QEDS QEDS komentáře u knih

Vstříc mrtvým vodám Vstříc mrtvým vodám Mike Mignola

Pro fanoušky Hellboye asi fajn pro mě docela zklamání, jak z příběhu tak z kresby. Co jsem tak pročítal předešlé komiksy, nebylo to tak vždycky.

20.09.2022 2 z 5

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Nevím jak přesně tuto knihu ohodnotit. Místy mi přišel děj zajímavý, i když už jsem podobný nápad četl v jiných knihách, ale to se týkalo zejména začátku. Jakmile se děj přehoupne na zemi, přišlo mi že příběh ztrácí dech. Konec mi přišel vyloženě umělý. I když autor přiznává, že se inspiroval z jinych děl, které dobře známe, tak mi kniha připadá, že si autor vzal tak čtyři části z různých jiných knih a nalepil je na sebe. Což o to, možná by to mohlo fungovat, ale autor moc nepřidal ze své hlavy. Upřímně ani mu to nemám za zlé. Tato kniha je jeho prvotina. Ne jeden autor, které dnes dobře známé, nezačínal jinak. Tak snad se autor poučí a do druhého dílu vloží více svých myšlenek.

01.04.2022 3 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Z knihy jsem přečetl jen jednu povídku a to od Františka Kotlety. Jsem velký fanda a chtěl jsem podpořit i ostatní autory. Ostatní povídky jsem nečetl a ani číst nebudu. Bestak by jsem byl naštvaný, že chci více a je to jen povídka ;-) K hodnocení tudíž nedám žádné hvězdy.

22.01.2021

Alfa Alfa Larry Correia

Jak jinak, skvělé pokračování a odhalení příběhu Erla.

04.03.2019 5 z 5

Tabule osudů Tabule osudů Joe Benitez (p)

Velice pěkné pokračování. Stejně jako první díl je tento dokonale nakreslen. Jediné co mi vadilo je extrémně předvídatelný příběh. Chápu, že tady jsde spíše o tu kresbu, ale i tak si na příběhu mohli dát více záležet.

22.10.2018 3 z 5

Lhář 2,5 – Machinomania Lhář 2,5 – Machinomania Jakub Ćwiek

Skvělé doplnění k už tak dobře napsané sérii. Jen tak dál a více knih o Lokim. Kniha je dobře vyvážená, děj rychle odcejpá, až jsem si na poslední stránce řekl: "Už je konec?! :-(" Vřele doporučuji.

18.07.2018 5 z 5

O krok před peklem O krok před peklem Jiří Pavlovský

Povedená kniha. Je to taková třešnička na dortu po ukončené sérií Kladovo na čaroděje.

02.07.2018 5 z 5

Žrádlo pro psy Žrádlo pro psy Darek Šmíd

Hodně lidí tento díl označuje jako nejslabší v sérií. Za mě to tak není. I tento díl má něco do sebe. Příběh rychle odcejpá, nechybí vtipné hlášky a hlavní hrdinové jsou vykreslení přesně tak jak si je představuji. Pravdou je, že konec knihy je poněkud slabší. Kdo ma rád tuto sérii, tak si určitě přečte.

20.05.2018 3 z 5

Technik Technik Neal Asher

Po první přečtené knize od autora jsem nevycházel z údivu (Blábol). Po přečtení technika musím uznat, že Asher umí psát knihy s velice propracovaným světem. Nezaujala mě stejně jako blábol, ale nemůžu ani říct, že mě nudila. Určitě si přečtu i ostatní knihy autora.

13.05.2018 4 z 5

Vládce Arestonu Vládce Arestonu Josef Pecinovský

Uzavření celého příběhu není pro mě moc uspokojivé, protože autor moc neosvětlil problematiku samotného Arestonu. Naštěstí už víme, že je pokračování a podle názvu se moje touha po informací ohledně Arestonu naplní. Za mě určitě palec nahoru i když jsem tento díl už nedokázal přečíst najednou jako předešlé dvě knihy. Trápil mě trošku roztahaný děj tam, kde mě to moc nezajímalo. Knize by slušelo o pár stránek méně. Konec knihy mi přišel jakoby se autor touto sérií, už nechtěl moc patlat, podle toho závěr taky vypadá.

10.12.2017 3 z 5

Útěk z Arestonu Útěk z Arestonu Josef Pecinovský

Pokračování nezklamalo. Knihu jsem přečetl na dva zátahy, nešlo prostě odolat. Kdyby jsem neměl tolik práce knihu přečtu najednou. Pokud jste četli první díl nezbývá než se pustit do toho druhého. Autor neubral na otáčkách a děj vás bude neustále posouvat dál a vy nebudete chtít přestat číst.

