Reacher Reacher komentáře u knih

V tieni mafie V tieni mafie Jozef Karika

Po Dánovi další skvělý slovenský autor napsal strhující svědectví z devadesátých let minulého století o mafii a zločinu mezi námi. Syrové, brutální a dechberoucí dílo. Další kniha, kterou můžete přečíst na jeden zátah.

29.01.2018

Harryho hra Harryho hra Gerald Seymour

Osamělý agent v cizí, nepřátelské zemi, kde jedna chyba znamená téměř jistou smrt. Harry Brown je postaven před v podstatě nemožný úkol, najít v Severním Irsku vraha britského politika.
Dle mého názoru je kniha čtivá a příběh svižně odsýpá. Čtenář si okamžitě představuje severoirské reálie a v duchu drží palce uvěřitelnému hrdinovi, který není bez chyby, ale patří mezi ty vzácné muže, kteří po ranách, ať už skutečných, nebo těch osudových, nezůstávají ležet, ale stále se staví na nohy a bojují do posledního dechu.

21.09.2020 4 z 5

Che Guevara: Život, smrt a zrození mýtu Che Guevara: Život, smrt a zrození mýtu Reginaldo Ustariz Arze

Velmi zajímavý pohled na život a smrt ikonického revolucionáře. V každém případě jsem rád za tento úhel pohledu, neboť mě už unavuje číst články o masovém vrahovi, Hitlerovi v červeném a pod.

23.02.2018 5 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Patrick Chauvel vypráví ve své strhující knize o přátelství, válce, šílenství a podává tak originální a neuvěřitelné svědectví nejen o bojích ve Vietnamu. Úchvatné a vzrušující, ale zároveň smutné a depresívní...

19.02.2018 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Kniha, kterou přečtete téměř na jeden zátah... Skvělé vykreslení atmosféry, velice sugestivní náhled do mozku psychopata, často jsem měl při čtení husí kůži.

26.12.2017 5 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Knihu jsem přečetl jedním dechem, autor umí přesně vystihnout atmosféru přicházejícího zla a mně osobně pomohl, abych si uvědomil pár historických souvislostí a faktů, které jsem dosud neviděl.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Při čtení knihy jsem měl pocit, jakoby autor už dopředu počítal s tím, že bude kniha zfilmována a přizpůsobil tomu své psaní, což mně osobně přišlo spíše negativní, jako když textař píše s tím, že tohle bude ten "správnej" hit. Nemám vůbec nic proti severské krimi, ale dávám raději přednost autorům jako je Åke Edwardson, kteří poctivě a nenápadně budují atmosféru a příběh a kteří nestaví nic na efekt a hlavně - nepodléhají klišé...

25.12.2017 3 z 5

Bez ohňů je underground Bez ohňů je underground Jan Pelc

Za každou podobnou knihu zapaluji svíčku. Vždycky si totiž vzpomenu na dobu, kdy člověk o Plasticích jenom slyšel a viděl je max. někde v hospodě. Teď už si můžeme číst o všem možném kolem undergroundu a udělat si obrázek, jak to asi tenkrát bylo. Hlavní pábitel je tady Mejla Hlavsa, člověk nejpovolanější, který sice vidí realitu trochu po svém, ale to na autenticitě vůbec neubírá. Stejně si musíme přečíst další a další literaturu na toto téma, abychom alespoň trochu pochopili nepochopitelné. Za mě osobně plný počet, nemohu jinak.

24.07.2018

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Child ani Reacher opět nezklamali. Pravda je, že dvaadvacátý Reacherův příběh nemá takový tah na branku, jako kdysi, ale pořád dokáže zaujmout svým osobitým stylem. Child má stále co nabídnout, časem se stal zručným profíkem, který si vypěstoval originální styl a umí nás vtáhnout do zpočátku tajemného děje, jenž se postupně originálně vyjasňuje a my, i když víme, že Reacher nikdy neprohrává, stejně nervózně a vzrušeně dál otáčíme stránky knihy a doufáme, že Reacher opět na konci zastaví u dálnice a zvedne svůj palec...
Půlnoční linka je slušný thriller, u kterého jsem před sebou viděl ty rozlehlé, nikde nekončící krajiny a marně se domýšlel k čemu tentokrát Reacher dospěje. Méně akce mi nevadí, Jack zkrátka stárne a Lee nenápadně ubírá plyn. Možná i proto jeho protivníci nejsou dostatečně na úrovni.
No nic, už se zase těším na příští květen...

02.06.2018 4 z 5

Magorův zápisník Magorův zápisník Ivan Martin Jirous

Na tuto knihu jsem čekal pětadvacet let...

