QEDS QEDS komentáře u knih

Žrádlo pro psy Žrádlo pro psy Darek Šmíd

Hodně lidí tento díl označuje jako nejslabší v sérií. Za mě to tak není. I tento díl má něco do sebe. Příběh rychle odcejpá, nechybí vtipné hlášky a hlavní hrdinové jsou vykreslení přesně tak jak si je představuji. Pravdou je, že konec knihy je poněkud slabší. Kdo ma rád tuto sérii, tak si určitě přečte.

20.05.2018 3 z 5

Technik Technik Neal Asher

Po první přečtené knize od autora jsem nevycházel z údivu (Blábol). Po přečtení technika musím uznat, že Asher umí psát knihy s velice propracovaným světem. Nezaujala mě stejně jako blábol, ale nemůžu ani říct, že mě nudila. Určitě si přečtu i ostatní knihy autora.

13.05.2018 4 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Kdyby kniha nečerpala z universa vetřelce, byla by prakticky o ničem (důvod popsaný níže pod spoilerem). Základní dějová linka je od první chvíle čtenáři jasná a prakticky po pár stránkách ví, jak to celé dopadne. U prvního dílu jsem se fakt bál (tma, samota doma, vhodný soundtrack a atmosféra byla super), u této knihy jsem se bohužel nedočkal. Jako velký fanda vetřelce dávám tři tři hvězdy. Ostatní, kteří nejsou tak velcí fandové si můžou jednu hvězdičku odebrat.

POZOR SPOILER:
Jdeme do podzemí, kde víme, že číhá hrozba na planetě o které se ví, že tam ta hrozba je. V podzemí zjistíme, že tam ta hrozba opravdu je a je velká. Raději se sbalíme a jdeme pryč, než nás to všechny zabije.

Takhle by se dala stručně popsat celá kniha.

09.03.2018 3 z 5

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Je až neuvěřitelné do jakých detailů dokáže autor vše popsat ať už se jedná o technické specifikace nebo vztahy lidí v posádce. Všechny postavy jsou uvěřitelné a mají svůj charakter. Nejlepší na tom je, že jsem se ani u jediné stránky knihy nenudil a to je co říct s tím jak vše autor popisuje. Opravdu vydařené dílo a mě nezbývá nic jiného než začít číst pokračování.

22.02.2018 5 z 5

Pekelná šleha Pekelná šleha Martin D. Antonín (p)

Celou dobu jsem si říkal, že mi tam něco chybí. To co mi tam chybělo je jednoduše humor. Našel jsem pasáže u kterých jsem se pousmál, přesně čtyři, ale to je jen další ukazatel toho, že v knížce je málo humoru. S knihou jako celkem jsem spokojen, jen škoda, že předešlí autoři této série humorem tolik nešetřili a já si na to docela zvykl.

12.02.2018 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Jako vždy skvělé pokračování. Konec mě dost zaskočil a musím říct, že jsem to tedy vůbec nečekal. Všem doporučuji a pro fanoušky prostě nutnost přečíst.

02.01.2018 5 z 5

Vládce Arestonu Vládce Arestonu Josef Pecinovský

Uzavření celého příběhu není pro mě moc uspokojivé, protože autor moc neosvětlil problematiku samotného Arestonu. Naštěstí už víme, že je pokračování a podle názvu se moje touha po informací ohledně Arestonu naplní. Za mě určitě palec nahoru i když jsem tento díl už nedokázal přečíst najednou jako předešlé dvě knihy. Trápil mě trošku roztahaný děj tam, kde mě to moc nezajímalo. Knize by slušelo o pár stránek méně. Konec knihy mi přišel jakoby se autor touto sérií, už nechtěl moc patlat, podle toho závěr taky vypadá.

10.12.2017 3 z 5

Útěk z Arestonu Útěk z Arestonu Josef Pecinovský

Pokračování nezklamalo. Knihu jsem přečetl na dva zátahy, nešlo prostě odolat. Kdyby jsem neměl tolik práce knihu přečtu najednou. Pokud jste četli první díl nezbývá než se pustit do toho druhého. Autor neubral na otáčkách a děj vás bude neustále posouvat dál a vy nebudete chtít přestat číst.

29.10.2017 5 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Opravdu propracovaná kniha. Jde videt že, autor miluje zbraně a vyžívá se v nich. Příběh se místy táhne a já si říkal: "Tak pojďme už do další akce.". Knize to, ale jako celku neškodí. Je velice čtivá a já měl problém se od příběhu odtrhnou.

18.10.2017 5 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly Tajemství mechanické mrtvoly Joe Benitez (p)

Podle mého opravdu povedené dílo. Krásné ilustrace, příběh dává smysl i když nějak extra neohromí. Na konci je docela pěkný zvrat, který příjemně překvapí. Pro všechny fanoušky steampunku je navíc jasně přidaná hodnota. Hlavní hrdinka není mechanický superman, který zvládne cokoliv, což také hodnotím velice kladně. Všem vřele doporučuji.

