qydko qydko komentáře u knih

Kdo s koho, Satane! Kdo s koho, Satane! Pierre Boulle

Útlá mrazivá kniha. Četla jsem ji po kouscích, jinak mi to nešlo. Velice působivé a nutící člověka k zamyšlení.

28.03.2016 5 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Kniha je určitě napínavá, dobře se čte, postavy jsou sympatické a asi miluju Kowalského. Ale některé části mi prostě neseděly. Nevím, čím to, je to jenom takový ten pocit, jako že tohle tady nemělo být nebo to mělo být jinak. Ale vzhledem k tomu, že tento pocit je pravděpodobně jen můj osobní, klidně si Ďáblovu kolonii přečtěte a užijte si ji.

23.03.2016 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Bavila jsem se. Tato kniha ve mně vzbudila neuvěřitelné nadšení z toho, že nejsem nejhorší hospodyňka na světě :D Příjemné oddechové čtení na dobrou noc.

22.03.2016 4 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Ne příliš složitá, krapet předvídatelná kniha vezoucí se na moderní vlně historických záhad. Za mě příliš mnoho nereálných akčních scén, ale četla se mi příjemně.

17.03.2016 4 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Agatha jako vždy nejlepší. Oddechové detektivní povídky se slečnou Marplovou.

17.03.2016 5 z 5

Oprátka za osm mrtvých Oprátka za osm mrtvých Roman Cílek

Slušný přehled událostí kolem případu Olgy Hepnarové. Biografie, svědecké výpovědi, záznamy z výslechů. Vše uspořádané tak, aby se čtenář pohodlně seznámil se vším, co by jej mohlo zajímat.

17.03.2016 5 z 5

Ryba jménem Ian Ryba jménem Ian Bradley Somer

Oddechová pohodová kniha, ve které se odvíjejí a setkávají lidské osudy obyčejných lidí žijících v jednom domě očima zlaté rybky.Ideální kniha na víkend nebo na čtení před spaním. Nezatěžuje, příjemně baví.

14.03.2016 4 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Moc se mi líbilo prolínání časových rovin (současnost a 15. století), které se vzájemně doplňovaly. Kniha čtivá, napínavá. Vidím v ní určitou inspiraci Ecovým Jménem růže - kniha, kterou se snaží církev ukrýt i za cenu vražd, tajemná knihovna, kterou nakonec zničí obrovský požár... rozhodně můžu doporučit.

11.03.2016 5 z 5

Dobrodružství s bílou velrybou Dobrodružství s bílou velrybou Gideon Defoe

Nemůžu si pomoct, Piráti mě prostě nebaví. Dala jsem jim šanci a přečetla vědátory i bílou velrybu, ale nechytlo mě to.

08.03.2016 3 z 5

Utajená mise Utajená mise Will Hill

Kniha čtivá, využívající oblíbeného upířího tématu. Není to úplná slátanina, má jakýsi nápad, ale některé pasáže mi připadaly tak nějak zbytečné. Přesto je lepší než mnoho knih na podobné téma, takže určitě nemám problém ji doporučit.

07.03.2016 4 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Ke knize mě přilákala akční drsná hra, kterou jsem jednou v lese zažila. Kniha je drsná, popisy Pásma sugestivní. Jen závěr jsem asi čekala trochu jiný.

06.03.2016 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ale pak se to nějak zlomilo... slušná kniha, jen mi asi neseděl ten závěr... ale jsem zvědavá na další díl.

05.03.2016 4 z 5

Údolí nejčistších radostí Údolí nejčistších radostí Jan Šmíd

Poslední díl trilogie. U mně dobrý. Na první díl sice nemá, ale četla se mi příjemně a opět jsem se nad ní skoro celou dobu usmívala.

02.03.2016 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tohle je moje krevní skupina. Má to spád, nenudila jsem se ani chviličku, závěr trošičku předvídatelný, ale to se stává. Přečetla jsem těch 342 stránek na jeden zátah jen s pauzou na jídlo :)

27.02.2016 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Děsivá sonda do vnitřního světa duševně nemocného muže. Jen si nemůžu pomoct, ale i přesto, že Miranda byla obětí a tou, co byla morálně jaksi v právu, mi byla zoufale nesympatická. O to více jsem fandila Cleggovi. Dokonce mi jej bylo líto.

26.02.2016 5 z 5

Syn větru a prsatý muž Syn větru a prsatý muž Josef Formánek

Knihu Prsatý muž a zloděj příběhů jsem si zamilovala. O to víc jsem zajásala, když jsem dostala Syna větru. Chviličku mi trvalo se začíst, ale kniha mě nezklamala. Dokonce jsem u ní i slzičku uronila... kolik je asi na světě ještě míst, které nezničila naše "civilizace"?

26.02.2016 5 z 5

Nápady čtenáře detektivek Nápady čtenáře detektivek Josef Škvorecký

Velmi inspirativní :)

25.02.2016 5 z 5

Dobrodružství s vědátory Dobrodružství s vědátory Gideon Defoe

Na první straně je avizován "nelítostně vtipný román". Ale ten jsem nějak nenašla, nebo možná nepochopila. Hodně mě rušily i ty nesmysly, které jsem v knize odhalila. Charles Darwin vlastnící cvičeného šimpanze Boba? Erasmus Darwin jako bratr Charlese (ve skutečnosti dědeček)? Rychlé úmrtí na kurděje jako po zastřelení? Asi dvakrát se mi zvedly koutky u vydařeného vtipu, bohužel, ty nevydařené převažovaly.
Autor tvrdí, že napsal knihu, aby oslnil jednu dívku ze studií. Nevyšlo to. U mě také ne.

23.02.2016 1 z 5

Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Zvíře: Příběh o klukovi, který promluvil Torey L. Hayden (p)

Moje už šestá kniha od Torey L. Hayden - jsou prudce návykové. Leč Zvíře mě zaujalo trošičku méně než ty ostatní. Stejně jako autorce mi víc sedí školní prostředí. Což ovšem neznamená, že na mě Kevinův příběh zapůsobil méně než ty ostatní.

22.02.2016 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Knihu mi přidala knihovnice k Sirotčinci slečny Peregrinové, že to možná bude něco podobného, tak ať to vyzkouším. Ano, vizuálně je podobná, ale jinak je někde úplně jinde. Začetla jsem se a nemohla přestat bez ohledu na pozdní noční hodiny. Příběh chytlavý, zajímavý, závěr překvapivý. Skvěle se čte. Jako bonus beru i odpovídající historické reálie, bylo to pro mě zároveň i poučné, jelikož o dějinách USA toho moc nevím.

20.02.2016 5 z 5