Raven_Black Raven_Black komentáře u knih

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Neuvěřitelná super knížka.
Prý na konci knížky uvěříte v Boha, a jelikož jsem taky věřící, tak jsem si jednoduše nedokázala představit, jak to udělá.
- doteď jsem to nepochopila.
Nejsem žádný matematik, a tak mi ani vysvětlení od sluppky nestačilo.
Četla jsem ji asi v 10 a to bude asi jeden důvod proč jsem to nějak nepochopila. Musím si ji znovu přečíst.
Jinak to je úžasná knížka s úžasným příběhem.
Doporučuji. :D

03.01.2015 5 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Krásná a dojemná knížka. Moc se mi líbila.

03.01.2015 5 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Tuhle trilogii prostě miluju.

26.12.2014 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Thomas Brezina

Knihu jsme četla dvakrát a určitě si ji přečtu znova :D Děj byl zajímavější než v prvním díle a je to prostě super :D Nechápu kam na ty nápady chodí :) Rozhodně doporučuji (teda až po 2. díle ;))

17.12.2014 5 z 5

Princezna Viktorie Princezna Viktorie Thomas Brezina

Četla jsem ji sice dvakrát, ale to neznamená, že jsem si ji oblíbila tak, jako Dotek anděla (jen jsem nevěděla, co si zrovna přečíst a jelikož tuhle knížku máme doma koupenou, tak jsem si ji přečetla). Ze všech románů pro dívky od Thomase Breziny byla tahle nejslabší. Děj byl nic moc, ale něco na tom bude, když jsem dala 4 hvězdičky :D Nebylo t až tak hrozné, aby se to nedalo číst :D

16.12.2014 4 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Knihu jsem četla tak před 2 roky a určitě si ji někdy přečtu znova. Četla jsem prvně Nový začátek a pak až tenhle, ale přesto je kniha úžasná se skvělým příběhem :D

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Knížku jsem četla už dvakrát a klidně si ji přečtu znovu :D Myslím si, že je nejlepší z těch čtyř románů pro dívky. Musím také říct, že mě celkem překvapilo, že Thomas Brezina napsal ty úžasné knížky, protože u něho jsem zviklá vídat spíš dobrodružné detektivní knížky :D skvělá práce :D

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Další úžasný, dech beroucí díl trilogie Chaosu. Je to dokonalé (ale skutečnost - že je po tomhle už jen jeden díl - je hrozná) ;) Někdy jsem si sice říkala - to je takovej idiot - ale co naděláte, když to hrozně prožíváte, najednou udělá nějakou hovadinu a vy se přes to musíte nějak přenést :D Ale jako tímto vás od této knížky nechci odradit - je vážně super :DDD A hlavně ten vztah mezi Toddem a Violou (nejvíc se mi asi líbila ta poslední kapitola - tam jste si prostě nemohli splést jak se Viola jmenuje) ;) :DD

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Do třetího dílu jsem se musela trochu přinutit a konec mi přišel celkem odfláknutý, ale jinak kniha je úžasná stejně jako ty předtím.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nemám slov.
Byla to skvělá knížka - stejně jako Vražedná pomsta a Síla vzdoru.

Legenda Legenda Marie Lu

Tuhle knížku miluju! Právě jsem si koupila Fenoména a Šampiona, takže si je konečně můžu přečíst. :D Je vážně super s napínavým příběhem. Nic víc se už nedá říct, snad jen - doporučuji ;)

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Rozhodně lepší než Zlatý kompas. Do děje jsem se dostala celkem snadno kvůli Willovi (s Lyrou to bylo moc nudný) a nebylo to tak zdlouhavě napsaný. Připomíná mi tak trochu Hlas nože :D

12.12.2014 4 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Úplně na začátku jsem si říkala, že je to strašně podobný k Jedinečnému noži :D
Tuhle knížku jsem milovala. Měl dobrý poutavý příběh. Sice jsem v tom měla někdy chaos :D, ale to patří ke každé knížce. Líbí se mi charakter Todda, ale Viola mě někdy iritovala. Jinak - super knížka :D (a musím říct, že ty obálky jsou taky úžasný :*).

12.12.2014 5 z 5

Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Tobiáš Lolness. I. Život ve větvích Timothée de Fombelle

Kniha skvělá, úžasný nápad, miluji ji :D vážně kouzelná :*

06.12.2014 5 z 5

Střípky hvězd Střípky hvězd Tereza Janišová

Nejlepší z celé trilogie :D Trochu jsem doufala, že bude další díl, ale kamarádka si psala s autorkou a prý být nemá. Podle mě by měla aspoň napsat něco o té poslední generaci :D Jinak má kniha nejlepší děj, postavy a moc se mi líbí :D Jen škoda, že se Simeon nechal ostříhat :DD Fínka je úžasná ty housle jsou teda vážně drsný :D Vždycky jsem chtěla hrát na housle a teď lituji, že jsem nikdy nezačala (slyšela jsem, že hra na housle trvá až 4 roky, než se na pořádně naučíte) :D Edrik je divný jméno, ale též úžasná postava :DD Prostě: je to skvělá knížka a určitě s ji přečtěte :)

05.12.2014 5 z 5

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

Čekala jsem něco lepšího. Děj byl v pohodě, ale charakter Zii jsem si zamilovala :D Trochu mi připomínal ten můj :DD Taková ta lehkovážnost, odvaha, rebelie i ten dobrodružný duch :D Nejvíce se mi líbilo, jak Zia ochutnala ty listy, houbičky nebo co to bylo (omlouvám se, že si to nepamatuji, knížku jsem četla už dávno) u toho ohně :D Ale pořád bych řekla, že byl ze všech dílů nejslabší :)

05.12.2014 4 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Sice jsem knížku četla už dávno, ale pořád si pamatuji, že si mi moc líbila (teda až na ten věkový rozdíl mezi Kiarou a Lyrazem) - a hlavně to napětí :DD hned jsem si vypůjčila i druhý díl :D nedávno jsem dočetla Erilian - Střípky hvězd a ten díl je podle mě nejlepší :* Doporučuji :D Opravdu úžasné :)

05.12.2014 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Film hrozný, kniha úžasná. :D :*

04.12.2014 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Knihu jsem si přečetla, protože jsem na ni náhodou v knihovně narazila. Podle hodnocení by měli být kniha alespoň uspokojivá (v mém případě k žádnému uspokojení nedošlo). Mnoho lidí v komentářích psalo, jak kniha byla výborná, ale byli tu i tací, kteří knihu moc nechválili. Podle mě byla knížka moc dlouhá. Autor ji mohl klidně zkrátit na polovinu, protože v prvních 150 stránkách se nic neděje, v dalších 150 se konečně rozjíždí, ale v posledních 100 je opět nezajímavá. Přesto jsem si přečetla další díly mě velice překvapily. Jsou mnohem zajímavější, více vás to vztáhne do děje a je prostě lepší. Doporučuji si přečíst další díly a ten první bych v pohodě i vynechala. ;)

04.12.2014 3 z 5