Kdo s koho, Satane!

Román o souboji Dobra se Zlem, o záchraně duše dítěte za cenu vlastního obětování.

https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/8357/big_kdo-s-koho-satane-6Rb-8357.jpg 3.534

Vydáno: , Svoboda

À nous deux Satan!, 1992

Kniha Kdo s koho, Satane!

OdvaznyMladyMuz
14.12.2020

Za mě je škoda, že kniha není delší. Boulle si mohl mnohem víc pohrát s tím bojem mezi knězem a ďáblem. Samomluva, vnitřní dialog, návaly vzteku a běsnění, to vše mohlo být zpracováno explicitněji. Je tam opravdu spousta prostoru, kde by se autor mohl vyřádit. Ale Boulle neukázal koule (to bylo laciný, já vím) a zůstal velice úsporný, vše podřídil absurdní pointě, jež je v autorově díle určitým poznávacím znakem. I tak mě nezklamal. Kvalit takové Planety opic to sice nedosahuje, ale čas strávený čtením byl dobře investován. Knihu bych hodnotil jako dvě hodiny v posteli strávené šíleným křikem a běsněním, během něhož vás soucitným pohledem přeměřuje postarší kněz, který zamkl dveře od pokoje, latinsky šeptá modlitby a u toho vás hladí po tváři spocenou dlaní. To sexuální napětí by se dalo přímo krájet. Apage satanas! Příští týden nashle.

IvikaS
06.07.2017

První polovina knihy mě nadchla ale ta druhá dyla slabší. Škoda že nebyl boj abbého se satanem o chlapce lépe rozepsán přišlo mi to příliš strohé a rychle odbyté. Nejvíce mě dráždila netečnost a zatvrzelost abbého bratra.

lynx
01.06.2016

Knihu jsem přečetl z velkým zájmem. Připouštím, že při čtení některých pasáží jsem měl husí kůži jako pralinky.

qydko
28.03.2016

Útlá mrazivá kniha. Četla jsem ji po kouscích, jinak mi to nešlo. Velice působivé a nutící člověka k zamyšlení.

Rade
27.10.2014

Jako vždy u tohoto autora pointa s nádechem absurdity, zde ale opravdu za hranu...
Přesto zajímavé.