Začínám znovu žít

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autobiografický román, v němž vrcholí peripetie autorčina osudu, vylíčené v předchozích dvou knihách Dvě ženy a Lařin příběh, je strhující osobní výpovědí o zápasu se závislostí. úspěšná a bohatá Bea, která se v rodném Německu necítila doma, nyní zakotví v Los Angeles. Citlivá, nonkonformní a stále osamělá mladá žena zde chce začít nový život, své problémy ale stále častěji řeší se sklenkou v ruce. Uvědomuje si, že ji alkohol postupně ovládá. Na výletě do San Diega, kam se vydá s přítelkyní, v hotelovém pokoji zkolabuje. Nemůže vstát, mluvit ani se hýbat. Tehdy poprvé otevřeně přizná, že je alkoholička, a že ke své existenci potřebuje více než litr vodky denně. Na radu lékaře se obrátí na slavné americké sanatorium, avšak po týdenním pobytu ho opouští, rozhodnutá jít vlastní cestou. V tomto složitém období ji navíc zastihne zpráva o nemoci matky, na niž je Bea velice fixovaná. Mladá žena se utápí ve stále větším zoufalství. Provází ji nepřetržitá touha po alkoholu, fyzické i psychické obtíže, obelhávání a omlouvání sama sebe. Zdá se, že ji zbývá jediné východisko.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7858/big_zacinam-znovu-zit-UKc-7858.jpg 4.537
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR), Ikar (ČR)
Originální název:

Ich fang noch mal zu leben an, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Začínám znovu žít

Irsaf
03.10.2021

Poslední kniha autorky a jsem upřímně ráda, že je to za mnou…
Bea mi tu připadala jako děsná pipka…
Asi to neměla v životě lehké, po tom co se ji stalo, přesto se mi kniha moc nelíbila…

D.-e.-e.-
03.02.2020

Tentokrát nejde o pokračování příběhu z předchozí knihy. Zde se jedná o skutečný život spisovatelky, kdy vypravěčem je jen ona sama, tedy přímo Diana Beate Hellmanová. POZOR, komentář může obsahovat SPOILERY! Začátek příběhu, kdy autorka popisuje své opilecké období, byl monotónní. Pobyt na klinice zase ubíjející. Teprve psychologická a psychiatrická sezení ve třetí části pro mě začala být poutavá, hloubavá a na konci vyúsťující v až dechberoucí rozklíčení. Po prvních dvou výše zmíněných částech jsem své hodnocení viděla tak na tři hvězdičky. Avšak až nyní si uvědomuji, že byl zřejmě záměr, aby na mě první dvě etapy knihy působily přesně takto. Úplně stejně je totiž vnímala i sama protagonistka. Tím pádem je kniha vlastně napsána geniálně a když k tomu připočtu perfektní a záživnou třetí část s již zmíněnými psychiatrickými terapiemi, které pomáhají nacházet odpovědi na všemožné otázky, dokonce i na ty nevyřčené, nemohu jinak, než s čistým svědomím udělit pět hvězd.


Ramondia1
02.04.2014

Hodně dobře napsaná kniha, při čtení některých pasáží mě naskakovala husí kůže.

Evelin
08.06.2012

Všechny tři knihy od této autorky se četly moc dobře, jde o autobiografické romány s životními příběhy, které chytí za srdce. Můj obdiv k paní Hellmanové, jak se vypořádala se závislostí na alkoholu, že abstinenci zvládla sama a měla tu vůli po tak dlouhé době přestat s pitím.