Pythonissam Pythonissam komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tato kniha je pokládána, že ji mají číst děti, ale dle mého by ji měli číst i dospělí. Nezařarila bych ji je tak do pohádek z důvodu, že je založená na faktech, a to tak, že když ji čtete zamslíte se a dokážete si i hodně věcí uvědomit. Zkoušela jsem ji číst prvně jako malá, ale to mi nešlo. Podruhé jsme ji na "jeden dech" přečetla ve svých 20 letech a dost mi toho dala, kdy jsem nad ní přemýšlela velmi dlouho.
Knihu mám stále doma a nemohla bych se ji vzdát.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nejznamější klasika W. Shakespeara - Romeo a Julie, kdo by to neznal. Příbeh lásky dvou lidí, jejiž národy se nenávidí, až příběh nakonec končí tragicky. Tato divadelní hra je klasika, krásná avšak smutná.

10.02.2021 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Tato kniha byla dárek od mé mámy, když jsem byla malá. Četla jsem si ji často milovala jsem ji. Stále ji mám doma schovanou a nehodlám se ji vzdát.

03.10.2018 5 z 5

Černá smečka Černá smečka František Kotleta (p)

Wau, prostě wau... Tenhle typ žánru jsem zkoušela číst jen jednou a to je hodně dlouho, takže jsem netušila co mne tady bude čekat a už po pár stránkách jsem měla chuť dát jí pryč se slovy ,,Co to sakra je?". Jenže knihu mám v čtenářské výzvě, a tak jsem si řekla že to prostě zkusím, teď jsem za to fakt ráda.
Má to napětí, zápletku, děj a i fakt hodně sexu a hodně vulgarismu, což pro mne bylo nezvyk. Byla to má první kniha od autora, a byla by pecka, kdyby existovalo pokračování.

11.02.2024 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Prokousat se začátkem bylo pro mne trochu nudné, ale později jsem se do knihy tolik tzv. "zažrala", že jsem nemohla přestat číst. Zajímám se jak o magii, tak čarodějnice, jejich procesy a vše okolo. Doma mám stále první vydáí této knihy, které bych se nikdy nemohla zbavit.

03.10.2018 4 z 5

Kniha mne velmi překvapila, hlavně proto, že nebyla napsána druhou osobou, ale přímo autorem. Skvěle se četla, i když některé pasáže pro mne, jako čtenáře a fanynka, byly těžší. Ukazuje na Perryho reálný život přesně takový, jaký byl aniž by zkoušel něco "přibarvovat". Kniha ukazuje hlavně jeho těžký boj s alkoholem a drogami, celou tu dlouhou trnitou cestu. Konec knihy je krásný a všichni co ho mají rádi by mu to dobré přáli, ale bohužel všichni víme, jak to nakonec dopadlo.

03.04.2024 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Pokud máte rádi upíry, ale ne na styl Twilight, doporučuji tuto knihu!
Atmosféra od začátku do konce, kdy později začnete opravdu tušit o co jde, a později se Vám to i utvrdí. Toto byla ma první kniha od Kinga, kterou jsem dočetla opravdu celou a hltala ji každým slovem. Pro někoho může býti někdy pocitem zdlouhavá, ale vše má své důvody. Dle mého je napsána skvěle.
Temná atmosféra, podivné zmizení, spisovatel v rodinném městě, nové přátelství, láska a smrt. Pocit strachu a napětí, tahle kniha má všechno.

25.01.2024 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je klasika, která by neměla chybět v knihovně každého milovníka knih. Je těžké slovy vyjádřit emoce, z této knihy, plné veršů a básní, tajemna a staré doby, kdy lidé brali většinu věci jinak než dnes. Při čtení, jako byste se vrátili do minulosti, vžili se do situací a byly ony postavy, prožívali jejich život.

