Radunka78 Radunka78 komentáře u knih

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Ačkoliv romantické knihy nepatří k mému nejoblíbenějšímu žánru, po Sparksovi jsem sáhla jako po jistotě,když jsem si chtěla odpočinout od kriminálek.Možná jsem očekávala od autora příliš,ale tentokrát se dostavilo lehké zklamání.Kniha neměla z počátku ten správný náboj a do čtení jsem se musela nutit. Nakonec jsem knize dala šanci, její druhá část už pro mne byla čtivější,ale přesto nedosáhla kvality,na kterou jsem byla zvyklá,i když jisté emoce vzbuzovala. Za mne hodnotím slovy:neurazí ani nenadchne.

27.04.2020 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí přečtená knížka od autora. Ačkoliv byl způsob vraždy děsivý, z počátku na mne knížka působila jako nejslabší ze všech tří. To se ale postupně změnilo a dost šíleným způsobem na mne zapůsobil profil pachatele, jeho příběh a motiv. Takže nakonec se právě tento díl posunul na první místo.

23.04.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knížka o ženské síle,vytrvalosti,skromnosti a vděčnosti! Vede k zamyšlení, kolik se toho dá za život zvládnout a ještě s pokorou a vděčností,bez zatrpklosti!V první "pomyslné" části knihy jsem ani netušila,kam se příběh bude ubírat a jak mne chytne! Moc hezky se knížka četla

01.11.2019 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Nejprve jsem před časem viděla film, proto jsem s velkým očekáváním sáhla i po knize.ze začatku mne možná rušil fakt,že vím,jak kniha dopadne.poté mne už ale příběh zcela pohltil a četla jsem stránku za stránkou.smutný a silný krátký příběh malého chlapce,o přátelství na život a na smrt, dvou na první pohled zcela odlišných světů. O dětské naivitě a zkresleném vnímání reality na jedné straně a o kruté a nespravedlivé realitě na straně druhé. Kniha se četla lehce a stoprocentně nechám i děti,aby si ji přečetly.

20.08.2019 5 z 5

Chlapec ze sněhu Chlapec ze sněhu Chloe Mayer

Smutný silný příběh chlapce z období války, jeho pohádkové vnímání reality, jeho vztahu k lidem kolem něj a nakonec procitnutí a objevení pravdy. Kniha se moc dobře četla a člověk si zase připomene, že válka byla zlá, nejen na frontách, ale že se dotýkala úplně všech a každého jednotlivce na obou stranách...

10.08.2019 5 z 5

Láska s chutí makronky Láska s chutí makronky Sarah Vaughan

I když jsem se na knihu těšila kvůli tématu gastronomie, které je mi blízké, tak kniha mne úplně nenadchla. Bylo to sice odpočinkové čtení, ale pro mne neměla kniha ten správný náboj, kvůli kterému bych po knize sáhla znovu. Takže závěr:téma pro mne zajímavé, ale zpracování již horší.

04.08.2019 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další skvělá kniha od Adlera Olsena. Ačkoliv v ní v průběhu nebylo tolik drásajícího nervy napětí jako v předchozích knihách,hltala jsem stránku za stránkou.A ten konec? tak ten bych tedy vůbec nečekala.Tleskám a dávám knížce plný počet.

01.08.2019 5 z 5

Vztahy bez stížností Vztahy bez stížností Will Bowen

I když jsem měla nejdříve o této knížce horší mínění,představovala jsem si,že bude napsána trochu jinak,nakonec musím uznat,že byla inspirující se spoustou dobrých postřehů,které je ale dobré si neustále připomínat,aby člověk na všech vztazích dokázal pracovat.Proto si knihu nakonec nechám ve své knihovně,abych si tu a tam mohla připomenout,co mi přišlo jako důležité pro budování dobrých mezilidských vztahů bez stížností :-)

15.07.2019 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Po delší době jsem sáhla kriminálce.Možná i proto mne chytila už téměř od první chvíle. Napínavá,zajímavé téma sekt a sypatický výšetřovací tým. Pro mne tento 3.díl zatím nej a určitě si přečtu i další.

