Bez ohňů je underground

V knize Bez ohňů je underground nejde jen o skupinu Plastic People, ale také o léta minulá - tak jak je viděl a prožíval jeden z nejznámějších muzikantů doby rockové a undergroundové. V knize je pro autentičnost zachován slang.

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65532/bez-ohnu-je-underground-Ww9-65532.jpg 4.6118
Literatura naučná, Umění
Vydáno, BFS

Bez ohňů je inderground, 1992

Kniha Bez ohňů je underground

V_M

Ke knize jsem se dostal po dlouhých letech od doby, kdy mě fascinoval fenomén českého hudebního undergroundu a poslouchával jsem PPU, DG 307 aj. Takže to byla spíš nostalgická záležitost, nicméně platí, že všem, co se o underground kdy v životě svými zájmy aspoň trošku otřeli, lze knihu s čistým svědomím doporučit. Je ovšem nutno, jak podotýká mj. Magor v předmluvě, mít na paměti, že všecko je tak trochu Mejlova více či méně přibarvená verze událostí. Je to tedy mnohem spíš jakýsi hold Mejlově vypravěčskému talentu než dokumentární záležitost. Redakčně je zpracována pečlivě, zbytečný mi přijde jen poněkud blekotavý "doslov" Vráti Brabence. Namísto něj bych ocenil věcné vylíčení osudů PPU a Mejly Hlavsy v době rozhovorem již nepostižené, tedy v podstatě po r. 1989 (o což se sice pokouší přípisek J. Vanči, ovšem na můj vkus příliš lapidárně a stručně).

Šnek86
17.04.2020

Příjemné posezení s Mejlou.Historky kolem PPU a kapel spřízněných.O tom jací jsou komanči svině a hlavně o hudbě a undergroundu.Mám za to, že jsem někde viděl, nebo četl novinový článek o kterém je zde zmínka, právě o koncertu ve Zruči nad Sázavou, kde si jistý občan stěžuje, že se do města stahují vlasatci. Dodnes tam funguje hospoda Pallasit, která v jistém duchu undergroundu pokračuje dodnes.
Super čtení.

iz67
20.07.2019

Mejlu, oblibence, tezko hodnotit objektivne. Vypraveni skveleho muzikanta a velkeho pohadkare

Kochy84
01.07.2019

Každý dnešní muzikant, který na sociálních sítích brečí, že ho nechtějí nechat zahrát na Rock for People by si tuhle knihu měl přečíst.

stoun25
17.02.2019

Pustil jsem si Plastiky a vrhnul jsem se na tuto knihu. Moc se mi líbila a mohu jen doporučit. Kus historie.

Gracian1964
23.10.2018

Aj táto sa mi veľmi páčila, čítal som ju hneď po životopise Magora, bol to pohľad z iného uhla, ale taktiež veľmi zaujímavý.

Reacher
24.07.2018

Za každou podobnou knihu zapaluji svíčku. Vždycky si totiž vzpomenu na dobu, kdy člověk o Plasticích jenom slyšel a viděl je max. někde v hospodě. Teď už si můžeme číst o všem možném kolem undergroundu a udělat si obrázek, jak to asi tenkrát bylo. Hlavní pábitel je tady Mejla Hlavsa, člověk nejpovolanější, který sice vidí realitu trochu po svém, ale to na autenticitě vůbec neubírá. Stejně si musíme přečíst další a další literaturu na toto téma, abychom alespoň trochu pochopili nepochopitelné. Za mě osobně plný počet, nemohu jinak.

david9557
23.07.2018

Úžasný počtení,kniha formou rozhovoru o příběhu jedné z největších undergroundových legend Mejlou