rarášek rarášek komentáře u knih

Dějiny světa v 50 psech Dějiny světa v 50 psech Mackenzi Lee

Poučná knížka plná roztomilých psích ilustrací. Velice se mi zamlouval autorčin smysl pro humor, její láska k pejskům a schopnost vysvětlit historické události tak jednoduše, jak to jen jde. :D Ani jsem nevěděla, že je tolik psů, kteří byli nějak významný pro historii. Naučila jsem se toho spoustu nového a užila si spousty psích příběhů plných lásky a oddanosti. :3

14.09.2020 5 z 5

Skandál v Belgrávii (1. část) Skandál v Belgrávii (1. část) Mark Gatiss

Opět skvělé! Mám ráda Sherlocka převedeného do manga sešitů :D Hezky si tím připomenu seriál a mám chuť si ho vždycky po přečtení znovu shlédnout. Skandál v Belgrávii je moje nejoblíbenější epizoda, jenom mi trochu vadí, že to rozdělili na části. Tak se budu těšit na druhou část. :D

26.08.2020 5 z 5

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Moje první kniha od Dr. Seusse. Matně si pamatuji z dětství, že jsem dokonce viděla tu filmovou verzi a samozřejmě také tu parodii v Simpsonových. Když vezmu, že to byla první přečtená kniha od tohoto autora, tak si myslím, že to nebylo vůbec špatné a doprovodné ilustrace k celému příběhu byly skvělým doplňkem. :)

13.08.2020 5 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Grinche jsem doteď viděla jen jako film, který jsem měla velmi ráda, a byla jsem proto hodně zvědavá, jaká je jeho předloha. Musím říct, že se mi to líbilo opravdu hodně, i ilustrace byly naprosto úchvatné. Díky svému poselství o kouzlu Vánoc a že to všechno není jen o dárcích a slavnostních večeřích, ale hlavně o tom, že jsme všichni spolu, si to zřejmě vezmu každý Vánoce, spolu s Vánoční koledou, a hezky si to v celé té atmosféře znovu pořádně přečtu. :3

Dobrodruh Timo Dobrodruh Timo Jonathan Garnier

Příběh chlapce Tima, který se vydal za dobrodružstvím, jsem si hodně užila a samotný konec byl opravdu krásný. Hodně mi to připomnělo Hildu, kterou naprosto zbožňuji. :3

13.08.2020 5 z 5

Jak nakreslit jakékoli zvíře snadno a rychle Jak nakreslit jakékoli zvíře snadno a rychle Robert Lambry

Miluju tuhle knihu! Líbí se mi strašně styl knihy, že se strašně podobá sešitu. Také se mi hodně zamlouvá, že hned vedle návodu, jak které zvíře nakreslit, je prázdný list, kam můžete rovnou kreslit ( já vždycky k závěrečné kresbě ještě něco přimaluji, aby to nepůsobilo tak chudě :D). Je to opravdu tak snadné, jak nápis knihy slibuje (jenom nevím, co si myslet o té rychlosti, ale asi si s každou kresbou dávám prostě načas :D). Sice jsem se zatím dostala jenom ke kreslení koček a psů, ale určitě budu postupovat dál (především se chci naučit kreslit ptáky, protože ti mi nikdy moc dobře nešli :D). Je skvělé, že i tak stará příručka může hodně naučit. :)

Poslední bitva Poslední bitva Erin Hunter

(SPOILER) ,,Takový byl život v divočině, život svobodných psů, život psů, kteří nepatřili dlouhým packám, psů, kteří se chránili a pečovali o sebe navzájem. Takový byl život Divoké smečky."

Konečně mám za sebou poslední díl a bylo to výborné zakončení, jak této série, tak celého příběhu Bouře, Štístka a celé Divoké smečky. Na začátku čtení jsem musela knihu na chvíli odložit, protože se nedalo snést bezpráví, kterého se celá smečka dopouštěla na Bouři pod vlivem manipulující Brízi. Ale naštěstí to celé netrvalo dlouho a celý příběh se vrhl okamžitě do akce, když byla Brízou unesená štěňata! Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, musela jsem vědět, jak to celé dopadne. Poslední stránky jsem zhltla na jeden zátah a došlo tam k tak smutné události, že jsem spotřebovala hned několik kapesníčků. :,( Konec byl nádherný, až idylický, a doufám, že tím všechno skončilo a další série už nebude, protože v nejlepším je dobré skončit. (I když bych si to určitě tajně přála) Kéž Bouři a celou Divokou smečku provází Psí duchové. :)

11.08.2020 5 z 5

Příhody placatého čumáčku Příhody placatého čumáčku Anna Beatrix Bártová (p)

Roztomilá knížka plná povedených ilustrací a pěkně podaných informacích o pejscích pro děti, ale která se může líbit i dospělým čtenářům. :)

