Radimka Radimka komentáře u knih

Cesta ven ze šíleného světa Cesta ven ze šíleného světa Jan Menděl

Na mne trochu moc duchovna, ale jinak srozumitelný čtení. Občas chytré myšlenky, jejichž originalitu nechci soudit.

Cesty zármutku Cesty zármutku Julia Samuel

Tak tohle bylo pro mne osobně hodně přínosný, knížka o vyrovnávání se se smrtí blízkých. Konkrétní příběhy s hluboce lidskými radami a komentáři psycholožky. Smutné, ale dokonalé. Škoda, že nic dalšího od paní nevyšlo.

Čekání na Lina Čekání na Lina Cha Ťin

Knížka ze života v Číně nedávné. Docela mě to dostalo, příběh o chlapíkovi, který se snažil 18 let rozvést a nakonec to dopadne tak, že už je na všechno pozdě - na lásku i na život. Jestli jsme měli hroznej pocit z nesvobody za totáče, tak tohle je teprve hukot.

Člověk na pokraji svých sil Člověk na pokraji svých sil Jiří Šulc

Koupila jsem si ji v antikvariátu a myslela jsem si, že se jedná spíše o psychické síly. Ale tohle je o tom, čeho je tělo fyzicky schopné. Nakonec poměrně zajímavý, jen asi už trochu doba pokročila, tak už ne uplně aktuální. Nakonec jsem ji dala pryc, protože propagandistickej závěr se zmínkou o Brežněvovi a jeho energii hodné člověka o 20 let mladšího mě odrovnal.

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Jo bylo to hezký, dobře se to četlo, ale bylo to tak strašně prvoplánový. Po první kapitole bylo jasný, že příběh nemůže dopadnout jinak. Ale aspoň to nebylo hloupý a nehrálo si to na nějakou velkou literaturu.

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Jo kluk to byl každým coulem šikovnej. Ale nějak mě to úplně nebavilo. Spousta informací o padělání šeků a to jsem moc nechápala. Asi byl film lepší než knížka.

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Tak to byl mazec. Byla jsem nadšená a zděšená zároveň tak hrůzným dějem. Stylem psaní mi to připomínalo Stín banyanu. Hrůzy a bídy Afriky očima malý holky. O tom co je horší, jestli hlad fyzický nebo psychický. Odpověď asi neexistuje. Obojí stoji za h...

Chalupářka Chalupářka Marcela Mlynářová

Nenáročná, místy vtipná, místy trochu jako stavební deník. Ale bavil mě pozitivní příběh, bez žehrání na těžkosti. Autorku jsem obdivovala, asi by mě hráblo.

Chlapec stále nezvěstný Chlapec stále nezvěstný John Searles

Po patnácti letech přečteno znovu a teď mi to přišlo jako ještě větší mazec. Fatální absurdita náhod, pocit nenapravitelné viny malýho kluka a sračkovitost hlavních viníků. Pecka!

Co mi pan Kuka nakukal Co mi pan Kuka nakukal Radek Knapp

Tak jo, nebylo to špatný, dobře se to četlo, ale já prostě tyhle satirický hovadiny nemusím. Příběh o klukovi, kterej toho za pár dní ve Vídni prožil víc, než někdo za celej život. A pan Kuka - ten není vůbec důležitej.

Ceny Ceny Erich Segal

Místy zbytečně odborné, ale osudy třech hlavních postav, které na konci protnula nominace na Nobelovku mě bavily.

24.06.2023 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Zdaleka mě to nebavilo, tak jako první díl. Myslela jsem, že ji nedočtu. Příběh naivní, pořád se opakovaly stejný situace a dost mě to nudilo. Taková nic moc fantasy pro YA. Čtvrtý díl už nedám.

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Posloucháno na ČR - nejdřív to vypadalo jako takový příjemný vzpomínkový tlachání doktora, kterej léčil v Budějovicích prostitutky. Ale závěr mě úplně rozcupoval! A ejhle v tu chvíli změna žánru z beletrie na thriller. Skvělý!

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Přečteno už hodně dávno. Několikrát jsem viděla seriál, i ten byl super. Rozkošná knížka o světě viděném dětskýma očima.

23.06.2023 4 z 5

Buď, prosím tě, zticha Buď, prosím tě, zticha Raymond Carver

Já prostě nemám ráda povídky a tyhle navíc na mne byly fakt dost bizardní a se zvláštní atmosférou. Asi je to na mne moc náročný.

23.06.2023 2 z 5

Bůh chrání milence Bůh chrání milence Johannes Mario Simmel

Jedna za Simmelových prvotin. Nijak zvlášť mne nenadchla.

23.06.2023 3 z 5

Blackstoneovy úklady Blackstoneovy úklady Quintin Jardine

Po kratší době už ani nevím, o čem to bylo. Taková stará detektivní škola, kde jsem se trochu ztrácela v tom, kdo a proč. Ale Edinburgh musí bejt krásnej.

23.06.2023 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

No nic moc. I když ke konci mě zajímalo, jestli erotický vztah může přerůst v něco víc. Jinak dost ubohoucky. Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická.

23.06.2023 1 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

(SPOILER) Vůbec se mi do týhle knížky nechtělo a nadávala jsem si, co jsem si to koupila za blbost pro puberťáky a ve finále mě to rozsekalo na mraky. Nejdřív milej romantickej příběh a po větě "třináct let jsi pohřešovaná" se to rozjelo na plný obrátky. Už dlouho jsem něco tak rychle nepřečetla a moooc se mi to líbilo.

23.06.2023 5 z 5

Bourneův mýtus Bourneův mýtus Robert Ludlum

Tak velký zklamání. Od začátku jsem se nudila, nakonec jsem přeskakovala a téměř nedočetla. Ve všem jsem se ztrácela, v ději, ve jménech. Připadalo mi, že každý honí každýho a ani neví proč.

23.06.2023 1 z 5