje jejich touhu něco objevovat, ale také i to, že jejich objevy nemusí být vždy použity v dobré víře a mohou z toho mít výčitky. Kniha pro mě byla srdeční záležitostí a dokáže vaši mysl povýšit na několik úhlů pohledu na věc

JiříŠkorpík
21.09.2018 5 z 5

Rozhodně důvěryhodnější čtení než Atom v plném světle. Bylo by asi těžké nebýt u toho, i Sacharov nejdříve bombu postavil, než byl proti ni.

regulax
17.04.2018 3 z 5

Morálka, etika versus věda a výzkum. Pohled na životy vědců, kteří jsou ponořeni do své práce, milují ji, vše ji obětují, drží vývojové tempo, ale bohužel to nemusí být v souladu s politickou mocí a výsledek se obrátí proti nim. Není to můj obor, ale stálo to za přečtení.

Etilik585585
19.02.2017 3 z 5

Kniha která určitě stojí za přečtení, i když je nutné počítat s tím ,že to není zrovna aktuální vydání,alespoň vzhledem k vývoji technologií a výzkumu v daném oboru. Její cena spočívá v tom jak je vylíčena doba a hlavně pohnutky, které vedli k vývoji atomové a bohužel posléze i vodíkové bomby. Čtenářův obdiv si jistě zaslouží i přístup těch vědců, kteří odmítly podílet se na vytváření tak hrozných zbraní s nedozírnými ničivými účinky a někteří pozdvihly svůj hlas proti takovému zneužití objevu jaderného štěpení.

vitek.sk
09.09.2014 5 z 5

Jedním z mých nejoblíbenějších historických období je právě období novodobých dějin a především vývoje atomové zbraně a osudy vědců na ní pracujících. Je pravda, že knížka je trochu ovlivněna dobou napsání, ale to jí na kvalitách až tolik neubírá. A i tak přináší mnoho nových informací, které jsme dosud neznal, nebo si je aspoň připomněl. Zajimavé je také jak se dospělo k rozhodnutí bomby použít a následné vyšetřování J.R. Oppenheimera. Jako mírný mínus hodnostím ideologický doslov, ale faktem je, že bez něj by kniha asi nemohla v té době u nás vyjít. Proto dávám jednoznačně nejvyšší hodnocení.

kaja.marik
21.08.2014 5 z 5

Vynikající kniha pro člověka, který k fyzice přičichnul třeba na vysoké škole a postupně se pročítá tím, jak žili a co prováděli průkopníci atomového věku, jak kvantová fyzika postupně vznikala. Díky tomu mě bavily hlavně úvodní kapitoly, ale u někoho to může být naopak ...

vědci jaderné zbraně jaderná fyzika jaderná bomba

Robert Jungk
rakouská, 1913 - 1994
1963  87%Jasnější než tisíc sluncí
1964  89%Paprsky z popela
1994  60%Atomový stát

Kniha Jasnější než tisíc sluncí je v