29.10.2017 5 z 5

Vylévání krve Vylévání krve Petr Schink

Knihu jsem si koupil hned po té co jsem si vyslechnul besedu kde jednim z přednášejících byl i autor této knihy. Autor se zmiňoval i o této knize. Je to jen můj nazor, ale opravdu nemám rád vestern. I přes tento fakt jsem si tuto knihu užil. Člověka konec příběhu hodně překvapí a to se mi vzhledem k množství prečtených knih už tak často nestává. Knihu doporučuji spíše těm co mají rádi vestern.

05.08.2017 3 z 5

Blábol a jiné příběhy Blábol a jiné příběhy Neal Asher

Tato kniha je jednou z mála, kterou jsem začal číst jenom díky skvělého názvu na obálce. Řekl jsem si, že blábol prostě přečíst musím. Podle mého názoru autor tuto knihu, potažmo povídky v ní, psal dlouhé léta a samozřejmě na povídkách to zanechalo stopy. Zatímco prví dvě povídky mě moc nebraly, další už jsem hltal. U poslední povídky jsem měl pocit, že autor dospěl a povídka měla úplně jiný rytmus a pointu. Taky je dost dobře možné, že autor se u prvních dvou povídek jen rozehříval a pak už se rozjel naplno. Za mě tedy pokud jste schopni překousnout trochou nudnější první dvě povídky nebo je rovnou přeskočit (ale to by byla určitě chyba), tak se klidně pusťte do čtení.

18.10.2016 4 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Za mě dobré pokračování. Kniha mi přišla roztahaná a na konci byl děj rychle uzavřen. Podle mého by závěrečná pasáž zvládla pár stránek navíc. Vincenc je bohužel zase vynechán, což mi už začíná vadit. Mám tuto postavu docela rád. Navíc tento tým se skládá ze čtyř lidí a když jednoho vynecháte začne si člověk říkat "Jo supr, ale něco mi tam chybí." a to něco je magor jmenem Vincenc.

22.08.2016 4 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Velice povedené pokračování už hodně známé knihy. Konec knihy trochu překvapil a moc potěšil. Vše dopadlo jak mělo. Doporučuji přečíst.

07.04.2016 5 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Kniha se mi dobře četla. Autorův styl psaní mi prostě sedl, ale její děj je jako vlna na moři. Nejprve jde nahoru a když si člověk říká, že by se tohle tempo mohlo udržet klesne zase dolů. Co se ze zápletky vyklube mi došlo až příliš brzo a tímto má u mě autor mínus. Po zbytek knihy jsem jenom sledoval jak se my vše co jsem si myslel jen potvrzuje a nic mě nepřekvapilo. !!!SPOILER!!! Docela mě zarazilo co všechno Nailer vydrží. Plavat několik minut, či dokonce hodin v ropě v uzavřeném prostoru a nezemřít?! To autor trochu přehnal.

16.01.2016 3 z 5

Případ mechanického muže Případ mechanického muže Mark Hodder

Opravdu pěkné pokračování. Těším se na další díl. Jediné co mi trošku vadilo, ale je možná jen můj pocit, že se hlavní hrdina trochu oddaluje od svým ideálů. Jinak se mi kniha četla velice dobře. Ti kdož jste četli první díl, určitě se pusťte do toho.

10.01.2016 4 z 5

In Nomine Sanguinis In Nomine Sanguinis Miroslav Žamboch

První díl této série mě bavil více. Při čtení jsem se nemohl zbavit pocitu neustále točícího se psa za svým ocasem. Bohužel tato kniha opravdu taková je. Docela mě to zklamalo. Čekal jsem pořádnou akčňárnu podpořenou Majerem, ale do rukou se mi dostal jen slabý odvar prvního dílu doplněn o hrdinu, který se honí za touhou pomoct někomu o koho nikdy nestál. Na druhou stranu !!!SPOILER!!!: Major se na konci opravdu objeví což je pro knihu plus :-)

06.11.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha se mi velice dobře četla. Děj je opravdu napínavý. I když je v knize popsáno plno technických specifikací jsou popsány tak, že je i člověk který letem do kosmu vůbec nerozumí, chápe. Autor vytvořil hlavního hrdinu, který je na 100% odolný vůči jakýmkoliv psychickým vlivům. To mi na knize trochu vadilo. Jinak se jedná o velice napínavou knihu. Doporučuji.

01.11.2015 5 z 5

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Mám rád v knihách rychlou akci u které člověk nemusí myslet a odreaguje se, ale tohle jsem teda nečekal. Hlavní hrdina je dobrák od kosti vždy splní vše co mu nařídí do posledního puntíku. Vše dokáže stručně objasnit. Armádní rozkazy jsou pro něho svaté. Děj jde rychle dopředu a tam kde se tempo zpomaluje vše nahradí skvěle zpracované rozhovory a hlavně odpovědi De Klerka. Konec této knihy mě opravdu dostal. Při čtení jsem se skvěle bavil.

29.10.2015 5 z 5