RaptoR RaptoR komentáře u knih

Star Wars omnibus: Zjevná hrozba Star Wars omnibus: Zjevná hrozba William Haden Blackman

Dobré čtení, rozšiřující universum SW. Zvláště Aurra Sigg je parádní :)

18.11.2014 4 z 5

Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Srebrenica Příběh politicky korektního rasismu aneb Největší lež v Evropě od konce 2. světové války Alexander Dorin

Investigativní žurnalistiky, která nejde ve stopách prozápadních masmédií je opravdu velmi málo. Respekt jim všem!

10.11.2014 5 z 5

Va Dinciho hlod aneb treska mistra Leonarda Va Dinciho hlod aneb treska mistra Leonarda Adam Roberts

Kupodivu, i když se děj spíše vleče, závěr se mi hodně líbil. Stejně zábavné jako Silmámilion.

04.11.2014 4 z 5

Angličtina: Slovník sprostých slov a slangu Angličtina: Slovník sprostých slov a slangu Alexis Munier

Musím uznat, že je to místy dost drsný :)

Tunel do věčnosti Tunel do věčnosti * antologie

Super sbírka povídek. Myslím, že v tomto výběru si každý milovník moderních sci-fi žánrů najde to své :)

04.11.2014 4 z 5

Ultimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást Ameriku Ultimates 2: Kniha druhá: Jak ukrást Ameriku Mark Millar

Parádní konec, kdy si Millar nebere servítky, odhazuje všechny zábrany a valí to na čtenáře plnou silou...
Celkově je série Ultimates asi tou nejlepší mainstreamovou týmovkou, která u nás vyšla. Hledat chyby by bylo už jen hnidopišstvím, takže tento komentář raději ukončím :)

23.10.2014 4 z 5

Ultimates 2: Kniha první: Bohové a monstra Ultimates 2: Kniha první: Bohové a monstra Mark Millar

Opravdu jedninečné pokračování slavné týmovky. A je až s podivem, jak uvěřitelné a aktuální to je. Nikdo, kdo má rád komiksy, tím nebude zklamán. I když se jedná o dosti politické dílo :)

21.10.2014 5 z 5

Povídky Povídky Edgar Allan Poe

Těžko přemýšlet, kdy jsem četl náročnější knihu. Jak již je zmíněno v předchozích komentářích, tento výběr nastavuze zcela jinou tvář, než na kterou je čtenář u Poea zvyklý. Poměrně těžko stravitelné eseje nám ale neuvěřitelným způsobem rozšíří obzory u tak vyjímečné osobnosti. Přece jen do nekonečna omýlat "Jámu a kyvadlo" nebo "Havrana" je dost omezené. A to je škoda, protože satirické "Kterak psáti článek pro Blackwood" a navazující "V tísni" jsou neskutečně chytlavé a vtipné povídky. Rozhodně můžu jen doporučit všem, kteří mají rádi E. A. Poea!

13.10.2014 4 z 5

Dracula (komiks) Dracula (komiks) Petr Kopl

Není to špatné zpracování Draculy, to tomu nemůžu upřít. Přesto cartoon kresba celý děj trochu odlehčuje a hororovou atmosféru aby upír pohledal. Ale buďme rádi za to, mohlo to dopadnout jako mnohem větší průšvih. Hlavně Koplův přístup a servírování popkulturních odkazů je parádní. Škoda jen, že je na konci vysvětlí. Pro zvídavého čtenáře je takové tušení souvislostí vždy zábavné :)

12.08.2014 3 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Pratchett mě opravdu baví. Je až k neuvěření, jak si umí pohrávat se čtenářem a s jakou grácií dokáže rozhodit představy, které si o Zeměploše výše zmiňovaný čtenář vybudoval. Druhá kniha ze série je v podstatě pokračováním Barvy kouzel. Velká A´Thuin míří k záhadné rudé hvězdě a na Zeměploše začínají lidé panikařit. Přesto se nemusíme bát, protože zde máme Mrakoplaše se šestým smyslem pro strach, Cohena Hrdinu, který je tak dobrým válečníkem, že překročil svůj zenit, a Dvoukvítka s neutuchajícm optimismem. A samozřejmě Zavazadlo :)
Rozhodně se již nemůžu dočkat, aže se mi do rukou dostane další kniha ze Zeměplochy!