26.07.2020 5 z 5

Zničený mír Zničený mír Dan Jolley

Havran je postava, která se v Kočičích válečnících po svém odchodu z klanu na farmu objevovala jen zřídka. Proto jsem ráda, že je tento příběh věnovaný hlavně jemu a že ho tak můžeme lépe poznat. Havran je velmi milý, přátelský a důvěřivý, a proto mi ho pak bylo velmi líto po tom, co se jemu i Ječmenovi tak krásný život na farmě pokazil. Myslím, že by nikdy do Hromového klanu doopravdy nepatřil a doufám, že se mu dostane pomoci, aby byl život na farmě opět klidný a pokojný. Na celém pribehu se mi také líbí, že navazuje na konec první řady Kočičích válečníků. Nemohu se dočkat dalšího dílu. :)

26.07.2020 5 z 5

Chlapec, krtko, líška a kôň Chlapec, krtko, líška a kôň Charlie Mackesy

Nádherná knížka, která pohladí po duši především svým výtvarným zpracováním :)

10.07.2020 5 z 5

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Tohle byl na mě hodně silný příběh plný překrásných momentů. Líbilo se mi to rozdělení na záznamy, kdy se pokaždé přesunuly k jiné osobě, která si k sobě chtěla vzít Nanu. U těchto osob byla ukázána minulost, kterou měl Satoru s nimi spojenou. Příběh také můžeme vidět i z pohledu Nanua, který ví, proč ho chce Satoru dát pryč a proto dělá všechno možné, aby se tak nestalo a on s ním mohl být až do konce jejich společné cesty. Jak příběh postupuje, ubývá přátel, které se mohli o kocourka postarat, ale nevyšlo to, tak jsem se konečně dozvěděla příčinu, kvůli které se Satoru musí Nanua vzdát, kterou jsem už od začátku začala tušit. Cesta Nanua a Satoru je plná nádherných zážitků a je zde krásně ukázáno pouto mezi kočkou a jeho člověkem. Konec byl opravdu emocionální nálož, kterou jsem celou obrečela. Přesto to byl opravdu příběh plný lásky a přátelství, který stojí za to přečíst, obzvlášť pokud máte rádi kočky. :)

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Na knihu jsem narazila při praxi, když jsem zařazovala knihy do polic a vyžádala si moji pozornost. Příběh knihy sleduje příběh Gwendy, která od tajemného muže získá skříňku, která jí, podle jeho slov patří a ona se o ni musí starat, protože nikdo jiný to nezvládne. Gwendy dospívá, má ze skříňky čím dál větší strach a víc si uvědomuje svoji zodpovědnost vůči ní. Díky krátkým kapitolám a napětí mě kniha do sebe vtáhla a já ji měla na jeden zátah přečtenou. Kniha je také doplněná o úžasné ilustrace, které skvěle doplňovaly příběh (a přísahala bych, že jsem v jedné z nich viděla Annabelle, tu skutečnou, hadrovou panenku :D). Myslím, že někdo už tady označil tento příběh za mysteriózní pohádku a já souhlasím, přesně tohle označení k této knize sedí. :)

Springfieldské tajemství Springfieldské tajemství Mike Reiss

U knihy jsem se velmi pobavila. Byla jsem vděčná za to, že jsem se kromě zajímavostí o seriálu a jak se tvoří, dozvěděla i něco o samotných tvůrcích a dabérech. Tahle kniha rozhodně stála za přečtení (i když jsem si od ní na chvíli musela dát pauzu :D) a kdo se chce dozvědět informace (nejen) o seriálu a ještě se u toho pobavit, tak směle do ní. :D

16.05.2020 4 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Erin Hunter

(SPOILER) Závěrečný díl a úplná tečka za vším napětím, co se v první sérii odehrálo. Tento díl byl skutečně velmi napínavý, plná šokujících zvratů a závěrečná bitva velmi brutální (smrt Bílého vichra a Kameňáka mě velmi ranila :( ). Jsem ráda ze Ohnivého, že se stal vůdcem Hromového klanu, protože si to už od prvního dílu opravdu zasloužil. Jeho strana pohledu mi bude velmi chybět, ale už se nemohu dočkat, až se pustím do prvního dílu další série a zažiji nová dobrodružství z pohledu Ostrotlapky. :)

