Rauser. Rauser. komentáře u knih

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Je vidět, že je to prvotina. Četla jsem nejprve Sedmikrásky, ve kterých už si autorka byla o poznání jistější v kramflecích. Nechtění mě však i přes mnoho zbytečných detailů řešených naplno nadchli.

24.10.2016 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jedna z mála knih, které jsem četla až po shlédnutí filmu. Obojí jsem si zamilovala a obojí mělo svá pro i proti. A i když je mi 20 a zařazení je pro "Děti a mládež", jsem unešena a s každou stránkou chci něco podobného sama zažít.

19.09.2016 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Díl od dílu degraduje, konec je příšerně přemrštěný. Celkově se mi dva pokračující díly zdály zbytečné, bez náplně a napsané jen aby byly využity fotografie.

23.06.2016 2 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Pro mě byla tato kniha zpříjemněním prázdnin, jestli si ji však přečtu znovu, netuším. Kdyby první díl byl nějak zakončen a nebyl mu nechán otevřený konec, byla by to bravurní fantasy. Druhý díl je podle mě zbytečně detailní, zdlouhavý a co si budeme.. nic moc se v něm neodehrálo.

22.06.2016 3 z 5

Velmi čtivě napsaná kniha plná zvratů. Konec byl na mě moc epický a začátek se příliš táhl, ale celkově je kniha napsaná bravurně. Moderní horor a fantasy má pořád co nabídnout.

21.06.2016 4 z 5

Prázdniny za všechny prachy Prázdniny za všechny prachy Petra Braunová

Jedna z nejlepších knížek pro mladistvé z české tvorby.

27.04.2016 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Je kniha okopírováním původní trilogie? Ano, co jiného by asi byla.
Líbila se mi původní trilogie? Ne. Postrádá logiku a cokoliv jí podobného.
Proč jsem ji četla? Abych si ověřila, že byla vydána jen kvůli penězům. A vážně byla.

27.04.2016 1 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Jako oddechová literatura skvělé, ale... pokud stojíte o propracovaný příběh, tak toho se vám opravdu nedostane. I když to v těchto eroticky laděných knihách málokdy. Děj je od začátku do konce jasný, nemohla jsem si pomoct a hodně jsem v knize cítila inspiraci 50 odstíny. Závěrečná scéna s odstěhováním mi přišla jako ukázka ženského nesmyslného myšlení, o kterém muži tak často mluví.
Oddechovka OK, ale příště zase jinou...

25.04.2016 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Děj napínavý, příběh čtivý, nestagnovalo to, mělo to říz. Ale konec mě neskutečně zklamal.

30.12.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Dávám jen 4*, protože... sakra proč jsem si nepřečetla v komentářích, že Aljaška umře? Pf. První polovina knihy je skvělá, nemám k ní co dodat nebo jí vytknout. Četla se jedním dechem. Neskutečný zvrat, a druhá polovina se táhla jako stará žvýkačka.

29.12.2015 4 z 5

Samec Samec Alice Clayton

U této knihy, i dvou předchozích, mi hodně schází to, proč je kniha vůbec řazena mezi erotické. S Nabíječem už se to nedá srovnat. Celkově mi přišlo, že to byl okopírovaný příběh z Hřebce. Nicméně kniha je velice čtivá, nenáročná a po dalším dílu opět sáhnu.

11.10.2015 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Nejlepší kniha jaká se mi kdy dostala do rukou. Jeden by řekl o ničem, ale vlastně je toho v ní tolik..

02.10.2015 5 z 5