Ran Ran komentáře u knih

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Tato kniha se mi velmi líbila, byla to první historická detektivka, kterou jsem četla a můžu ji rozhodně doporučit. Je to velmi kvalitní román s dobře propracovaným příběhem a zápletkou.

20.05.2015 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Knížka je moc dobře napsaná a vytvořená. Příběh a hlavní postavy se mi hodně líbily.

28.04.2024 5 z 5

Bohové jadeitu a stínu Bohové jadeitu a stínu Silvia Moreno-Garcia

Kniha je nádherně napsaná a moc se mi libilo jak je protkaná mexickými legendami. Styl psaní a vyprávění je úžasný.

22.05.2023 5 z 5

Na kometě Na kometě Jules Verne

Děj byl bláznivý a velmi dobře napsaný. Byl čtivý a nebylo v něm zbytečně moc zvratů. Závěr byl sice chaotický, ale jinak velmi dobrý.

30.03.2023 3 z 5

Jíme zdravě po celý rok Jíme zdravě po celý rok kolektiv autorů

Kniha má hezké a jednoduché recepty. Návody na recepty jsou velmi přehledně napsané. Na knize se mi nelíbilo rozdělení vzhůru nohama.

21.01.2023 4 z 5

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Příběh plynul moc hezky a celá kniha se četla výborně. Styl jakým je příběh vytvořen je skvělý a hodně se mi líbila i grafika.

21.01.2023 5 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Příběh se mi líbil. Je velmi dobře napsaný a vypointovaný. Celkově se mi četl moc dobře.

19.01.2023 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Příběh byl velmi dobře vypointovaný a zvraty v ději byly umístěny na správných místech. Autor velmi trefně kritizoval špatné povahové vlastnosti lidí. Ale kniha mi moc nesedla a nelíbila se mi. Celkově se jedná o zajímavou sbírku povídek, na které je ale znát doba, kdy byla napsána.

24.06.2022 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Tato kniha je úžasná a po jejím dokončení jsem byla tak trochu smutná, protože prostě ten úžasný zážitek z knihy skončil.

11.02.2022 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Styl psaní a vyprávění je výborný. Tempo bylo rychlé a kniha je čtivá. Jinak mě kniha maličko zklamala, protože mám pocit, že mi příběh úplně nesedl. Ale vidím, že je tu jistý potenciál, a proto zkusím druhou část.

05.12.2021 3 z 5

Kosmošmoula Kosmošmoula Peyo (p)

Postavy byly výborně vytvořené a napsané. Styl psaní a vyprávění je velmi dobrý. Z obou příběhů, to byl ten první, co se mi líbil nejvíc.

15.05.2021 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Po přečtení knihy jsem nevěděla co si o ní mám přesně myslet. Je tu dobrý styl psaní a vyprávění. Ale to je vše. Postavy nemají vývoj a příběh je jen ​napůl poutavý. ​Vůbec jsem se necítila zainteresovaná ani příběhem, ani postavami. ​Na to, že to měl být gotický román, tak jsem čekala, že to bude nějakým způsobem strašidelné. Ale vůbec tomu tak nebylo. Příběh se dost táhl, tempo vyprávění bylo pomalé a místy se zdálo, že se zasekává.

08.04.2021 2 z 5

Pět neděl v baloně Pět neděl v baloně Jules Verne

Příběh má velmi dobrý styl vyprávění a je velmi dobře vypointovaný. Na knize se mi nelíbilo, že se autor hodně často uchyloval k až moc podrobnému popisování věcí.

20.03.2021 3 z 5

Nesmrtelní z Meluhy Nesmrtelní z Meluhy Amish Tripathi

Tato kniha má skvělý styl psaní, který je občas trochu plochý. A rovněž skvělý styl vyprávění, který je velmi čtivý. Konec je výborně naspsaný, ale také to je zároveň velký cliffhanger. Sice u série nečekám uzavřený konec, ale i tak mi přišlo, že autor mohl zakončit příběh na jiném a lepším místě.

03.12.2020 5 z 5

Pětka na Pašeráckém vršku Pětka na Pašeráckém vršku Enid Blyton

Příběh je výborně vypointovaný, napsaný a vyprávěný. Líbilo se mi, jak byla každá kapitola zakončena, a jak na ni navazovala nová kapitola. Konec byl napsaný výborně.

15.11.2020 5 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Příběh je dobře vypointovaný a četl se mi velmi dobře. Jen ten konec mi přišel kratší než jak by podle mě měl být.

08.10.2020 4 z 5

Pětka na útěku Pětka na útěku Enid Blyton

Tato kniha je skvěle napsaná a vypointovaná. Hodně se mi také líbil styl vyprávění.

07.09.2020 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha se mi četla dobře. Líbil se mi autorův styl psaní a vyprávění. Postavy, které se v příběhu objevují jsou velmi dobře napsané.

04.06.2020 3 z 5

Tygři z Mompracemu Tygři z Mompracemu Emilio Salgari

Celkově to je čtivý a dobře napsaný příběh, i když mi občas přišlo, že některé pasáže knihy mohly být více a lépe rozepsané.

13.11.2019 3 z 5

Detektivní hry (Deset malých černoušků, Past na myši, Neočekávaný host) Detektivní hry (Deset malých černoušků, Past na myši, Neočekávaný host) Agatha Christie

Celá kniha je velmi dobře napsaná a všechny tři hry jsou skvěle vypointované.

01.11.2019 5 z 5