Radimka Radimka komentáře u knih

Rodová znamení Rodová znamení Nancy Huston

Mám ráda knížky v různých časových rovinách. Rozhodně by stála znovu za přečtení.

30.09.2023 5 z 5

Revoluční metoda uvolňování traumatu Revoluční metoda uvolňování traumatu David Berceli

Omáčka okolo cvičení nic moc, neustále se opakující slova a myšlenky.

30.09.2023 2 z 5

Taková pohádka pro dospělé, nechybí láska, dobrodružství, bitvy, ani Ferda Mravenec v podobě všeuměla, otroka Taity. Ale bylo to čtivé a bavilo mě to. Narozdíl od filmu, ten jsem dala 15 minut a nešlo to.

30.09.2023 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Velmi vtipné putování s dědou komoušem po Kubě. Slečnu jsem velmi obdivovala, já bych se asi vrátila sama.
Připomínka míst, kde jsme byli v roce 2004 také. Bohužel se za těch dvacet let evidentně vůbec nic nezměnilo. Realita kubánského života, který člověk pozná když cestuje po vlastní ose a netráví dovolenou pouze v luxusním kubánském hotelu.

12.09.2023 4 z 5

Naše ztracená srdce Naše ztracená srdce Celeste Ng

Mooc jsem se na ni těšila. A první polovina pro mne byla docela zklamání. Druhá polovina - vyprávění maminky - to ale napravila, vše do sebe začalo zapadat. Téma velmi silné, vznik krize a PAKTu tak reálný, až mi z toho bylo zle.

12.09.2023 4 z 5

Příběh archiváře Příběh archiváře Travis Holland

Je s podivem, jak americký autor dokazál tak přesně vystihnout styl ruských spisovatelů a i tíživou atmosféru stalinského předválečného Ruska. Místy hodně ale ne nepříjemně květnatý jazyk, zajímavý příběh archiváře z Lubljanky, pro mne překvapivě dobré.

20.08.2023 4 z 5

Poslední přítel Poslední přítel Tahar Ben Jelloun

Tenká knížečka s neobyčejně silným příběhem.

Příliš jednoduchý život Příliš jednoduchý život Janey King

(SPOILER) Knížka se mi docela dobře četla, ale paní už mě tím fňukáním po dřív nechtěné dceři trochu lezla na nervy. To, že ji pak unesla, tak tím tomu nasadila úplně korunu. Trochu jsem byla zklamaná po nadšení z Iris a Ruby. Tohle bylo proti tomu hodně naivní.

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

To je divný, já si ty detektivky prostě moc nepamatuju a z týhle úplný hopovnopo. Jestli Nesbo nebo Kepler, moc to nerozlišuju a vlastně mi přijdou stejný. Kepler se mi možná líp čte, ale stejně se do děje vždycky nějak zamotám, zvlášť když se tam začnou míchat nějaký vládní techtle mechtle.

Pavilon z oblaků Pavilon z oblaků Laura Joh Rowland

Taková drsná pohádková detektivka pro dospělé. Pohádková proto, že historické Japonsko na mne jako pohádka trochu působí. Klaďas Sano a jeho sympatická manželka mi ale docela utkvěli v paměti. Docela dobře vykreslené prostředí, ale další už asi číst nebudu.

Pomsta Pomsta Sharon Osbourne

Myslela jsem si, že to bude podle anotace trochu drsnější, ale bylo to spíš lehce červený. Prostředí šoubyznysu, docela dobře se to četlo, taková oddychovka.

Patty Diphusa, Venuše záchodků Patty Diphusa, Venuše záchodků Pedro Almodóvar

Jeden z mých oblíbených režisérů a taková blbá bláznivina. Ostatně dalo se to čekat, ale to co zkousne film, tak papír nedá. Tohle je přesně ten typ knížek, který nesnáším. Nikdy nepochopím, jestli je to tak intelektuální nebo tak blbý.

16.08.2023 1 z 5

Příběh jednoho manželství Příběh jednoho manželství Andrew Sean Greer

(SPOILER) Asi trochu omyl. Divný pocit ze čtení, zatím nevím o co go. Nesrozumitelné náznaky, rádoby tajemství, ale dost o ničem. Uvidíme, jestli to vůbec dočtu. A najednou po 50. straně zvrat a docela síla. Rodinka jsou černoši, což v 50. letech nebyl žádnej med, navíc na manžela si přišel dělat nárok jeho bývalý milenec a spousta dalších překvapení. Kdyby vynechal lyrický pasáže, tak to mohlo bejt dobrý. Trochu nevyužita síla příběhu.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Moje nejoblíbenější Irvingova kniha patřící do mých TOP 10. Nádherný příběh plný lidskosti. Viděla jsem i film, ze kterého jsem byla rozčarovaná, ale tahle knížka se prostě zfilmovat nedá.

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Moje první seznámení s P. Hůlovou a zároveň velký nadšení. Dlouho jsem nečetla něco tak vyzrálého /a ještě od 22letý autorky. Mám ráda generační knihy a tady se jedná, jestli se dobře pamatuju, o pohled žen tří generací na život, tradice a hodnoty.

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Knižka mne přes nulové očekávání příjemně překvapila. Hezké

16.08.2023 4 z 5

Pasačka koz aneb Návrat marnotratné dcery Pasačka koz aneb Návrat marnotratné dcery Jorge Amado

Strašná bichle s malými písmenky. Ale vtipný, zajímavě psaný, do příběhu vstupuje autor se svými vsuvkami k textu. Ke konci mě nadšení opustilo, mohlo to být klidně kratší. Děj trochu zpomalený, ostatně stejně jako život na brazilském venkově.

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Rodinná několikagenerační sága o zmařených životech, neschopnosti domluvit se a závislosti na rodinném dědictví z pohledu několika postav. To mám ráda. Líbilo se mi to a dobře se četlo.

16.08.2023 4 z 5

Proč ženy o všem příliš přemýšlejí Proč ženy o všem příliš přemýšlejí Susan Nolen-Hoeksema

Moc mě to nebavilo, ale některé rady nebyly úplně k zahození. Faktem je, že dnešní psychometody nás skutečně nutí hňahňat se v tom, proč se nám něco stalo a neustále všechno rozebírat a analyzovat. Výsledek - DEPKA. Jinak se v knížce stále všechno opakovalo dokola a tak by stačilo přečíst si posledních 20 stran.

16.08.2023 2 z 5

Penzion Růžový přístav Penzion Růžový přístav Debbie Macomber

Moc mě to nebavilo. Knížka by byla o polovinu tenčí, kdyby se myšlenky neustále neopakovaly. Jak dopadne příběh celých dvou hostů nově otevřeného penzionu se dalo uhodnout hned na záčátku.

16.08.2023 2 z 5