RaptoR RaptoR komentáře u knih

O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc Christine Beigel

Tohle je dobrej bizár :-D

14.10.2022 1 z 5

O zebře, která nechtěla chodit do školy O zebře, která nechtěla chodit do školy Christine Beigel

Hooodně slabé. A to i na sérii Slepičí babičky. Takže dávám jednu hvězdu, protože nějakým zvláštním způsobem se to dětem prostě líbí. I když je to naprosto o ... však vy víte o čem!

14.10.2022 1 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Konečně jsem si našel čas dočíst tuhle klasiku celou. Byť mi to trvalo třicet let :D

04.10.2022 5 z 5

Tomie Tomie Džundži Itó

Onen krátký formát příběhu, který (většinou) nemá přesah do vícero povídek je v podstatě jediná věc, kterou lze Tomii vytknout. Jinak jsem dostal vše, co může Džundži Itó nabídnout. Krásný mix hororu a thrilleru.

30.09.2022 5 z 5

Universal War One 1 a 2 Universal War One 1 a 2 Denis Bajram

Pokud máte rádi seriál Expanse, je UW1 pro vás jako stvořená. Máme zde hromadu naštvaných lidí, hrozící velký konflikt, obrovskou záhadu a hlavně tým svébytných postav, které si časem sami od sebe získají vaše sympatie. Ať už vletí do černé stěny či nikoliv. To by jim jeden i ty prohřešky z minulosti odpustil.

20.09.2022 4 z 5

Proměna Proměna Carol Berg

Dlouho, předlouho mi tento skvost jen tak sbíral prach v knihovně. Původně jsem koupil jen díky krásnému zpracování. A rozhodně jsem neprohloupil. Příběhově to není žádná nezapomenutelná legenda, ale ten styl, jakým to je napsané, to jednomu vykouzlí úsměv na tváři. Dobrodružství Seyonneho je napínavé a dostatečně akční i poutavé natolik, že jakmile se dostanete do jeho tahu, jen těžko budete odkládat knihu čistě proto, abyste si došli na záchod. Díky stylu sympatické Carol Berg lehce přimhouřím oko i nad lehce ukvapeným závěrem. Rozhodně se těším na další díl!

20.09.2022 5 z 5

Nejtemnější noc Nejtemnější noc Geoff Johns

S touto knihou se vám do rukou dostává skutečná DC legenda, kterou by měl znát každý fanoušek komiksu. Je to napínavé, dostatečně akční a naštěstí pro nás málo ukecané.

20.09.2022 4 z 5

Růžový a černý Růžový a černý Tony Sandoval

Kniha Růžový a černý nám ukazuje, že není až tak důležité mít jasně daný konec příběhu. Mnohem důležitější je předat čtenáři ten správný prožitek, nálady a emoce. Vzít ho za hranice všedních dnů a dokázat tak, že i ono vousaté rčení o tom, že sama cesta je cíl, v sobě má zrnko pravdy. A proč si při tom neužít i trochu erotiky, že?

13.09.2022 4 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Joe Hill (p)

Plný počet, to je hned jasné! Soubor povídek, které vycházely skoro celou dekádu si ani jiné hodnocení nezaslouží. Zatímco Netflix zfušoval předlohu v nemastnou-neslanou volovinu, autoři se drží a stále nabízí melancholii, horor a tragédii. Přesně tak, jak jsme to měli rádi. Lepší návrat na Klíčov jsme si ani nemohli přát!

02.09.2022 5 z 5

Thor: Zabiják bohů Thor: Zabiják bohů Jason Aaron

Thorovská klasika, která ovšem ve finále poněkud vyšumí do prázdna. I přesto se jedná o zajímavé a chytlavé čtení a rozhodně ten nejlepší komiks s hromobijcem, který je u nás k dostání.

22.08.2022 4 z 5

Tanečnice z Izu a jiné prózy Tanečnice z Izu a jiné prózy Jasunari Kawabata

Jasunari Kawabata je pro mě velkým překvapením. Povídky jsou zajímavé a chytlavé netradičním způsobem; nejedná se o příběhy plné stupňovaného, nervydrásajícího napětí. Zde je pouto se čtenářem navázáno pomocí jemných dialogů a hlubšího poznání hlavních hrdinů. Krásně citlivá práce jak se čtenáři, tak s vypravěčským uměním. Rozhodně to není pro každého. Pokud máte rádi jasně vyslovené emoce a strhující finále, knize se obloukem vyhněte. Pokud raději čtete mezi řádky, je Kawabata vaše krevní skupina.

