Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

Spad Spad František Kotleta (p)

K českým autorům jsem nikdy neměl moc důvěru, ale šel jsem do toho a nelituji. Kniha mě velmi chytla, je to přesně můj šálek kávy, navíc situovaný do ČR. Trochu mě zklamal rychle odbytý konec, ale těším se na další díly.
A ještě mě trápí to neustálé Prásk!Prásk! :D :D

23.09.2017 5 z 5

Supervědátor Supervědátor Eoin Colfer

Kniha se mi fakt líbila, velmi originální svět budoucnosti. Sice místy velmi naivní a nedomyšlené ale rozhodně zábavné. Klidně bych si přečetl další knihy z tohoto světa.
Jediné, co mě dráždí, je překlad názvu knihy, nechápu proč je to přeloženo jako supervědátor....

23.09.2017 5 z 5

Jack v ráji Jack v ráji Jack Gantos

Pro děti skvělá knížka, četl jsem jako malý a do ted si některé situace vybavuju a směju se jim.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, 3x čtená a věřím že budu číst ještě hodněkrát.

13.09.2017 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Klasika, ke které jsem se dostal po přečtení jedné s knih povinné četby – na západní frontě klid. Myslím, že ideální četba pro 15/16ti leté. Jistě někdy přečtu znovu, i když konec je pěkně smutný.

Deník z Hirošimy Deník z Hirošimy Mičihiko Hačija

Zapisník lékaře, který byl u výbuchu atomové pumy… Rozhodně zajímavé a stojí za přečtení, nicméně jednou mi to stačilo. Zařadil bych do povinné četby. Rozhodně se to čte lépe než Dostojevskij :D

13.09.2017 4 z 5

Helikonie – Léto Helikonie – Léto Brian Wilson Aldiss

Je to už chvilka, co jsem to četl…ale stejně jako první díl mi přijde kniha napsaná trochu encyklopedicky, tedy je to zajímavé ale děj se vleče pro mě celkově horší než Jaro. Ale hodně se mi líbí myšlenka, že lidé mají nad fagory navrch, a mohli by je vyhubit, kdyby chtěli. Někteří to ale odmítají, protože je to už mnoho generací od poslední zimy, kdy byla planeta pod nadvládou fagorů a vyhynutí hrozilo lidstvu. Především lidé válčí mezi sebou. Něco mi říká, že této chyby budou litovat jejich potomci ve třetí knize. K její četbě se odhodlávám už pár let, tak třeba se k tomu konečně dostanu. Celkově dávám 4*, i když jsem uvažoval o 3, jelikož mi toho v paměti z této knihy moc nezůstalo a nejspíš už ji nikdy číst nebudu. Aspoň ne v příštích 10-20ti letech.

13.09.2017 4 z 5

Helikonie - Jaro Helikonie - Jaro Brian Wilson Aldiss

Helikonie, planeta s velkým a malým rokem. Nevím, jestli B. Aldiss přišel s tímto nápadem jako první, každopádně je to první kniha, kde jsem o něm četl. Celkově je celá série psána dle mého trochu jako encyklopedie. Metodicky popsané události, které dělí desítky a stovky let, na úkor plynulého děje. Celkový dojem byl opravdu zvláštní, chtěl jsem číst dál, abych se o této planetě a jejich obyvatelích dozvěděl víc, ale na druhou stranu se čtení dost vleklo. Takže za nápad a popis planety 5*, za děj 3*. Jsem rád, že jsem ji četl, a že ji mám doma, ale nejsem si jistý, jestli se do toho někdy pustím znovu.

12.09.2017 4 z 5

Malacijská tapisérie Malacijská tapisérie Brian Wilson Aldiss

Četl jsem už dávno,
ale dobře si pamatuju že se děj vlekl, stále se nic moc podstatného nedělo, a když se něco začalo dít byl konec knihy. Kdyby se prvních 250 stran smrsklo na 50, možná bych si ji i přečetl znovu. Tak jak je ale rozhodně ne.

12.09.2017 2 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Perfektní nápad, světu budoucnosti pod jaderné válce. Lidé bojující proti všem odchylkám způsobeným radiací. Jednou odchylkou jsou i hlavní hrdinové. Moc nemám rád knihy, kde jsou hlavní hrdinové děti. Ale tady mi to nedělá problém. Dobrý kousek od Wyndhama, četl jsem několikrát a nejspíš ještě budu.

