Půca4 Půca4 komentáře u knih

Mezi koly Mezi koly Dick Francis (p)

Dokonalé jako vždy. Když jsem vyprávěla mamce, o čem to vlastně je, strašně se mi smála, ale bylo to vlastně geniální! Rozhodně 5*

08.09.2016 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Jednoduché čtení na jeden den. Možná jsem od Nesba čekala víc, než co jsem přečetla. Každopádně to nebylo úplně nejhorší. Na jednu stranu se mi líbilo, že hlavní postavu nezachránili, to už by bylo takové moc, takže 4*.

Knihkupec Knihkupec Mark Pryor

Nádherné prostředí zimní Paříže. Napínavé čtení, příjemná hlavní postava a vedlejší role.
Na konci jsem byla mile překvapena, jak úžasně se vše spojilo. A plus je u mě i to, že milenka hlavní postavy do toho nebyla namočená, páč je to tak skoro v každé detektivce :)
Krásné 4* !

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Do teď nevím, co si o knize myslet... film jsem viděla už kdysi dávno a tak jsem se nyní rozhodla pro knihu. Ne jednou jsem uronila slzu, například u popisu samotné nehody, která byla skutečně do detailů.
Absolutně miluji tyhle knížky z prostředí ranče a hlavně okolí koní, takže jsem byla naprosto uchvácená! Ale pořád mi leží v hlavě a nemůžu se nějak vyrovnat s koncem. Vlastně mě strašně zklamal. Nevím, jestli jsem chtěla (*spoiler*), aby spolu Tom s Annie byli nebo ne, ale to, že se Tom zabil mohlo přece jen prostě dopadnout jinak.
A druhá věc co mi ležela v hlavě je, proč se autor několikrát v knize zmínil o vlcích, když tam nakonec žádnou roli nehráli :DD Je to detail, jen jsem prostě pořád čekala nějakou scénu a nic.
Každopádně, protože já romány moc nečtu a asi jsem od knížky čekala víc, tak dávám 3*

08.09.2016 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Na českou autorku výrazně taková lepší detektivka. Přečetla jsem jí za víkend, krásně ubývala. Postav tak akorát, člověk se mezi nimi neztrácel. Takže za mě 4*

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné a občas smutné básně úžasného českého básníka. Řadím do Čtenářské výzvy 2016 : Kniha autora oceněného Nobelovou cenou.

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Knížka opravdu hodně podobná Dívce ve vlaku. Oběma jsem dala po 4*, byly takové oddechové a nevtáhly tolik do děje jako jsem zvyklá u detektivek. Ale líbily se mi!

U cizince jsem po půlce knihy ani nevěděla na čí straně jsem. Chvíli mi bylo líto toho a měla jsem "odpor" k onomu a najednou to bylo zase naopak. Rozhodně dost zajímavé! Děj také pro mě originální a to i závěr, kde jste si mohli sami domyslet, proč asi ta daná osoba zachránila tu druhou osobu, vzhledem k událostem. Kdo četl pochopí, nechci úplně 'spoilerovat' :) .

Co ještě musím na knize ocenit je vzhled. Líbil se mi "dírkovaný" přebal a hlavně vnitřek! Nekoukám na knihu podle obalu, ale spíš na způsob tisku, takže pro mě technický redaktor odvedl skvělou práci!

30.06.2016 4 z 5

Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Mentalista - Rozluštěte tajemství a triky z populárního seriálu Simon Winthrop

Seriál Mentalista je snad můj nejoblíbenější seriál vůbec! Když jsem tuhle knížku našla, byla jsem štěstím bez sebe. K mojí smůle ale nikde nebyla ke koupi, dokonce ani na internetových obchodech ve skladech. Zklamání bylo ohromné. Dokud jsem vůbec poprvé v životě nejela na Svět knihy 2016. Knížka jako by na mě sama mávala z police. Radost neskutečná. Díky ní jsem mnohé pochopila - jak co funguje, že to nejsou žádná kouzla, ale vše je logicky vysvětleno. Teď, když jsem poučená, se kouknu na celý seriál znovu a snad už pro mě hlavní postava Patricka Janea nebude tak záhadná.

08.06.2016 5 z 5

Memento Memento Radek John

Vážně mi běhal mráz po zádech .... Super napsané ... !!

01.01.2016 4 z 5

Neoficiální průvodce Harry Potterem Neoficiální průvodce Harry Potterem Ellie Down

Mnoho věcí mi to vysvětlilo :) Miluji absolutně všechno, co má co do činění s knížkma Harry Potter :)

17.12.2015 5 z 5

Napíšu verše kytkám na listy Napíšu verše kytkám na listy William Blake

Můj nejoblíbenější básník !!!!

16.12.2015 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Drama vůbec nečtu, ale tato knižní podoba je od mého oblíbeného autora. K tomu mám přítele stejného jména :DD

30.11.2015 5 z 5

Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918 Zákopy: Příběh vojáka z první světové války, 1914-1918 Jim Eldridge

Moooc hezky napsán knížka o válce. Čte se rychle díky své tloušťce.

Dávám 5*

26.11.2015 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Je to jedna z těch knih, kterou můžu číst znovu a znovu!

13.09.2015 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Naprosto dokonalá kniha !! Velký obdiv patří autorovi, že dokázal něco takového vymyslet !!!

5* a doporučení

31.07.2015 5 z 5

Vrahem může být kdokoliv Vrahem může být kdokoliv Jeffery Deaver

Naprosto úžasná knížka.
Mám docela čuch na to, kdo by mohl být v knížkách vrah, ale tady mě konec snad vždy překvapil!
Knížka patří rozhodně k mým oblíbeným. Od autora si přečtu určitě další knížky a od teď mám i chuť nějaké ty povídky.

5* a doporučení !!! ♥

31.03.2015 5 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Knížka mě naprosto uchvátila !
Celou dobu v knížce nevíte, co se Rachel dooprady stalo, takže vás kniha celou dobu napíná a nutí číst dál. Konec mě naprosto překapil. Autorka nezklamala má očekávání a předvedla nádherné zakončení, které se neobešlo s postavou s psychickou poruchou.

(*SPOILER*
Do poslední chvíle jsem netušila, že bude hlavní postava těhotná a měla jsem z toho šílenou radost. Po tom všem co si prošla jsem jí to strašně přála! Líbilo se mi, že i maminka hlavní postavy sdílí stejné nadšení :D Co mě v knize ale překapilo bylo, když na konci zemřel hrdinčin přítel. Stalo se na pár kouscích stránek, takže to bylo nepředvídatelné. Škoda, že přišel o život kvůli záchraně osoby, kterou všichni tak nenáviděli.)

No dost už, rozhodně můžu knížku jedině doporučit a dát 5 * !!!!!

01.02.2015 5 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Naprosto úžasné čtení !!

24.11.2014 5 z 5

Jana a Dana aneb Když holky mají za ušima Jana a Dana aneb Když holky mají za ušima Věra Řeháčková

Knížka a spisovatelka mého dětství !!

17.11.2014 4 z 5

Jana a Dana aneb Rozumbrady k popukání Jana a Dana aneb Rozumbrady k popukání Věra Řeháčková

Knížka a spisovatelka mého dětství !!

17.11.2014 4 z 5