pufina pufina komentáře u knih

Kaktusy Kaktusy Markus Berger

Základní informace k pěstování kaktusů, i jako letá kakusářka do knihy pravidelně nahlížím. Opravdu cenný rádce pro kaktusáře.

29.01.2012 5 z 5

Svět za tří českých králů Svět za tří českých králů Marek Bydžovský z Florentina

Knihu jsem nepřelouskala od začátku do konce. Můžu říct jen to, že v rámci studia staročeské literatury, aby student pronikl do určité doby, je to opravdu úžasná kniha, kde se (i já jako historický barbar) dozví spoustu zajímavých informací.

29.01.2012

Dítě v pravý čas Dítě v pravý čas Ian McEwan

Příběh se četl dobře, pouze v některých chvílích jsem to stěží přelouskávala, ale celkově je to opravdu zajímavá psychologická kniha. I když jsem to četla před lety, vybavuji si, jak krásně kniha skončila - což bylo velmi překvapivé a lepší závěr jsem si snad nemohla přát..

Čtvrtý rozměr závislosti Čtvrtý rozměr závislosti Jura Minarčík

Téma: drogová závislost, už to samo o sobě působí tak, že to z principu musí být zajímavé - alespoň pro ty, kteří o drogové tématice rádi čtou. Moje pocity jsou z této knihy tak smíšené, že jsem chvíli ani nevěděla, co si myslet. Je to hodně spletité, ale zároveň úplně jednoduché a celkově to na mě nezapůsobilo příliš zajímavě.

29.01.2012 1 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Existencionalismus je prostě moje gusto. Camus příběh o Mersaultovi vystihl báječně, je to krásně čtivé, zajímavé a příběh v čtenáři zanechá opravdu spoustu myšlenek (nebo alespoň u mě).

29.01.2012 5 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

Pozoruhodné filozofické dílo. Začíst se do knihy byl víceméně problém, ale postupem to jde úplně samo. Rozhodně to ve mně vyvolalo spoustu otázek, myšlenek a pocitů. Né že bych knihu považovala za bůh ví jaký skvost, ale z filozofického směru je to rozhodně povedené dílo.

29.01.2012 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Babička nikdy nepatřila mezi mé oblíbené čtení, jako povinnou četbu jsem to úspěšně přetrpěla. Když jsem četla později, měla jsem o něco lepší pocit, ale nikdy ve mně větší nadšení nevyvolá. Uznávám tuto knihu, že patří mezi českou klasiku, ale toť vše.

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Kniha je naprosto skvěle zpracovaná, téma, atmosféra, příběh, detaily.. McEwanovo dílo mě nadchlo ve všech směrech (a to nejsem typ, co by rád četl incestní téma). Kniha i film mě nadchly, což se málokdy stává.

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Kulhánkovův Noční klub I. nasadil vysokou laťku, pro mě je druhý díl slabší. Stále je to skvěle vtipné a mobridní, ale v některých chvílích jsem se stačila i nudit, a po pauze jsem měla problém se pořádně začíst.

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Kulhánkův styl je osobitý, zajímavý a od knížky jsem se neodtrhla. Bohužel jsem se nikdy nedostala dál než přes Noční klub I. a II., alespoň ten Noční klub můžu posoudit. Dřív než svět zachvátil lesklý upír Edward (od Stephanie Meyer), upírský humor zachvátil české milovníky knih s fantasy tématikou.. Měla jsem to štěstí a četla dřív než Twiligh, Noční klub je nejen zajímavý svým příběhem (který je velmi čtivý a svěží), ale hlavně tím úžasným vtipem!

29.01.2012 4 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Česká průměrná upířina. I když příběh neoplývá zrovna originalitou nebo něčím novým, tak to má jedno velké plus - knížka je opravdu hodně čtivá, dá se přečíst na jeden nádech.

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Četla jsem až po zfilmování a musím říct, že kniha toho vystihuje o dost víc, ale svým způsobem jsou filmy mnohem lepší. Opravdu se nedivím, že se v Bridget mnoho žen vidí - mám občas podobné sklony. Helen Fielding to vystihla naprosto přesně, tomu porozumí právě jen ženy. Doufám, že neskončím ohlodaná od vlčáků..

27.01.2012 4 z 5

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Eva Kročáková

Četla jsem to v 16 letech, a opravdu se mi to tenkrát líbilo. Bylo to čtivé, jednoduché a tehdy mi to přišlo jako příjemné počtení. Taky je to jedna velká vyjímka z těch typických dívčích románů, které jsem četla - i v těch 16 letech mi dívčí romány přišly naivní a dnes tomu není jinak.. Nevím, jestli by se mi kniha líbila i dnes, ale raději si zachovám ten pocit, že se mi kdysi kniha líbila.

27.01.2012 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pouhých 5 pohádek. Příběh Tří bratří jsem zkrátka musela mít v knihovně, kde má čestné místo vedle Harryho Pottera. I když "postřehy a výklady" Brumbála mohly být kratší nebo dány až na samotný záběr, tak jsou příběhy opravdu moc hezké a jsou neskutečně čtivé.

27.01.2012 5 z 5

V mnoha ohledech je to výborný doplněk k sáze Harryho Pottera, a že já ságu opravdu zbožňuju. Nicméně nebyla jsem z ní tak nadšená, abych si ji musela přečíst podruhé nebo abych ji musela mít v knihovně.

27.01.2012 3 z 5

Depresivní porucha a jak ji překonat Depresivní porucha a jak ji překonat Ján Praško

Pokud Vy nebo Vaši blízcí trpí depresemi, tak je to ta pravá kniha právě pro Vás. Čte se to jednoduše, je tam spousta věcí, které jasně a stručně vysvětlují základní věci k depresím a jaké jsou léčebné metody, atd. Další přínosná kniha od MUDr. Praška!

27.01.2012 5 z 5

Panická porucha a jak ji zvládat Panická porucha a jak ji zvládat Ján Praško

Základní a nejdůležitější věci o panické poruše a agorafobii obecně. Výstižné, poučné a velmi přesné.

18.01.2012 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Přečteno v originálním, slovenském znění. Občas jsem měla až husí kůži a šel mi mráz po zádech, dobré počtení :-)

18.12.2011 4 z 5

Česká domácí kuchařka Česká domácí kuchařka Jaroslav Vašák

Možná se nedočkáte krásných obrázků, ale zapojte fantazii. Jednoduché a srozumitelné recepty, žádné okecávky a o tom kuchařky mají být!

18.12.2011

Jak rozumět médiím: Extenze člověka Jak rozumět médiím: Extenze člověka Marshall McLuhan

Toto dílo jsem rozebírala skrz na skrz a v jednodlivých pasáží jsem se vrtala doslova celý víkend (to víte, filozofický rozbor). A docela chápu ty velkolepé ohlasy. Není to kniha na dobrou noc a na první čtení by člověk potřeboval asi tři slovníky, ale jakmile se do toho pustíte podruhé, tak je to o něco zajímavější a má to víc myšlenek, než se na první dojem zdá.

18.12.2011 4 z 5