Batman: Temné vítězství: Kniha druhá

Nikdo z vás není v bezpečí. Děj příběhu, v němž Batman musí zastavit nepolapitelného vraha policistů známého jako „Šibeniční vrah", je zasazen do počátků éry Temného rytíře. Batman musí Šibeničního vraha dostat dřív, než opět udeří. Jediným vodítkem k odhalení totožnosti Šibeničního vraha je dětská hra přišpendlená na tělo každé oběti. Hlavními podezřelými jsou esa zločineckého podsvětí - Two-Face, Joker, Riddler, Catwoman. Věřit už nelze ani policejnímu sboru, nyní v čele s čerstvě jmenovaným komisařem Gordonem. Aby Batman vyřešil tento zločin, musí pátrat na těch nejnečekanějších místech. Jeho život navždy změní osiřelý chlapec. Vejdou ve známost jako Batman a Robin, a tohle je jejich příběh. Nové napínavé vyšetřování vraždy od nositelů Eisnerovy literární ceny, Jepha Loeba a Tima Salea, od nichž pochází Batman: Dlouhý Halloween i kultovní komiks Superman for All Seasons. Druhá kniha ze dvou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82631/batman-temne-vitezstvi-2-yjw-82631.jpg 4.561

Temné vítězství (2.)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, BB art, Crew

Batman: Dark Victory (2002)

Kniha Batman: Temné vítězství: Kniha druhá

Skyer

Moc se mi líbí, jak Sale pracuje s barvami a celkově jeho styl kresby je dost zajímavý. Není to takový ten pěkný uhlazený, ale má svůj ráz a výborně se ke komiksu hodí.
Ze začátku mě to moc nebavilo - celkově mafiánská témata moc nemusím - ale pak to nabralo spád a konec byl skvělý.

Norri

Temné vítězství plynule navazuje na Dlouhý Halloween a opět se řeší sériová vrah. Je to skvělá noirová detektivka, která vás nepustí, dokud neotočíte poslední stránku druhé knihy. Stejně jako u Dlouhého Halloweenu je to docela hodně zamotané, ale konec je zde, alespoň pro mě, jasnější a bez otazníků. V druhé knize mě docela potěšil zmodernizovaný origin Robina. Kresbu Tima Sala jsem si oblíbil už v Dlouhém Halloweenu. Sice mám k některým prvkům jeho kresby výtky, ale jeho kompozice, práce se stíny a celkově atmosféra je parádní.

hroubek

Jeph Loeb a Tim Sale, moje oblíbená autorská dvojice. A zcela právem. Loeb má specifický styl vypravování, který nemusí sednout každému. Nejde mu o akci, ale mnohem více o postavy a jejich myšlenkové pochody, a Loeb rád komiksové postavy polidšťuje. Kresba Tima Sale je jiná, ale na první pohled jí poznáme. A já jí mám mor rád. Dokáže krásně vystihnout všechny emoce a pocity, které postavy zrovna prožívají. Tyhle dva pánové se moc dobře doplňují a jejich příběhy je radost číst, a prohlížet si stránky plné krásné kresby. Co se týče příběhu, tak Temné vítěství je parádní komiks, který zaujme a nepustí, a opravdu je velmi dobré číst oba díly hned po sobě(já to tak udělal). Příběh má spád, zajímavé a funkční zvraty, osudovost a spoustu skvělých momentů. Místy je trochu přeplácaný a některé věci šli udělat elegantněji(třeba titulní vrah, nebo zbytečně moc padouchů), nicméně to jsou snad jediný větší chybičky na tomto parádním komiksu. Batman: Temné vítězství nabízí dobré a napínavé čtení, a i když to není úplně na maximální hodnocení, tak i tak ho dostane, protože čtyři hvězdy by byly prostě málo.

PS: Komentář je pro oba dva díly.

KubaHanzelin
14.11.2018

Napínavé až do konce! Od prvního dílu jsem se s kresbou trochu pral, ale po několika stránkách jsem si zvyknul a příběh si opravdu užil

B-artX
13.11.2018

Druhá kniha Temného vítězství je ještě lepší, než první díl. Děj má větší spád, atmosféru a zápletka baví a drží vás u komiksu zuby nehty. Doslova jsem se nemohl odtrhnout a přečetl jsem tento komiks za jeden den. V tomto komiksu postavy jako Dent, Mario a Alberto Falcone, Gordon nebo Dick fungovaly skvěle a bavily. Finální odhalení překvapilo. Musím jen doporučit, další skvělý Batman, kterého by si měl každý přečíst.

RaptoR
28.07.2014

Jedním slovem; dokonalost. Batman v podání Jepha Loeba a Tima Sale je takový, jakého ho zbožňuju. Temný, drsný a tak trochu v koncích. Neskutečný příběh pátrání po Svátečním vrahovy, který tentokrát zabíjí policisty. A stejně jako Batman, i my po obě knihy si lámeme hlavu nad tím, kdo za tím vším stojí. A k tomu se objeví na scéně Dick Grayson aka Robin. A uvěřitelný, není to jen zastrčený sidekick, ale uvěřitelný klučina, kterému do vínku spadne možnost pracovat s Batmanem (a který malý kluk by si to nepřál? :). I přes malou roli mi do příběhu skvěle zapadl a prostě tam patřil.
Teď trochu ke kresbě. Noirová linka pokračuje tam, kde "Dlouhý Halloween" končil. Opravdu uvěřitelné a krásné, zvláště kombinace kresby anilinkama a komiksově klasickou tužku-pero-barva je parádní. Možná Jokerův úsměv se mi zdál trochu přehnaný, ale to neubírá nic na tomto díle. Pro všechny milovníky Batmana, tohle musíte mít!

RaptoR
28.07.2014