22.08.2022 5 z 5

K čemu jsou zbraně K čemu jsou zbraně Iain M. Banks (p)

K čemu jsou zbraně patří k nejoceňovanějším románům z cyklu Kultura, byť ze všech možných nominací proměnil jen jedinou. Je to dáno zejména tím, že na Iana M. Bankse žádné škatulkování neplatí. I zde se nám do rukou dostává kniha, od které možná nedostanete přesně to, co byste rádi. Naopak, Banks nabízí mnohem víc!

05.08.2022 5 z 5

Pink Floyd – Odvrácená strana zdi Pink Floyd – Odvrácená strana zdi Hugh Fielder

Naprostá pecka! Bez zbytečných glorifikací, zato s bohatým obrazovým materiálem. Pro mě samozřejmě nutnost a pokud nepočítám knihy samotných členů kapely, tak asi nejlepší vhled do nejlepší skupiny všech dob.

28.07.2022 5 z 5

Propast Propast Donny Cates

Druhá venomova kniha pod taktovkou Tonnyho Catese je čistě osobní a niternou záležitostí. Ono na tom symbiotickém vztahu Eddieho a Venoma není vše růžové. Stejně jako v Eddieho minulosti. A navíc: Trocha nimrání se v minulosti nikoho nezabije. Zvláště, když na konci dokážete na Eddieho Brocka nahlížet zcela jinou optikou než doposud.

15.07.2022 4 z 5

Dítě války Dítě války Marjorie Liu

Pokud jste si mysleli, že válka mezi lidmi a arkaniky vyřeší všechny problémy známého světa, jste na velkém omylu. Stejně jako v předchozích dílech, i tady se v pozadí tahá za nitky a věřit můžete jen svým nejbližším přátelům. A to vše bez Zinna!

15.07.2022 5 z 5

Drtileb a Kostřík Drtileb a Kostřík Jeff Lemire

Drtileb a Kostřík jsou další knihou, která kvalitativně jasně dominuje nad celou Černou Palicí. Jeff Lemire skloubil blízká témata strachu, násilí a vzteku, aby z nich vysublimoval nikdy nekončící boj proti Zlu a dopad na všechny, které tento vír vtáhne. Opět jasně plný počet.

23.06.2022 5 z 5

Zelený rytíř Zelený rytíř Kieron Gillen

Zelený rytíř nabízí to nejlepší z obou světů. Krom neustálé snahy být jeden krok před nepřítelem, snažit se odhalit jeho plány a zabránit tak celosvětové katastrofě zde na nás čeká pár nemilých překvapení.

23.06.2022 5 z 5

Sakra trek Sakra trek Geof Darrow

Kovboj ze Šaolinu je hlavně o zábavě. A té je zde hodně. Místy to mnoho smyslu dávat nemusí. Geof Darrow ale svým nezaměnitelným stylem s tunou detailů uhrane každého komiksáka, takže nad stránkami strávíte sakra delší dobu, než je čas nutný pro přečtení bublin.

09.06.2022 4 z 5

Buddhovy pohádky na dobrou noc Buddhovy pohádky na dobrou noc Nagaraja Dharmachari

Kniha je to pěkná, to nemůžu říct...
Nicméně jsem se nemohl při četbě zbavit pocitu, že ono pověstné "co tím chtěl básník říci" je místy přespříliš křečovité. Tu strašlivě šerednou vizuální stránku knihy nějak skousnete, příběhy jako pohádky pro děti super, ale jako pro poučení bych to přespříliš neglorifikoval.

30.05.2022 4 z 5

Ostrovy uprostřed proudu Ostrovy uprostřed proudu Ernest Hemingway

Nestranný rozhodně nejsem, ale přesto musím dát plný počet. Hemingway je skvělý autor, u kterého mám jistotu na první pohled ledabylého stylu, který ale skrývá promyšlený a uvěřitelný svět. Ostrovy uprostřed proudu mají autobiografických prvků více než dost. je to autorovo vzpomínání a loučení se se světem. Fantastické.

24.05.2022 5 z 5