Qadin Qadin komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak nějak plytké a poměrně nezáživné. Jediný nápad, který se mi opravdu líbil, byla grafická práce s cenzorskou černí. Zjevné, že autorka zažila režim jen do roku 89. Srovnání s knihami autorů ze zemí, kde se tohle opravdu žije, mi přijde jako cukrová vata vs vata skelná.

26.06.2023 3 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Miluji knihy, které mají rytmus. Miluji knihy, které si hrají s jazykem. Mám ráda blázny a Morany. A nehledě na to, jak miluji pana Rochestra, tak špatně snaším, když přijde pan R. a s ním slunce, jednorožci a velké třesky.
P.S.: Jedna paní se rozhodla utopit a rozhodla se vzít si s sebou své psy (pinče), a tak je k sobě přivázala, psi se však rozhodli žít a milou paní vytahli na břeh.

17.01.2022 4 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

Co říct, když bylo vše řečeno. Jak přeportrétovat člověka?

03.06.2021 3 z 5

10 minut 38 vteřin 10 minut 38 vteřin Elif Shafak

Pedro Almodóvar po Istambulsku.

05.05.2021 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Je to destilovaná krutost (ale i to je stránka lidskosti), a ke všemu ještě páchaná převážně civilisty. Palec hore za náhled do pohanského vnímání světa, popisy přírody a fakt, že konec války není happy end.

01.11.2020 4 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Kniha, která těží z toho, co kritizuje, tedy bulvárního zájmu měšťáků o blázny... dost ploché a ještě to málo, co bylo řečeno, se aspoň jednou opakuje. Mám z toho pocit, jako by veškerý zdroj rešerší byl článek na Wiki a návštěva bývalého špitálu.

11.10.2020 3 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Děkuji.

30.09.2020 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Snad všechny klišé romantických komedií (nejlepší kamarád gay, porod a zoufalá honička s vlakem i taxíkem, aby se stihlo ono magické vyznání...), taková Bridget Jones bez pana Darcyho.

20.09.2020 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Groteska a nadsázka jsou mi blízké, ale zabít to tím, že to pro jistotu čtenáři na třech stránkách vysvětlíte... suma sumárum Irving sdílí s Garpem minimálně fakt, že Penzion Grillparzer je nejlepší část knihy.

14.08.2020 3 z 5

Sourozenci - O spravedlivé výchově Sourozenci - O spravedlivé výchově Markéta Skládalová

Příliš telegraficky napsané, velmi laxní práce s citacemi. Pokud někdo chce rychlý informační přehled a výtah z propracovanějších
titulů na toto téma, tak doporučuji, jinak jde spíš o ztrátu času.

08.03.2020 2 z 5

Žárlivost a rivalita Žárlivost a rivalita Danielle Dalloz

Při srovnání s americkými publikacemi mnohem skromnější způsob podání tématu, rady a doporučení jsou více mezi řádky. Rozhodně dobré pro zamyšlení.

05.02.2020 4 z 5

Další dítě v rodině Další dítě v rodině Catherine Dumonteil-Kremer

Poměrně útlá kniha vybízející spíše k zamyšlení, než poskytující rady. Vše důležité se vešlo na dvě stránky v závěru. Rozhodně byly zajímavé výpovědi rodičů, které silně vybočují z české normy.

24.01.2020 3 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Při pročítání komentářů mám pocit, že většina komentujících "nezabila" svého boha... Velmi důstojná dospělá verze "Jako zabít ptáčka".

23.01.2020 5 z 5

Bude nás o jednoho víc Bude nás o jednoho víc Amadine Notaert

Milá knížka, která může pomoci rodičům připravit jejich dítě na příchod sourozence. Vhodné pro děti od tří let, myslím, že ideálně tak 5 až 8 :)

20.01.2020 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Krásná kniha, obdivuhodná práce překladatelky, akorát na mě trošku přeslazený závěr.

19.01.2020 4 z 5

Krása je stigma Krása je stigma Eka Kurniawan

Hodnocení notně ovlivněno tím, že jsem předtím četla Sto roků samoty. Slabší odvar s jávským kořením, ale pořád dost dobré.

03.05.2019 3 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Velmi hutný text, vášeň a samota.

20.04.2019 5 z 5

Exit West Exit West Mohsin Hamid

Působivě podané téma i bez potoků krve či drásavého melodramatu, elegantní a lehké, jen podání některých mouder bylo na mě až moc "hloubavě sluníčkařské".

24.03.2019 4 z 5

Plovárna Plovárna Libby Page

Má to být asi hřejivě milé a dle komentářů to tak hodně lidí má, ale pro mě to bylo spíš naivně neohrabané a plující po povrchu.

03.02.2019 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Přijde mi to jak pořad na neděli ve 20:00 na čt1, nenadchne, neurazí, hvězda nahoru za téma, které vybočuje z konvenčního židovského utrpení za 2. světové války.

06.01.2019 4 z 5