13.07.2019 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Knihu tohoto typu jsem četla úplně poprvé. Doma jsem ji již měla pár let,ale teprve nyní jsem se do ní pustila.Doporučuji ji přečíst lidem,kteří mají zájem pochopit vztahy mezi mužem a ženou,jejich rozdílné postoje a stojí jim za to na svém vztahu upřímně pracovat.Potom odhalíte tolik pravd,o kterých jste neměli ani tušení a přiměje vás to zamyslet se nad tím,proč to ve vztazích zrovna funguje tak a tak,nebo přímo nefunguje.Není určitě lehké si všechny dovednosti osvojit,ale minimálně to stojí za úvahu a zamyšlení.Knihu jsem v jednu chvíli uz chtěla vzdát,jakoby se vše opakovalo,ale pak jsem zase chytla slinu a se zápalem dočetla až do konce :-)

09.07.2019 5 z 5

Toskánská vinice: Sen milovníka vína Toskánská vinice: Sen milovníka vína Ferenc Máté

Pro Toskánsko mám slabost a tak jsem byla nadšená, když jsem tuto knihu objevila. Bohužel jsem možná čekala malinko něco jiného, takže jsem měla chvilkami problém se do knihy začíst, ale nakonec jsem ji s krátkými pauzami přeci jen dočetla. Byly pasáže knihy, které mne bavily a pak pasáže, u kterých jsem se nudila. Podruhé už bych ale po knize nesáhla.

30.07.2018 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

V krátké době jsem přečetla již druhou knihu s historickým tématem a podruhé musím napsat, že jsem nadšená. Ačkoliv je tento historický román velice obsáhlý, měla jsem ho přečtený velice rychle. Je psán poutavou formou, takže se čte velice snadno a příběh hlavního hrdiny se vyvíjí tak, že vás to nutí číst dál a dál, abyste věděli, jakým směrem se bude jeho osud ubírat. Ačkoliv jsem se historickým tématům bránila, nyní se musím přiznat, že to má něco do sebe. Člověk tak nějak zhruba proniká do problematiky té doby, ať už se jedná o nevolnictví, pro nás nesmyslné zákony té doby jako je např. právo první noci, krutost a tíhu žití obyčejných lidí, mor, hlad, válečné tažení, nenávist vůči Židům nebo třeba inkvizice. A v pozadí stavba chrámu, který se stal pro hlavního hrdinu symbolem a kronikou. Doufám, že pro mne bude další setkání s historickou prózou tak příjemné, jako bylo toto.

30.07.2018 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Knihu tohoto žánru jsem četla úplně poprvé - na doporučení, že by se mi mohla líbit. Většinou čtu současnou krimi a proto mne překvapilo, jak kniha z dob minulých a s tímto tématem mne od začátku doslova pohltila. Velmi lehce se četla, kapitoly jsou poskládané tak, že se pravidelně střídá téma Michelangela a téma Leonarda a možná i proto má kniha takový spád. V průběhu čtení Vás samo nutí si určitá uváděná fakta o těchto velikánech vyhledat a na fotografiích zmiňovaná díla alespoň trochu prozkoumat. Na konci knihy jsem cítila hmatatelné dojetí a už dlouho jsem se po dočtení knihy necítila tak hezky, knížka mne opravdu nadchla.

15.07.2018 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Od tohoto autora je to má teprve druhá kniha. Z krimi autorů u mě do této chvíle vítězil Jo Nesbo, protože i když kniha Žena v kleci byla čtivá, hlavně její druhá polovina, dle mého názoru nedosáhla míry napětí jako u knížek u již zmíněného autora. Touto knihou se ale Adler Olsen pravděpodobně zařadí mezi mé další oblíbené autory a v tuto chvíli už se těším na další jeho knihu. Zabijáci byli napínaví již téměř od prvních stránek. Zločiny, které se postupně odkrývaly, byly bestiální a jejich pachatelé mimořádně bezcitní a o to horší, že to byla tvz. elita společnosti. Shrnuto: Neodložíte knihu, dokud nebude konec :-)

26.02.2018 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po přečtení knížky Playground jsem knihu brala do ruky s obavami, abych nebyla opět zklamaná. Ale tentokrát se děj knihy už téměř od první chvíle rozjel na plno a i když jsem knihu nepřečetla jedním dechem, vždy jsem se těšila, až si najdu chvilku a budu se moci začíst. Severská krimi je krutá a tahle knížka je toho jen dalším důkazem. Vždy po přečtení takového dílka přijde jakási úleva a oddechnutí, ale v tomto případě Vás ani poslední věta nenechá v klidu...

26.10.2017 5 z 5

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

Právě dočteno. A jako tu psal už někdo předemnou, listovala jsem knížkou, jestli tam ještě není nějaké rozuzlení. Tudíž jsem hned hledala, jak by měl pokračovat další a poslední díl Policie. Zdánlivě hlavní téma drogového prostředí není zrovna to, co by mě na první pohled upoutalo, ale Nesbo s HH to opět dokázal a já knížku hltala téměř jedním dechem. Přijde mi, jako by knížka od knížky byla lepší a lepší a každá jiným způsobem. Zbývají mi Švábi a Pentagram, to mě jen trošku utěšuje, že si ještě příběhy HH budu moci s napětím vychutnat

06.01.2015