Ramondia1 Ramondia1 komentáře u knih

Noční pláč Noční pláč Mary Higgins Clark

Téměř hororový příběh, napětí od začátku až do konce. Výborná kniha.

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Nádherná kniha, tak nějak od poloviny příběhu jsem rozluštění tušila, o to víc jsem Jane fandila a jejímu úchylnému bezcharakternímu manželovi jsem přála ten nejhorší konec. Bravo, paní Fieldingová!

Řekni, kde ji najdu Řekni, kde ji najdu Joy Fielding

Opět jedna skvělá kniha od Fieldingové, napínavá od začátku do konce.

Matčin stín Matčin stín Diane Chamberlain

Velmi povedená kniha, napínavá od začátku až do konce.

Bezbranná Bezbranná Julie Gregory

Příběh mě šokoval, je hrozné, jaké důsledky pro dítě může mít psychická narušenost rodičů, v duchu jsem si říkala, že bych měla chuť tu matku svázat, odvézt do nemocnice aspoň na měsíc a nechat ji každý den podstoupit aspoň jedno bolestivé vyšetření, které nechala podstupovat svoji malou dcerku. Ale jinak kniha je ve srovnání s jinými, co jsem četla, spíše průměrná.

05.06.2014 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Opět jeden šokující příběh, který člověka nadzvedává ze židle. Strašné, že takové zrůdy, jako byla Davidova matka, chodí po světě, neuvěřitelný je i postoj jeho slabošského otce, kterému je zřejmě milejší flaška chlastu, než osud vlastních dětí. Jediné, co mi vadilo, že byl tak trochu zazděn okamžik, kdy a proč nastal ten nenadálý zvrat v matčině chování. To jsem se nedověděla a mrzí mě to.

05.06.2014 4 z 5

Příběh naprosto šokující a těžko uvěřitelný, nad některými pasážemi se mi zvedal žaludek a měla jsem husí kůži, nicméně kniha je napsaná trochu zamotaně, v množství osob jsem se ztrácela a mnohdy jsem nedokázala udržet pozornost.

05.06.2014 3 z 5

Recept na štěstí Recept na štěstí Zuzana Francková

Oddychovka, nad kterou se nemusí moc přemýšlet, ale celý příběh na mě působí poněkud lacině.

05.06.2014 2 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Reálné, skutečné, obyčejný příběh obyčejných lidí, kterých jsou tisíce, kniha se mi líbila moc.

Nikdy Nikdy Táňa Keleová-Vasilková

Kniha se četla dobře, byla napínavá až do konce, už jsem měla strach, že hrdinka toho svého rozmazleného sobečka vezme zpátky na milost, to bych jí neodpustila.
Jediné, co tam zavánělo červenou knihovnou bylo to, co všechno si hrdinka matka samoživitelka sedmnáctileté dcery pořídila za svůj první plat.

05.06.2014 4 z 5

Noc jako stvořená pro nevěru Noc jako stvořená pro nevěru Zdena Frýbová

Tak při téhle knize jsem se bavila od začátku až do konce Mojmíkovou blbostí! Výborná knížka.

07.05.2014 5 z 5

Hrůzy lásky a nenávisti Hrůzy lásky a nenávisti Zdena Frýbová

Včera jsem dočetla, kniha nemá chybu. Je vidět, že autorka je skutečně znalá dřívějších poměrů, narozdíl od některých autorů, kteří se snaží o normalizační době psát a neví o ní nic. Každopádně při popisu nechutností, které prováděl pan Mlčoch v prvním příběhu a pan Ostrčil v tom druhém, se mi otvírala kudla v kapse. Bohužel, se sametovou revolucí podobná individua nezmizela ze světa, jsou tady pořád, akorát že v jiných podobách a škodí ostatním po jiných stránkách.

07.05.2014 5 z 5

Maminko, prosím tě, nepij! Maminko, prosím tě, nepij! Kateřina Havlová

Smutný příběh, je určitě dost takových rodin, kde flaška je důležitější, než zájmy dětí a mělo by se o tom vědět. Bohužel, některé momenty v knize jsou trochu moc vyhrocené, až přitažené za vlasy. Otec Darji je primitiv a hnusák první kategorie, který své rodině tím nejodpornějším způsobem ubližuje, přesto ho dcera i v dospělosti má ráda ... ne, to není přesvědčivé a nevěřím tomu.

06.05.2014 3 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Kniha dobře napsaná, je vidět, že příběh autorka skutečně prožila a nevymyslela si ho, bohužel, od samého začátku jsem věděla, že nemůže skončit happyendem. Mrazí mě, když si uvědomím, kolik dětí žije v pařátech zdánlivě spořádaných rodin v naprosto zničujících poměrech.

06.05.2014 4 z 5

Adopce Adopce Henry Denker

Knihu jsem přečetla jedním dechem a ulevilo se mi nad tím, jak to nakonec dopadlo.

06.05.2014 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Kniha je čtivá, je znát, že to není příběh vycucaný z prstu, ale realita. Je fakt, že autorka byla hodně naivní a nechápu to, jenže současně z příběhu je patrné, že doma před svou cestou do Afriky za svou "láskou" neměla moc dobré zázemí. Takže pro někoho, kdo se narodil v harmonické rodině, těžko soudit. Každopádně Barbora, i když byla hodně naivní, tak na druhé straně byla dost odvážná a průbojná na to, aby se od svého tyrana a současně také zločince, osvobodila. Je spousta žen, které na to nemají sílu ani ve své vlasti.

03.04.2014 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Krásná kniha, moc dobře se četla, a přestože doba a prostředí, ve kterém se příběh odehrál, nejsou v naší kultuře moc známy, docela dobře jsem si to všechno dovedla představit. Líbil se mi i film, jeden z mála případů, kdy film nepokulhává za knihou, obojí je moc povedené.

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Hezky napsaná kniha, bylo těžké se od ní odtrhnout, ovšem příběh samotný a jeho autorku jen těžko chápu.

02.04.2014 4 z 5

Hrady z písku Hrady z písku Luanne Rice

Hluboce lidský a dojemný příběh, krásně napsáno, člověk si uvědomí, jaké štěstí má, když má zdravé dítě a jakými nesmysly se někdy nechá vyvést z rovnováhy.

Začínám znovu žít Začínám znovu žít Beate Hellmann

Hodně dobře napsaná kniha, při čtení některých pasáží mě naskakovala husí kůže.