raty Online raty komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Krátce. Nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době četla.

14.04.2015 5 z 5

Lži Lži Táňa Keleová-Vasilková

Kniha drží laťku ostatních, které jsem od této autorky přečetla. Příjemné čtení o mezilidských problémech současné doby.

10.04.2015 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Tohle je prostě klasika. Pět hvězdiček. Co ještě dodávat .......

18.03.2015 5 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Kniha se mi velmi dobře četla. Bavilo mě vrátit se v čase a přečíst si příběh historie rodin z knihy Poselství růží.

06.03.2015 5 z 5

Vrtochy hvězd Vrtochy hvězd Val McDermid

Čtivé, zajímavé prostředí, napínavý příběh, vtipné momenty. Ale není to Carol a Tony.......

15.02.2015 4 z 5

Kniha byla jiná, než jsem čekala. Ach ta reklama..... Těšila jsem se spíš na kapitoly ze současnosti než na vzpomínání. Díky posledním 150 stránkám, na kterých se vyrovnala kvalita děje "předtím" a "nyní" dávám 4 hvězdičky.

08.01.2015 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Obavy, že série bude mít sestupnou tendenci se naštěstí nenaplnily. Moc mě baví, že každá kniha je z jiného prostředí.

30.12.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Předchozí kniha ze série se mi líbila víc. Přesto dávám 5 hvězdiček a doufám, že sérii nepostihne "sestupná tendence".

08.12.2014 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Ann Maxwell

Trochu překombinované, ale čtivé. Kniha rozhodně nebyla nudná.

21.11.2014 4 z 5

Černý lev Černý lev Jude Deveraux (p)

Po knihách této autorky ráda sahám pro odreagování. Tahle se ovšem opravdu nepovedla. Asi nejhorší ze všech, které jsem od ní četla.

17.11.2014 2 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Jedna z knih, které na mě zapůsobily nejvíce ze všech, které jsem kdy četla.

14.11.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tohle tedy nebyl můj "šálek kávy". Čekala jsem asi moc. Prvních sto stran bylo vyloženě nudných. Dala jsem tomu šanci, dle komentářů níže. Nerozjelo se to ani po 100, ani po 200 stránkách. Trochu asi tak kolem strany 400. Dočetla jsem. A po knize od této spisovatelky už opravdu nesáhnu. Tři hvězdičky dávám za téma knihy.

09.11.2014 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Pro mě zatím nejlepší ze série. Napínavé, okořeněné špetkou humoru v zajímavém prostředí náboženských sekt.

31.10.2014 5 z 5

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Velmi milé, oddychové čtení. V reálném životě asi nemožné, prostě jsem to brala jako pohádku na odreagování.

24.10.2014 4 z 5

Spálené vzpomínky Spálené vzpomínky Val McDermid

Když jsem četla o čem tato kniha bude, bála jsem se "ohřívané polívčičky". Zbytečně. Tato kniha se mi líbila více než předchozí ze série a doufám, že nebude poslední.

21.10.2014 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Kniha nás trochu vrátí v čase oproti předchozím dílům. Ale to vůbec nevadí. Kniha se mi líbila, jako všechny z této řady.

15.10.2014 5 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

Nora Robertsová tak, jak ji mám ráda. S detektivní zápletkou. Konec mohl být napínavější, ale přečetla jsem ji za dva večery a bavila mě. Tak přeci nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdiček.

07.10.2014 5 z 5

Každý něco skrývá Každý něco skrývá Mary Higgins Clark

Nic překvapivého do této autorky. Nebyla to nejlepší kniha, kterou jsem od ní četla, ale bavilo mě ji číst a rozhodně si přečtu i další, hned jak vyjde.

03.10.2014 4 z 5

Smrt přichází do Pemberley Smrt přichází do Pemberley P. D. James (p)

Trochu jiná kniha od mé oblíbené spisovatelky. Rozhodně mě nezklamala. Obdivuji odvahu převzít postavy z jiné velmi známé knihy.

14.09.2014 5 z 5

Neodbytný ctitel Neodbytný ctitel Nora Roberts

Klasická "harlekýnka" na jeden večer, krásně si u ní odpočinete. Jinak se přikláním k názoru, že je asi lepší ji číst na konec série.

04.09.2014 4 z 5