05.10.2019 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Znám všechny 3. díly filmu, které znám už nazpamět a tato kniha je spíše fajn na odpočinek a lehce na pobavení. Ale bohužel nedostane moc kladné hodnocení... Nevěřím sama tomu, co napíši, ale v tomto je film lepší jak kniha, a to jsem se na knihu hrozně těšila...

18.10.2018 2 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

(SPOILER) Mé první povídky od Kinga, které se mi dostaly do ruk, a jsem nadšena! Překvapilo mne na začátku že první dvě povídky jsou obsáhlejší než druhé dvě, ale řekla jsem si, že uvidím co z toho vznikne.
První povídka o farmáři mne dostala, stejně jako o spisovatelce. Obě měly ten temný nádech, morbiditu, které u tohoto autora miluji, a užila jsem si je nejvíce. Jako by ten člověk byl přímo v té situaci. Třetí mne tak nenadchla a přišla mi slabší, ale nemám od Kinga tolik knih ještě přečtených, a jsem zvyklejší na krev a morbiditu. Poslední příběh mi připomněl všechny ti krimi co sleduji a čtu, ale tohle bylo skvěle napsáno ze strany ženy sériového vraha, jak by to asi bylo. Úžasné.
Dovětek autora mne mile překvapil, a četla jsem jej celou dobu s úsměvem.

25.01.2024 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Smutná knížka, která ukazuje na reálný život, jak to zde chodí. Mé oči u této knihy nemohly zůstat suché, je krásná a příběh Vás dojme.

05.10.2018

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Četla jsem ji několikrát a určitě doporučuji i lidem, kteří si myslí, že satanismus je pouze o tom, že obětuje zvířata a pod. LaVeyovi myšlenky, slova i činy Vám mohou dát hodně. Jako devatero.

Mimoňka Mimoňka Sarah Andersen

Další svělý comix od této autorky. Vždy když si chci na chvíli odpočinout, sáhnu po starších a nedávno jsem sehnala i toto její momentálně poslední dílo. Jako vždy skvělé kresby, v krátkých příbězích se dokonale vidím, je to zábavné a úsměvné, potěší na duši a nijak Vás nezatíží na mysli.

15.10.2022 5 z 5

Královna plesu Královna plesu Robert Lawrence Stine

(SPOILER) Další příběh ze Stopy Hrůz od mého oblíbeného R.L. Stine.
Život na střední škole, parta holek, která se těší na maturitní ples a doufají v titul "Královna plesu". Líbil se mi zvrat, kdy kandidátky jedna po druhé umírají, stejně jako hlavní závěr knihy, nečekala bych že vrahem bude jedna z nich a důvodem bude její přítel. Připomíná mi to spíše dnešní i starší dobu, kdy lze vidět, kam až jsou ženy schopné zajít, pokud jim přítel není věrný, což je upřímně docela "zajímavé řešení".
Tento příběh bych ani tak nenazvala hororem, ale spíše jako jako krimi. I přesto se mi to však líbilo, ale četla jsem od Stine i lepší.

07.02.2023 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Witchera znám hlavně z her a také již knih + starý seriál, to od Netflix nebudu komentovat... Comix se mi do rukou dostál nedávno a musím uznat, že nebyl tak zlý, ale knihy jsou prostě knihy.
Příběh i přesto dost zaujal, stejně jako kresby nebyli až tak zlé. Jde vidět o jaký koncept se mělo jednat, tudíž že kresby nejsou schválně "dopracované".

16.07.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Svět Hogwarts je pro mne již roky součást života. Na bajky jsem byla velmi zvědavá, konečně jsem se k ní také dostala. První dva příběhy mne nijak zvlášť neoslovily, za což Dumbledorovi poznámky se mi líbily velmi, stejně jako doplňující poznámky a ilustrace. Za to poslední tři příběhy znám velmi dobře ještě z doby, než jsem knihu vôbec dostala do rukou.
Pokud někdo má opravdu rád Harryho Pottera doporučuji přečíst, příběhy jsou hezky napsány a mají hlavu a patu.