Vyhnanství Vyhnanství Erin Hunter

(SPOILER) Tak tohle byl opravdu pořádný díl, který se tentokrát zaměřil jenom na Bouří, která se musí naučit přežít bez smečky. Je konečně šťastná a po počátečních nesnázích si svoji svobodu, bez strachu a podezřívání, velice užívá. Zažije nesčetná dobrodružství, naváže nová přátelství a potká staré přátele i nepřátele. Nakonec se jí podaří najít smečku Belly a Šípa a založí s nimi novou smečku. Bouře konečně někam patřila a já za ni byla velmi šťastná. Jenže pak se rozhodla vrátit zpět, protože si uvědomila, kdo je zrádce a chtěla je varovat. Já jen nechápu proč? Konečně měla smečku, která ji brala takovou jaká je, nebála se jí a milovala ji a najednou se rozhodne vrátit, aby je zachránila, i přesto, že ví, že ji nikdo příliš nevěří? Tohle mě trochu naštvalo, jsem naštvaná na Štístka, Mikyho a všechny ostatní, kteří věří víc tomu zrádci než jí samotné. Proč se jenom musela vracet? Chápu, že ji k nim váže určité pouto a má je i po tom všem ráda, ale stejně... Odhalení zrádce mě překvapilo, ale když si to všechno Bouře v hlavě přehrávala, všechny události, které se staly, tak to všechno dávalo smysl. A chování i myšlení toho zrádce je skutečně děsivé a já doufám, že Divoká smečka Bouři uvěří a že vše dobře skončí. Nedočkavě vyhlížím poslední díl. :)

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Tohle je druhá kniha, kterou čtu od tohoto autora a páni! Opět mě uměla překvapit. Díky krátkým kapitolám a stupňujícímu napětí jsem nemohla přestat číst a měla jsem ji přečtenou dřív, než jsem předpokládala. Celou dobu jsem měla nejrůznější teorie, ale nakonec jsem ve většině z nich byla úplně na omylu. :D Už od Balíčku vím, že do konce knihy, do úplně posledních stránek může být všechno úplně jinak a bylo to tak i v tomto případě. Nakonec mi bylo Viktora skutečně líto. :( Ale na to, že to byla jeho prvotina, tak vážně výborný, napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. :)

Posel v temném lese Posel v temném lese Lois Lowry

Tak jsem se konečně dočkala i třetího dílu! :D A myslím, že to čekání za to stálo. Ještě předtím, než jsem se pustila do čtení, jsem si dala re-reading předchozích dvou dílů a jsem vážně ráda. Připomněla jsem si tím příběhy a postavy, které mám tak ráda. A z jedna z těchto postav - Matty, který se objevil jako kamarád Kiry v Hledání modré - se stal přímo hlavním hrdinou tohoto příběhu. Mám Mattyho strašně ráda, je to tak roztomilý a veselý kluk. Funguje jako spojnice mezi jinými společenstvími a čeká na své pravé jméno, které jak doufá, bude Posel. On jediný se totiž nebojí chodit skrze les, kterého se jiní lidé z vesnice bojí. Vesnici považuje za svůj domov a Jasnovidce, u kterého bydlí, považuje za svého otce. Proto ho začne velmi zneklidňovat, když se lidé a les začnou měnit k horšímu. Musí rychle pro Jasnovidcovu dceru Kiru a dovést ji do vesnice, dřív, než bude příliš pozdě.
Jsem opravdu šťastná, že jsem se mohla vrátit do světa Dárce, který mi tak moc chyběl. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, tak moc mě to do sebe vtáhlo. Vrátili se staří známí - Kira, Matty a také postava, která si nyní říká Vůdce a která se snaží udržet klid a mír ve společnosti. Žádný z dílů série na sebe přímo nenavazuje, ale znalost předchozích dílů určitě nezaškodí, hlavně co se znalostí postav v knize týče. Kniha v sobě, stejně jako předchozí díly, skrývá určité poselství a i když autorka napsala knihu už v roce 2004, dokáže vyobrazit i situaci v dnešní době. Při cestě lesem tam i zpět jsem tajila dech a přála jsem si, aby vše dobře dopadlo. Kniha podle mého skončila hořkosladce, nemohla jsem se ubránit slzám a myslím, že mi to i zlomilo srdce na kousky. Souhlasím s Bara94 a taky doufám, že se posledního dílu dočkáme dřív než Posla. :D

15.05.2020 5 z 5

Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Maja Säfström

Opět jsem se dozvěděla něco nového a opravdu zajímavého, tentokrát o mláďatech :) A ty ilustrace jsou naprosto roztomiloučký :D :3

05.05.2020 5 z 5

Pac & Pussy 2 Pac & Pussy 2 Albrecht Smuten

Opět jsem se opravdu dobře pobavila :D

05.05.2020 5 z 5

Zoo v plamenech Zoo v plamenech Katrina Charman

Opět skvělý díl Zvířecích hrdinů. Zamilovala jsem si Francise i Ming s Tangem. A taky hlavně ty dva opičáky :D Kniha vždycky přináší důležité životní události v historii nenásilnou formou. V tomto díle se jednalo o 2. světovou válku, přesněji o blitzkrieg na Velkou Británii a Operaci Lvoun, které měl zabránit Francis přinesením tajného vzkazu. Opět to bylo skvělé a moc se těším na další díl. :)

05.04.2020 5 z 5