Radimka Radimka komentáře u knih

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Četla jsem články na autorčiným blogu a to mě ke knížce dovedlo. Při čtení knížky jsem byla i já šťastná a to za to, že se svými neřestmi, pochybami a špatnostmi v tom nejsem sama a ještě je navíc někdo dokáže vyblejt na veřejnosti a udělat z nich legraci. Vybavovala se mi i spousta pocitů a vůní z doby, kdy jsem byla malá, to bylo moc příjemné, to mám rada. Občas se autorka opakovala, trochu mě rozčiloval její divný vztah k manželovi, ale celkově příjemné, vtipné a milé.

Šťastná Šťastná Eva Toulová

Četla jsem ji jen kvůli tomu, že mne zajímalo, co dokáže napsat /a vydat/ dvacetiletá holka. Byl to nevyzrálej nudnej blábol.

30.09.2023 odpad!

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

To bylo milé, taková pocitovka. Dost velké překvapení, když si člověk uvědomí, že to napsal chlap. Děje tam moc nebylo, ale emoce a atmosféra to vynahradily.

30.09.2023 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Vlastně trochu o ničem, ale moc hezky se to četlo. Taková příjemná oddychovka. Četla jsem ji v nemocnici a k tomu účelu byla ideální. Skvěle vykreslená atmosféra 70. let.

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Tak nechápu - tohle a Pulitzerova cena? Možná jsem to četla v nesprávný okamžik, ale tupost tlustýho hlavního hrdiny mě jen iritovala. Ale možná že v tom je právě to kouzlo, co já vím.

30.09.2023 1 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Forsyth nezklamal, napínavé, čtivé, chytré. O tom, jak při hledání jednoho SS grázla si i ti "hodní" řeší každý svůj záměr - jeden chce pomstít otce, druhý celý židovský národ atd a využívají k tomu jeden druhého.

Spící město Spící město Martin Vopěnka

Nejdřív jsem ji ani nechtěla začít číst, ale chybu bych udělala. Ać je to knižka pro děti, atmosféra je tak hustá, že by se báli i dospělí. Osamělé děti se setkávají s agresí, s pedofily, s drogovými gangy a ujeťáky /šílená scéna s napudrovaným pánem s mrtvou manželkou v posteli/. Napínavý až do konce. Kam se hrabou severský detektivky!

Spánek Spánek Haruki Murakami

Asi z Murakamiho nebudu tak odvařená jako plno ostatních. Knížka je hodně surealistická, to vlastně nemusím, ale tady to bylo dost zajímavý. Otevřený konec trochu zamrzel. Krásná grafika knihy.

30.09.2023 4 z 5

Soukromý rozhovor Soukromý rozhovor Evan Hunter (p)

Pamatuju se, že jsem ji četla na nějakých horách a vůbec se mi to nelíbilo. Taková lehce erotická ulítlá detektivka. Už ani nevím, o co tam šlo. Tahle americká detektivní klasika není nic pro mne.

30.09.2023 1 z 5

Smetiště vzpomínek Smetiště vzpomínek Václav Vogl

Do půlky se mi to moc líbilo, takový návrat do předaporevoluční doby, tak jak si to všichni pamatujeme. Doba zakázaný muziky, pak vidina rychlýho zbohatnutí a podomní prodeje naprosto šmejdskej věcí, bez kterých se neobejdeme. Líbil se mi životní příběh autora, ale pak když prodával a prodával a prodával, už mě trochu nudilo.

30.09.2023 4 z 5

Slib, že mě zabiješ : blogoromán Slib, že mě zabiješ : blogoromán Martin Fendrych

Musím říct, že jsem byla fakt překvapená, jak je knížka od "nespisovatele" fakt dobrá. Takový vážně nevážně o vážných věcech - rodina, euthanasie, homosexualita. Místy hodně vtipný, hodně dobře a lehce se mi to četlo. Původně vydaná na pokračování na blogu, vydaná i s vybranými komentáři čtenářů.

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Psychologická detektivka s nechutnými vraždami. Ze začátku se mi docela dobře četla, ale pak už to bylo tak překombinovaný, že jsem se v tom docela ztratila. Pravda, kdo je vrah, jsem neuhodla do poslední chvíle.

30.09.2023 3 z 5

Skrze sebe změním tebe Skrze sebe změním tebe Jan Menděl

Krásné krátké citáty, které autor dal na papír

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Moc se mi to líbilo a přála jsem si, aby i realita byla stejná, ale úplně to tak nebylo. Nicméně fakt zážitek. Teď ještě zajet do Brna.

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Svého času pecka. Román o požáru mrakodrapu a osudech lidí, kterých se to dotklo. Četla jsem už dávno, nevím, jak bych se tvářila dneska při takové záplavě akčních knih.

Skandální odhalení Skandální odhalení Michael Crichton

Tak tohle mě hodně bavilo, film jsem si nepamatovala, což bylo dobře. Byla jsem napnutá až do konce. A odpustila jsem i nesmysly s virtuální realitou.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Byla to fakt pecka, příběhy rodin z chudýho karvinska. Moc zajímavý, nejmíň mě bavilo, když se začali mezi sebou mydlit Moraváci s Polákama. Ale jinak se nešlo odtrhnout.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Knižka, která způsobila čtenářskou revoluci a zahájila éru "brownování". Mně se moc líbila a do teď si myslím, že je to jeho nejlepší knížka. Dozvěděla jsem se spoustu poučnejch informací a jestli je to brak? Možná, ale není špatnej. Trochu jsem byla zklamaná z konce, kterej vyzněl jako spirituální červená knihovna.

30.09.2023

Šibumi Šibumi Trevanian (p)

Takovej James Bond - nejlepší, nejúžasnější, nepřemožitelný. Co si pamatuju, je jeho sexuální výdrž. Ale jinak nic moc, skoro jsem to ani nedočetla.

30.09.2023 2 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Taková americká pohádka pro dospělé, se šťastným koncem a naprosto předvídatelným dějem. Sněhurka je proti tomu těžká realita.

30.09.2023 2 z 5