Radůz Radůz komentáře u knih

Mám rád scénky a povídky Šimka a Grossmana a spoustu jich znám skoro nazpaměť. Knihu jsem přečetl už mockrát. Tohle je opravdu vtipný a inteligentní humor. To, co v dnešní době běží v televizi, nad tím se mi chce plakat.

12.04.2015 5 z 5

Ve stínu mafie Ve stínu mafie Jozef Karika

Když jsem si před dvěma lety kupoval tuto knihu, říkal jsem si, že to možná bude blbost. Slovenský autor a kniha o mafii. Ovšem opak byl pravdou. Jak jsem začal číst už jsem nemohl přestat. Tahle kniha Vás doslova přibije v křesle či posteli. Prostě na místě, kde s oblibou čtete.

01.10.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Myslel jsem si, že se mi tato kniha bude číst těžce, ale nebylo tomu tak. I když se budu opakovat, tak autor zde velmi dobře vystihl totalitní systém. Přestože kniha byla poměrně čtivá, až na jeden úsek, nemohu říct, že by to bylo příjemné čtení. Naopak. Na mě kniha působila depresivně, když jsem si představil, že bych pod takovýmhle režimem, kde se člověk bál projevit své city (snad kromě dvou minut nenávisti), musel žít. Doufám a věřím, že jednou něco takového nebude.

18.04.2016 4 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Neobyčejný příběh o přátelství člověka a kocoura. Dva nerozluční kamarádi, které osud svedl dohromady, aby si navzájem pomohli. Kniha ukazuje jak těžký je život na ulici, když pro ostatní nic neznamenáte a někteří lidé ještě dovedou být navíc zlí. Přesto však díky spřízněné duši v podobě čtyřnohého kamaráda dokážete zvládnout všechna příkoří a strasti. Krásná kniha.

12.10.2013 4 z 5

Řez Řez Vicki Pettersson

Hloupá a nevěrohodná kniha, která se snaží šokovat hektolitry krve a brutalitou. Jen stěží jsem dočetl.

18.04.2016 1 z 5

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Jedním slovem - super! Má nejoblíbenější kniha od pana Mareše a ze všech knih vůbec. Přečetl jsem ji mnohokrát a stále se k ní s chutí vracím.

Kniha má tři části. V první části (celá kniha Hledání ztraceného světa) je popsána autorova první neúspěšná výprava ke stolové hoře, Kurupiře. Druhá část obsahuje přepis deníku Rega, vůdce garimpeiros, s kterým se autor poprvé setkal při své cestě ke Kurupiře a podruhé náhodou o několik let později v Boa Vista. Třetí část je úvahou o tom, jaká tajemství vlastně Kurupira ukrývá. Zda tam opravdu mohli přežít prehistoričtí tvorové a proč je tam v současné době zakázán přístup.

Napínavá a velice zajímavá kniha o krásách a záhadách amazonského pralesa, která se čte doslova jedním dechem. Doporučuji všem milovníkům dobrodružství, záhad a cestopisů!

27.09.2013 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Začátek před katastrofou byl sice rozvláčnější a trošku mě nudil, ale pak už se mi četlo velmi dobře. Napínavá kniha o tom, co se jednou může klidně stát.

05.10.2013 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Tak toto bylo slabé! Kniha má jen pár stránek a k tomu velký formát písma. Přišlo mi, že autor chtěl napsat aspoň něco, nežli nic.

09.01.2019 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Má druhá knížka od Nesba. Tou první byl Spasitel - docela dobrý, ale že by mě nějak extra nadchnul, to se říct nedá. Tak jsem si řekl, že dám Nesbovi ještě šanci a přečetl si ještě Netopýra. No a touto knihou jsem s tímto autorem nadobro skončil. Na to, jak je opěvovaný jsem od něj čekal daleko víc. Do dalších jeho knih se už radši pouštět nebudu.

