Černý lev

Černý lev https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165135/bmid_cerny-lev-bEy-165135.png 4 99 18

Montgomeryovi série

Statečnému anglickému dobyvateli přezdívají Černý lev kvůli jeho lví odvaze. Mezi nepřáteli nebo ženami nemá sobě rovného – dokud se nesetká s Lyonene, zelenookou kráskou, jejíž nezlomný duch se vyrovná tomu jeho. Odvážná dívka zdolá každou hrozbu, aby mohla stát po jeho boku, dokud ji žárlivost a kruté lži nezavedou přes Irské moře do smrtelného nebezpečí. Zachránit ji může jen jediný muž. Jedině Černý lev má dostatek odvahy, aby zničil spiknutí, jež je rozdělilo a hrozí rozetnout pouta lásky, která je spojila navždy.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Black Lyon , 1980

Ála1968
Ála1968
19.03.2023 5 z 5

Bylo to krásné,určitě si přečtu celou sérii.

laura
laura
22.06.2022 5 z 5

Příběh si mě získal zejména svými vtipnými dialogy mezi Lvem a Lvicí :)

"Možná bych měla bratru Jonathanovi říct, aby ti z papíru vytvořil mozek. Nebude horší než ten, co používáš teď."

"Teď nemůžeš rodit. Musíš počkat, než někoho přivedu."

Prostě: se slovy a ironií to J. Deveraux umí :)

Konec mě dostal. Slzy od smíchu a dojetí, které mě tisklo u srdce. Na odreagování doporučuji...

lendinka.k
lendinka.k
04.10.2021 5 z 5

Hodně lásky a hodně humoru. Vražedná kombinace:-)))

Ivusak7
Ivusak7
23.12.2020 4 z 5

Tato kniha se mi líbila, sice nebyla, tak dobrá jako před chodí díly, ale jinak příjemné oddechové čtení. Ten konec mě přišel už trošku natažený a chybělo mi vysvětlení co se stalo s těmi 3-mi padouchy, ale jinak pěkná kniha

pip11
pip11
07.09.2020 3 z 5

Tento příběh mi tak úplně nesedl. Nebylo to špatné, ale taky ne tak dobré jako jiné knihy od této autorky. 3,5*

Artep071
Artep071
05.08.2020 4 z 5

Pěkný příběh plný napětí, hrdinských činů, vášně a lásky. Klasika J.Deveraux :)

Khira
Khira
22.04.2020 2 z 5

Veľmi ťažko sa mi táto kniha hodnotí. Zo začiatku pekný nábeh, dokonca aj tie pochybnosti, ktoré mali po ich odlúčeni tam celkom sadli. Čo však z duše nenávidím je keď muž bije ženu. A je mi jedno či to je rytier, milionár alebo samotný kráľ. Od toho momentu som vlastne začínala na novo s tým,aby ma Čierny lev presvedčil, že ako chlap za to stojí. Žiaľ to sa mu už dokonca knihy veľmi nepodarilo. Preč bol ten chlap ako hora, ktorého sa všetci báli ale k svojej Levici bol ako baránok. Nezdalo sa mi, že by bol nejako šťastnejší. Proste ma nepresvedčil. Voči vlastnej žene prejavoval neúctu. Viackrát ma zaskočilo ako ju zdrapol až ju to bolelo. A ešte keď prišla na scénu ta fuchtla, tak som myslela, že mu vážne ublížim. Napíšem si úprimne ani naša Levica nebola úplne dokonalá hrdinka ale aspoň som ju mala rada. A je to taka škoda, pretože zbožňujem ciernovlaseho hlavného hrdinu :-) A to štiepanie dreva si zaslúžil. To som sa vážne pobavila. Nesmiem zabudnúť na Čiernu dužinu - to boli zlatíčka.

Enny4
Enny4
05.04.2018 5 z 5

Na knížku jsem se těšila už proto, že se o Černém lvu zmiňuje autorka v Sametech a byla jsem na jeho příběh zvědavá :) Tento temný rytíř se ožení s krásnou Lyonene a oba musí překonat mnoho obtíží, než si začnou důvěřovat a opravdu milovat. Knížka mě nezklamala, opět krásný a poutavý příběh ze středověku.

Gi-Gi
Gi-Gi
11.05.2017 2 z 5

musím přiznat, že jsem se těšila a že jsem se zklamala, považuji tuto knihu za jednu z nejslabších od Deveraux, mám ji ráda, přečetla jsem od ní na 90 % knih, tahle to jednoznačně prohrála. Příběh mě nijak nezaujal do příchodu "lady Amicie" a i tak jsem to prolítla opravdu jen proto, že Deveraux se neodkládá.

kackajh
kackajh
07.04.2017 5 z 5

Tak to je pecka!!! Opravdu jsem se na knihu těšila a bylo proč. Sama jsem lvice a s oběma bych se dokázala ztotožnit, jak s Ranulfem, tak s Lyonene. Moc jsem si jejich příběh užila.

DUNIKO
DUNIKO
03.01.2017 5 z 5

Krásná knížka.

jluky
jluky
15.10.2016 5 z 5

Pre mňa to bolo jedna z najlepších kníh o J. Deveraux, takže som si ju dva dni užívala. Pekná romantika.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
08.08.2016 2 z 5

Tyhle pedofilní vztahy fakt nemám ráda... Nevadí mi velký věkový rozdíl, ale když se žena na začátku chová jak rozjívená dívenka a chlap je prostě chlap, natož pak středověký.
Jinak by to nebylo zlé...

raty
raty
17.11.2014 2 z 5

Po knihách této autorky ráda sahám pro odreagování. Tahle se ovšem opravdu nepovedla. Asi nejhorší ze všech, které jsem od ní četla.

vaili
vaili
26.09.2014 4 z 5

Pro mě nečekaně dobré čekala jsem typickou romanci, kterou možná nedočtu...už kvůli obálce, ale je to "netypická romance" :)) samozřejmě jen díky chování a dialogu hrdinů, ale docela mě i pobavila což se u těchto knih stává málokdy :)

avad
avad
01.05.2014 4 z 5

Je to hezký příběh o lásce, oddanosti a tvrdohlavosti, možná i trošku přehnaný. Lyonene je sympatická rošťačka. Ranulf je zase velký paličák. Je to prostě červená knihovna.

modranka
modranka
30.01.2014 3 z 5

Z najväčšou pravdepodobnosťou je toto autorkina prvotina. Spočiatku je dej veľmi chaotický, charakteristiky postáv kolísavé, raz sú inteligentné a sympatické, potom sa správajú ako dokonalé trubky! Súvislosť z celou sériou Montgomeryovcov je v tom, že sa tu na konci knihy narodil prvý Montgomery.
U mňa len za 3 hviezdičky.

Nuttelka
Nuttelka
20.11.2013 5 z 5

Parádní čtení, Jude prostě nikdy nezklame :-)

pro ženy 13. století

Jude Deveraux (p)