20.08.2017 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Skvělé pokračování. Jinak není co dodat. Jen tak dál Franto. Už se těším na poslední díl. Všem vřele doporučuji.

06.08.2017 5 z 5

Vylévání krve Vylévání krve Petr Schink

Knihu jsem si koupil hned po té co jsem si vyslechnul besedu kde jednim z přednášejících byl i autor této knihy. Autor se zmiňoval i o této knize. Je to jen můj nazor, ale opravdu nemám rád vestern. I přes tento fakt jsem si tuto knihu užil. Člověka konec příběhu hodně překvapí a to se mi vzhledem k množství prečtených knih už tak často nestává. Knihu doporučuji spíše těm co mají rádi vestern.

05.08.2017 3 z 5

Přízraky na Devíně Přízraky na Devíně Juraj Červenák

Za mě skvělá kniha. Je trochu kratší než ostatní knihy od autora, ale vůbec to nevadí. Opravdu dobrá oddechovka. Nemá smysl tady něco plácat o ději nebo o postavách. Pro ty, kteří mají přečtené předešlé knihy doporučuji.

18.03.2017 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Skvělé doplněni dějove linky. Tento díl byl spíše akčnějšího pojetí než byl první. U prvního dílu jsem krčil prsty u nohou ve strachu jak to celé dopadne, což se vám u této knihy nestane. Na druhou stranu kniha velice dobře zapadá do děje a člověk nemá pocit, že je příběh jen tak splácaný a netěží jen ze značky. Všechno má hlavu, patu a děj rychle odcejpá. Škoda jen že kniha nemá více šokujících čí hororovějších pasáží.

17.03.2017 4 z 5

Lovci snů Lovci snů Lukáš Hrdlička

I když jsem tuto knihu četl trochu déle než je mým zvykem, a tak jsem se musel do děje vžívat opakovaně, přišla mi kniha velice chytlavá. Za mě napsal autor knihu s propleteným dějem který se nakonec rozuzluje tak jak to má být. Největší ironií pro mě je, že skupinka podle které se vlastně celá kniha jmenuje je v příběhu spíše taková berlička která podpírá hlavní děj aby dával smysl. Autor se mohl na tuto skupinku více zaměřit a rozvést jejich příběh. Je to pouze můj názor. Každopádně se mi kniha velice líbila a doporučuji přečíst.

05.03.2017 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Tak tohle je neco uplne jineho nez na co jsem si zvyknul cist, ale rozhodne je to krok kupredu. Poradny post apo roman s promyslenym pribehem. Hrdinove nejsou stereotypove, ktere vidam v podobnych knihach, ale maji svuj jedinecny charakter. Jen tak dal Franto. Za me palec nahoru a vrele vsem doporucuji.

19.01.2017 5 z 5

Drsné sny Drsné sny Jakub Mařík

Další skvělé pokračování. Více nemám co dodat, snad jen, že doporučuji přečíst.

16.11.2016 5 z 5

Areston Areston Josef Pecinovský

Knihu jsem zakoupil a ihned si jí nechal podepsat i když jsem od ní moc nečekal. Četl jsem od autora děti plástve a moc mě to nebralo, o to více jsem byl překvapen jak mě tato kniha pohltila. Příběh mi přišel komplexní a věci, které jsem považoval za nemožné autor později v knize šikovně vysvětlil. Hlavní hrdina si počíná mnohdy kontroverzně a docela mi dělalo problém alespoň trochu se sžít s jeho problémy, ale jinak jsem si ho oblíbil.

30.10.2016 5 z 5

Blábol a jiné příběhy Blábol a jiné příběhy Neal Asher

Tato kniha je jednou z mála, kterou jsem začal číst jenom díky skvělého názvu na obálce. Řekl jsem si, že blábol prostě přečíst musím. Podle mého názoru autor tuto knihu, potažmo povídky v ní, psal dlouhé léta a samozřejmě na povídkách to zanechalo stopy. Zatímco prví dvě povídky mě moc nebraly, další už jsem hltal. U poslední povídky jsem měl pocit, že autor dospěl a povídka měla úplně jiný rytmus a pointu. Taky je dost dobře možné, že autor se u prvních dvou povídek jen rozehříval a pak už se rozjel naplno. Za mě tedy pokud jste schopni překousnout trochou nudnější první dvě povídky nebo je rovnou přeskočit (ale to by byla určitě chyba), tak se klidně pusťte do čtení.

18.10.2016 4 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Za mě dobré pokračování. Kniha mi přišla roztahaná a na konci byl děj rychle uzavřen. Podle mého by závěrečná pasáž zvládla pár stránek navíc. Vincenc je bohužel zase vynechán, což mi už začíná vadit. Mám tuto postavu docela rád. Navíc tento tým se skládá ze čtyř lidí a když jednoho vynecháte začne si člověk říkat "Jo supr, ale něco mi tam chybí." a to něco je magor jmenem Vincenc.

22.08.2016 4 z 5