10.09.2017 5 z 5

Cesta lebek Cesta lebek Josh Reynolds

Zklamání. Bohužel bych řekl, že autor si vzal velké sousto. Kdyby kniha neměla se Zabíječem nic společného, řekl bych, že je průměrná, bohužel jsem Felixe a Gotreka v knize skoro nepoznal. Jejich konverzace je spíš na úrovni 2 ´´lidí´´ kteří se nemají rádi, ale náhodou knihu prožijí spolu. Je tu sice snaha autora vypovědět něco o Gotrekově minulosti, ale to jak se vše dozvíme, prostě není Gotrekův styl. A fakt, že kniha nenavazuje na Zabíječe zombí… a vlastně netuším, na co navazuje to je pro mě velké zklamání, protože jsem se těšil hlavně na Snorriho. Ještě bych dodal, že fakt netuším o co vlastně v té cestě lebek jde, pokud jsem se nepřehlédl, nikde žádná zmínka o rituálu k vyvolání boha na kterého Garmr čeká.
A ještě drobná poznámka k textu, který je vložen jako popis knihy (a to nejen na této stránce, ale asi na všech). Všimli jste si někdo, že věta: ´´Zatímco králův vlastní syn vede vojsko Zabíječů Je pěkná kravina? Králův syn vede vojsko, kde snad není jediný Trolobijce (hádám, že těmi Zabíječi jsou mysleni Trolobijci).

06.09.2017 2 z 5

Zabíječ zombií Zabíječ zombií Nathan Long

Přímé pokračování zabíječe šamanů. Mám rád díly týkající se obléhání, takže mě bavil. Taktéž jsem se dočkal pořádného Gotrekova nepřítele. A Gotrek, který dá přednost starosti o duši přítele před slavnou smrtí, se mi líbí.

Zabíječ šamanů Zabíječ šamanů Nathan Long

Za mě opět dobrá kniha. Jsem rád, že se v ději znovu objevila Kate, ale především děkuji za Snorriho.
Rozhodně pořídím i další díl, jelikož kniha je velmi neukončená, takže je to skoro nutnost.

Zabíječ elfů Zabíječ elfů Nathan Long

Vzhledem k předchozím komentářům musím teda říct, že mně se kniha četla dobře. Nové prostředí, které mě rozhodně zaujalo. Staré známé postavy taky potěšili. Navíc velké množství nepřátel, kteří jsou i Gotrekovi téměř rovnocennými soupeři. To mi v celé této sérii celkem chybělo, kromě hlavního padoucha v málokteré knize je i někdo jiný, kdo je schopný Gotrekovi aspoň trochu vzdorovat. Ale tady jsou temní elfové.

Zabíječ orků Zabíječ orků Nathan Long

První kniha z pera N. Longa. Jako asi všichni jsem se obával, jak to zvládne a byl jsem velmi spokojen. Dost se mi líbí fakt, že trpaslíci dobíjejí zpět svou pevnost. Tichá akce v podání Gotreka, je něco velmi neobvyklého. A velmi mě potěšila značná tajemnost příběhu, podivné chování groby, zmatení trpaslíci v pevnosti… Prostě dobrá kniha, troufám si říct, že i lepší než některé předchozí díly, nebo minimálně rovnocenná.

Zabíječ obrů Zabíječ obrů William King

Tento díl nabídne trochu světla do historie světa, starých bohů a chaosu. Navíc jsou zde i kapitoly s pohledu elfa, co by budoucího spojence naší dvojice. Taktéž jsem rád, že jsem se dočkal toho, jak dopadnou dvojčata albíni. Takže za mě super.

Zabíječ upírů Zabíječ upírů William King

Jak už zde mnoho lidí poznamenalo, tento díl je slabší. Po hordách bestií se dostáváme k dlouhé nudnější cestě při honbě za upírem. Velké bitvy vystřídali mnohé dialogy ( i monology ). Ale i tak dobrá oddechovka.

01.09.2017 4 z 5

Zabíječ bestií Zabíječ bestií William King

První zabíječ, kterého jsem před lety četl a do dnes můj asi nejoblíbenější. Celý skoro děj se odehrává v obléhaném městě Praag, který je první velkou obrannou linií lidských území před armádami chaosu. Některé kapitoly jsou s pohledu hordy chaosu, takže nahlédneme do pozadí vedení bestií. Rozhodně doporučuji přečíst, oddechovka ale moc dobrá.

Zabíječ draků Zabíječ draků William King

Možná trochu slabší než předchozí díly ale i tak zase dobrá kniha. Novinkou je větší podíl na boji s drakem v podání Felixe, který zjistí něco o svém meči. Ale Gotrek nezůstává pozadu.

Zabíječ démonů Zabíječ démonů William King

Tentokrát se naše dvojice vydává ve vzducholodi do pustin chaosu. Byl jsem hrozně zvědavý, jak vlastně ty tolik probírané pustiny vypadají a nebyl jsem zklamán. Taky bylo příjemným zpestřením větší množství dalších postav, které vydrží v sáze hodně dlouho. Celkově je tento díl takovým úvodem k dalším dílům, které tentokrát přímo navazují.
No a jak už tady někdo zmínil, Snorriho snad nejde nemít rád. Dává do děje ( i když nechtě) humor, který mě fakt baví.