15.07.2015 2 z 5

Maniak Maniak Martina Cole

Moje první setkání s Martinou Cole. A bylo to velice příjemné setkání. Jak jsem se jednou začetl už mě to nutilo číst pořád dál. Parádní čtení s nečekaným koncem. Už teď se těším na další setkání.

20.04.2015 4 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Zatím druhá kniha od Čapka, kterou jsem četl a moc se mi líbila. Perfektní sci-fi varující před nacisty a tím jejich Lebensraumem.

16.10.2013 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Paměti katovské rodiny Mydlářů v Praze Josef Svátek

Tuhle knihu mám velmi rád. Líbí se mi, jak je v knize pěkně popisován život ve staré Praze.

08.10.2013 5 z 5

Tak pravil Vincent Tak pravil Vincent Pablo de Sax (p)

Vincent pravil: ,,Symbolem Čechů je knedlík a pivo! Víc nemaj nic.'' Večer přišel domů a našel na stole knedlíkovou šišku. Přivázal si jí na holou hlavu provázkem a sešel dolů na ulici do hospody. Tam si u pultu objednal pivo a vylil si ho na přivázaný knedlík. ,,Symbolem Čechů je knedlík a pivo! Víc nemaj nic.'' Tak pravil PhDr. Vincent Venera CSc.

A já pravím, že takováhle ''moudra'' a mnohá další najdete v této knize.

05.10.2013 5 z 5

Jezerní hřbitov Jezerní hřbitov Paul Cleave

Od té doby, co jsem četl Čističe, na kterého jsem narazil ve výprodeji, už uběhlo několik let. A já jsem celý ten čas čekal, zda od tohoto autora jednou u nás vyjdou i další knížky. A teď jsem se konečně dočkal! Napínavý a trochu morbidní thriller. Jeho hlavní hrdina není zrovna žádný svatoušek, ale i tak si mě dokázal získat. Už teď se těším na další knihu a doufám, že zas nebudu muset čekat tak dlouho!

22.10.2015 4 z 5

Lovec rostlin na cestách Lovec rostlin na cestách Zdeněk Ježek

Autor v knize vtipně a zajímavě popisuje své zážitky při sběru rostlin ve světě. Myslím, že se kniha bude líbit i někomu, kdo není botanik. Stejně jako mně.

12.04.2015 4 z 5

Bella Mafia Bella Mafia Lynda La Plante

Když jsem onehdy viděl tuto knihu ve slevě v Kauflandu, říkal jsem si, zda ji mám vůbec kupovat. Podle názvu, obalu a navíc to, že knihu o mafii napsala žena, jsem čekal nějakou milostnou knihu. Nakonec jsem koupil a rozhodně neprohloupil. Jak je kniha tlustá, tak je čtivá. Perfektní gangsterka.

11.04.2015 5 z 5

Polibek smrti Polibek smrti John Connolly

Do Polibku smrti jsem se na rozdíl od prvního dílu začetl hned. Knihy mě chytla hned na začátku a pustila až na konci.

30.06.2014 5 z 5

Na ostří nože Na ostří nože John Connolly

Ze začátku mi nějakou chvíli trvalo než jsem se v knize zorientoval a zjistil o co vlastně jde. Navíc mi přišla trochu zbytečně rozvláčná. Ale jinak dobrý příběh a dobré čtení.

30.06.2014 4 z 5

Mimozemšťané v Čechách Mimozemšťané v Čechách Jitka Lenková

Zajímavé příběhy o setkání s mimozemšťany. Některé neuvěřitelné a jiné zase úsměvné. Určitě stojí za přečtení, hlavně proto, že se jedná o příběhy z České republiky.

29.06.2014 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Perfektní! Napínavé a velmi čtivě. Jak jsem se začetl, tak už jsem se neodtrhl. Před tím jsem četl pouze knihy s Langdonem a toto byla pro mne velmi příjemná změna. Snad jen ten konec mi moc nenadchnul.

29.06.2014 5 z 5