05.07.2021 4 z 5

Letní štvanice Letní štvanice Robert Lawrence Stine

(SPOILER) R. L. Stine a jeho příběhy ze Stop Hrůz, opět nezklamal! Stopy Hrůz jsou knihy a příběhy které opravdu zbožňuji, hlavně od autora Stine.
Začátek knihy mne velmi nezaujal, avšak Jane mne oslovila velmi. Příběh se začal hezky zamotávat, kdy od nalezení zatapetovaného vchodu jsem se více a více vžívala do děje. Konec knihy, jde o spoiler, mne velmi překvapila. Trojitá osobnost Simona Feara, později jako Edwarda a nakonec Gréty je něco, co se děje v dnešním světě, kdy tedy v knize je i hezky vysvětleno, co se stalo a jak k tomuto došlo. Nakonec jsem s knihou spokojena, celkově knihy R. L. Stine mám velmi v oblibě!

21.04.2021 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Knihu jsem si zakoupila pár let zpět, ale nějak jsme na ní zcela zapomněla. Na začátku mne na jednu stranu velmi zaujal obal knihy a úvodní průpovídka na zadní straně. Přesto jsem si nebyla jistá do čeho jdu, takže má druha strana si řekla, že knihu odložím na neurčito.
Včera jsem nakonec knihu otevřela po znovu nalezení, a během 7 hodin jsem ji stihla celou přečíst, fascinovala mne! Od první stránky až po konec jsem byla více a více zvědavá, jak onen příběh bude pokračovat, jak vše skončí a zda na konci naleznu skutečné rozhřešení. Stále si ji nechávám uležet v hlavě.
Pokud bych to brala ze strany, že příběh je zcela smyšlený, autor by měl mou poklonu už jen v tom, že v knize je zmiňována mimozemská civilizace jinak, než ve většině fantasy knih dnešní doby.
Pokud však příběh budu brát jako reálny odkaz 0.4 pak je možné vše. Už jen když se zamyslíte nad tím, jak dnešní svět funguje, kolik má lidstvo konspiračních teorií, moderní technologie, nevysvětlitelná fakta a mnoho dalšího, přeci jen Vám to v hlavě nezačne tzv. "šrotovat" trochu jinak? Jistě, někdo mne může považovat za blázna, že dokáži těmto věcem věřit, ale sama mám mnoho zkušeností které nelze jen tak vysvětlit pomoci vědy. Nikdo nevíme, co kolem Nás doopravdy může být, a pokud někdo má už jen sám o sobě rád konspirační teorie, doporučuji knihu přečíst, a zkusit na ní pohlížet z jiného úhlu, nežli pouze jako na další knihu sepsanou pomoci fantazie.

20.02.2021 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Comix jsem našla náhodou v Apokryfu, a okamžitě jsem jej musela mít, už jen jako milovník koček, heh! Tvorbu od slečny jsem viděla již občas na sociálních sítích, a tak jsem okamžitě musela kpovat.
V comixu se upřímně vidím snad na každé stránce, líbí se mi ta jednoduchost, a myšlení umělkyně, které přádává na papír, stejně jako na konci, kdy předává své poselství, aby se někdo nebál zvěřejňovat svou tvorbu, i když je doba krutá.

18.03.2020 5 z 5

Kniha stínů – Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice Kniha stínů – Slavná a starodávná pro vědmy a čarodějnice Silver RavenWolf (p)

Knihu jsem nečetla stylem, že bych začala od první stránky až do konce. Knihou jsme hodně listovala a zkoušela, avšak úvod jsem si přečetla. Tato kniha byla a je má první, co se týká Knih stínů, jelikož je jich více, ale málokdo chápe význam těchto knih. (Nechci nikoho urazit, jen se o toto zajímám docela odmala). Kniha je skvělá, avšak jsou tam i drobné nedostaky, díky kterým nelze knize dát 5 hvěziček.

08.10.2018 4 z 5