07.08.2014 5 z 5

Batman: Temné vítězství: Kniha druhá Batman: Temné vítězství: Kniha druhá Jeph Loeb

Jedním slovem; dokonalost. Batman v podání Jepha Loeba a Tima Sale je takový, jakého ho zbožňuju. Temný, drsný a tak trochu v koncích. Neskutečný příběh pátrání po Svátečním vrahovy, který tentokrát zabíjí policisty. A stejně jako Batman, i my po obě knihy si lámeme hlavu nad tím, kdo za tím vším stojí. A k tomu se objeví na scéně Dick Grayson aka Robin. A uvěřitelný, není to jen zastrčený sidekick, ale uvěřitelný klučina, kterému do vínku spadne možnost pracovat s Batmanem (a který malý kluk by si to nepřál? :). I přes malou roli mi do příběhu skvěle zapadl a prostě tam patřil.
Teď trochu ke kresbě. Noirová linka pokračuje tam, kde "Dlouhý Halloween" končil. Opravdu uvěřitelné a krásné, zvláště kombinace kresby anilinkama a komiksově klasickou tužku-pero-barva je parádní. Možná Jokerův úsměv se mi zdál trochu přehnaný, ale to neubírá nic na tomto díle. Pro všechny milovníky Batmana, tohle musíte mít!

28.07.2014 5 z 5

Batman: Temné vítězství: Kniha první Batman: Temné vítězství: Kniha první Jeph Loeb

Volné pokračování příběhu "Dlouhý Halloween" je opět naprostá špička toho, co lze z Batmana číst. Příběh rozvíjející události poté, co se z Harvyho Denta stane Two-Face má všechno, co k dobrému komiksu patří. Trochu se rozepíšu až u druhé knihy, ať můžu ohodnotit komiks jako celek. Jedno je ale jasné.. Jeph Loeb a Tim Sale jsou super dvojkou!

Princ z Persie Princ z Persie Jordan Mechner

Nutno podotknout, že celé PR kolem Prince z Persie automaticky očekává, že se jedná o převyprávění příběhu legendární počítačové hry. A až do doslovu jsem si myslel, že to je velká chyba. Samotná stavba komiksu je nezvyklá. Sledujeme dvě dějové linky, dva prince z Persie, které od sebe dělí propast čtyř století, a přesto si jsou velmi blízcí. Každý po svém bojuje s démony a osudem. Celek tedy působí dost zajímavě a to i díky tomu, že je to jeden z mála komiksů, u kterých jsem měl pocit, že se skrývá i něco pod povrchem... Asi si přečtu východní bájesloví a symbolismus, protože celek na mě působí nejen jako klasický příběh boje dobra se zlem, ale jako archetyp. Boje nejenom proti běsům okolním, ale i proti běsům vnitřním. Možná že časem i hodnocení poroste. Nicméně, díky výše zmiňovanému PR kolem Prince z Persie vás připraví na jiný zážitek. Proto jsem se neubránil malému zklamání...

25.07.2014 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Můj první Pratchett a rozhodně se nejedná o zklamání. Nevýhodou této knihy ale je, že když jí budete číst na veřejných místech, lidé na vás budou koukat jako na blázna, čemu se to pořád tak smějete :)

21.07.2014 5 z 5

Lobo: Kostěj nesmrtelný Lobo: Kostěj nesmrtelný Alan Grant

Klasický Lobo: objeví se, všechny vykydlí a opět mizí. Taková správná jednohubka, když se vám nechce z postele :)

21.07.2014 4 z 5

Věčné zatracení Věčné zatracení Clive Barker

Věčné zatracení mi bohužel nesedlo. Druhé čtení sna pozmění můj názor, ale zatím musím dát dle svého nejlepšího svědomí jen tři hvězdy.

16.07.2014 3 z 5

Vlčice Vlčice Jean van Hamme

Jedno z nejlepších Thorgalových alb, které u nás vyšlo :)

30.06.2014 4 z 5

Mezi životem a smrtí Mezi životem a smrtí Stan Sakai

Opět dokonalost sama :)

27.06.2014 5 z 5

Ostrov v ledových mořích Ostrov v ledových mořích Jean van Hamme

Druhý díl ze série o Thorgalovi. Thorgal je v našich končinách celkem smolař - jeho alba vycházejí na přeskáčku a myslím, že ani nevyšla všechna. Hlavní kámen překvapení - vysvětlení Thorgalova původu - tak se čtenářem nic neudělá, protože to již zná ze starších alb. Přesto jsem rád, že se u nás najdou vydavatelství, které mají snahu Thorgala dovydat. Snad se jim to povede...

23.06.2014 4 z 5