23.02.2018 5 z 5

Zpráva o jednom únosu Zpráva o jednom únosu Gabriel García Márquez

Ještě než začala moc Pabla Escobara slábnout, bojoval téměř všemi prostředky proti extradikci. GGM v této knize podává strhující svědectví doby, kdy v Kolumbii vládl Pablo Escobar, pro někoho Robin Hood, pro druhé šílený vrah. Krom popisu pocitů unesených se dozvíme, jak obyčejní lidé v Kolumbii vnímali jednoho z nejkontroverznějších zločinců všech dob. Při scéně ve které zatčený Pablo vystupuje z vrtulníku a zavelí skupině policajtů, aby dali zbraně dolů a oni všichni do jednoho poslechnou, jde mráz po zádech. Velmi čtivá kniha, která se vám zaryje pod kůži a kdoví, možná si začnete shánět info o tom, kdo vlastně opravdu byl Pablo Escobar.

20.02.2018 5 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Jeden z nejnapínavějších thrillerů co jsem kdy četl... Garantuji všem, kterým nic neříká svět IT technologií, že z knihy přesto budou stejně nadšeni jako já. Napínavý, rychle se odvíjející děj, bez zbytečně zdlouhavého popisování pro někoho nudného prostředí.

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Ani já moc na povídky nejsem, takže v případě Reachera jsem udělal výjimku, neb to beru jako svoji povinnost. Lee ani Jack nezklamali a já dostal svoji porci Reacherových zážitků, které sahají až do jeho puberty. Tam je to sice trochu neuvěřitelné, ale jak píše biki, je to přece Reacher! Nicméně se už těším na květen a další více než 300 stránkový ucelený příběh, kde Lee i Jack budou excelovat, ostatně jako vždy.

26.04.2018 3 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Mimořádné svědectví o válce v Perském zálivu z první ruky, od velitele skupiny "Bravo Two Zero", kterého známe pod pseudonymem Andy McNab. Autor prokázal, že není jen elitní voják, ale i výborný spisovatel a pozorovatel, který umí na pár stránkách přesně vystihnout atmosféru, charaktery různých jedinců a nedělá mu problém vtáhnout čtenáře do děje takovým způsobem, že knihu neodloží, dokud ji na jeden zátah nepřečte.

19.02.2018

Vodka Vodka Boris Starling

Skvěle vystižená atmosféra Ruska po perestrojce. Kniha je čtivá, vůbec mně nevadilo, že má 600 stran.

19.02.2018 5 z 5

Zabiják Zabiják Lawrence Block

Mám rád Blockova Kellera, sympatického nájemného vraha, toužícího jednou skončit někde na venkově... V knihách o něm je plno nenápadného humoru, řekl bych více než napětí, ale vůbec to nevadí, příběhy jsou čtivé a člověk se těší na další a další a doufá, že Keller svůj odchod do důchodu bude oddalovat co možná nejdéle.

25.12.2017 5 z 5

Z filmu do filmu, co ještě nevíte o Hollywoodu Z filmu do filmu, co ještě nevíte o Hollywoodu Peter Van Gelder

Knihu jsem zakoupil dávno před tím, než začal být běžně dostupný internet a dlouho byla mým hlavním zdrojem informací o známých filmech. Velmi přehledně informuje o tvůrcích, o vzniku filmu, přidává zajímavosti ze zákulisí a na konci se vždy dozvíme, co o filmu psala dobová kritika.

30.12.2018 5 z 5

Bulvární Amerika Bulvární Amerika James Ellroy

Jedna z nejlepších knih na dané téma. Letos jsem jí četl již po třetí a stále se bavím. Krom spousty zajímavých postav (ať už skutečných, nebo fiktivních), příběhu nechybí ani humor a přesto, že má kniha přes 500 stran, je tak čtivá, že mně nedělalo potíž přečíst ji za víkend. Je zajímavé si hned po tom přečíst Dallas 63 od S. Kinga.

26.12.2017 5 z 5

Skorzeny - Nejnebezpečnější muž Evropy Skorzeny - Nejnebezpečnější muž Evropy Charles Whiting

Výborná, i když tenká kniha o jednom z nejpozoruhodnějších vojáků Třetí říše.
Stručně a jasně, bez zvláštních podrobností nás autor provede Skorzenyho životem. Nezachází do zbytečných detailů, podrobněji se věnuje jen osvobození Mussoliniho.
Úplný obraz velitele německých commandos však nečekejte.

23.12.2018 4 z 5

Další báječný rok Další báječný rok Michal Viewegh

Pan Viewegh se psaním deníku pustil na velmi tenký led. Tím, že minimálně cenzuruje a snaží se být upřímný, hodně lidí popudí, některé třeba i znechutí...
Co se týká mě, tak musím napsat, že je mi zase o trochu bližší, byť to jeho věčné vyřizování si účtů se svými kritiky, mně přijde méně chlapské, spíše dětinské.

18.11.2018 2 z 5