PremekZizin PremekZizin komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha, díky které se dá lépe pochopit, proč je tak těžké odejít ze vztahu s někým kdo vám ubližuje.

18.03.2024 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Protože je knížka pokračování, tušil jsem předem dějové obrysy. I přes to mě kniha dokázala překvapit a hlavně zaujmout. Po počáteční "rekapitulační" části jsem knihu přečetl jedním dechem. Autor opět vykreslil jednotlivé postavy knihy tak, že jsem s nimi prožíval všechny události. Za mě Kniha s velkým K.

17.02.2024 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

(SPOILER) Kniha se silným příběhem.

V dnešní době se člověk občas zastaví a přemýšlí, co se to s lidstvem děje, kde se najednou bere všechna krutost a bezohlednost, je to nové nebo to tu vždy bylo. Bohužel taková vyprávění ukazují, že lidstvo je zkažené nejspíše od počátku věků. Bohu dík za výjimky, které jsou v knize také popsány.

Bohužel kniha má trochu zavádějící název, útěkem se zabývá jen posledních pár kapitol. Dále je z vyprávění cítit silné ovlivnění/úprava příběhu dle přání NKVD.
Pokud ale tyto zápory přejdete, dostanete opravdu silný příběh člověka, který prošel Osvětimí a Březinkou.

07.01.2024 3 z 5

Kniha se mi velmi líbila a doporučuji jak všem fanouškům krimi a práce policie. Styl knihy se mi velmi líbil. Kniha je vedena jako rozhovor, kde každá odpověď přibližuje práci na vyšetřování nebo soukromí pana Mareše. Díky knize je možno nakouknout za "oponu" vyšetřování jednotlivých zločinů.
Po přečtení knihy jsem si ihned zakoupil další...

07.01.2024 5 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Ke knize jsem se dostal díky výzvě.
Moc jsem nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Jednoduchá a vtipná zápletka, které Vás nenechá knihu odložit.
Určitě to nebyla moje poslední kniha od autorky.

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Knihu by si měl přečíst každý, kdo trpí nostalgií po "minulém" režimu.

29.12.2023 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Kniha se čte velmi lehce, bez zdlouhavého vysvětlování nechává děj velmi rychle plynout.

Carrie Carrie Stephen King

Kniha přečtena z důvodu výzvy.
Měl jsem velká očekávání a čím víc jsem četl, tím víc mi docházelo, že zůstanou nenaplněna.

29.12.2023 2 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Chvilku mi trvalo se začíst, ale pak jsem knihu nemohl dát z ruky.
Moje třetí kniha od Ládi a zatím úplně nejlepší. Autor, stejně jako cesta, postupně odkrývá jednotlivá tajemství a motivace své i ostatních poutníků.

29.12.2023 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Čtení plné příhod, humoru a zajímavých míst v Česku, kam by se člověk s chutí ihned rozjel. Mám rád "vysvětlující" oddíly, kde se vždy čtenář dozví nějakou zajímavost.

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Romantický milostný příběh, za kterým je ukryto velké tajemství.
Kniha mě zaujala rozdělením na jednotlivé 9. listopady. Zdálo se mi to jako zajímavý nápad a proto jsem si knihu vybral do výzvy. Následné střídání vyprávění z pohledu obou hlavních hrdinů nemělo chybu.
Příběh jsem si hodně užil, až mě překvapilo jak moc.

08.10.2023 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

(SPOILER) Neskutečná knížka, smutná a vtipná zároveň!!
Do vyprávění jsem se úplně ponořil a každou novou kapitolou jsem měl Oveho více a více rád. O to víc, že jsem se s ním a jeho situací dokázal ztotožnit. Zní to divně, ale nakonec jsem mu přál, aby ve svém snažení uspěl.

"Proto lidé říkali, ze Ove vidí svět černobíle. Zato ona hrála barvami. Všemi jeho barvami.
Oveho se nikdo nezeptal, jak žil, než ji potkal. Ale kdyby tuhle otázku dostal, odpověděl by, že nežil vůbec.
Kdyby se ho někdo zeptal, řekl by, že dokud nepotkal Sonju, nežil. A poté, co odešla, taky ne."

"Smrt. Lidé se jí děsí, ale největší hrůzu mají převážně z toho, že si vezme někoho jiného než je samotné. Na smrti je nejstrašnější, že by mohla projít kolem. A nás tu nechat osiřelé."

02.10.2023 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Vtipná, veselá, ale i smutná a nutící k zamyšlení. Kniha se mi velmi líbila, dokázala mě rozesmát, ale i zasáhnout.

22.09.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První knížka Ládových dobrodružství, kterou jsem na doporučení přečetl a nelituji. Autor vtipně a zapáleně popisuje cestování autostopem napříč Evropou. Popisem míst, příhod a charakterů řidičů Vás Láďa vtáhne do děje a nepustí. Velmi oceňuji faktické vsuvky k jednotlivým zajímavostem.

21.09.2023 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Moje první knížka od Fredrika Backmana. Způsob jakým autor příběh vypráví a popisuje postavy i prostředí mě velmi zaujal. Díky detailnímu popisu jsem se do knížky mohl velmi dobře ponořit a užít si všechny emoce, které mi samotný příběh přinesl.

18.09.2023 5 z 5

Nádherné a hluboké vyprávění o stáří a lásce.

18.09.2023 5 z 5