Zabíječ elfů

Trpasličí trolobijce Gotrek a jeho lidský společník Felix Jaeger se znovu setkají s čarodějem Maxem Schreiberem, aby se společně vrhli po hlavě do dalšího dobrodružství. Tentokrát musí čelit protivníkovi nad jiné nebezpečnému, temným elfům. Při pronásledování svých nepřátel se dostanou až do zrádného Moře spárů a tam jsou zajati a uvězněni v magické plovoucí pevnosti. Záhy zjistí, že nebude stačit jen uniknout z obklíčení tisíců temných elfů; bude také třeba zmařit jejich plány na zničení Říše a všech zemí Starého světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26768/zabijec-elfu-zIP-26768.jpg 3.786

Warhammer - Gotrek a Felix (10.)

Elfslayer (2008)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Nigol
19.10.2017

Přidám se k těm, kteří tento díl označují jako nejslabší. Na rozdíl od předchozích Zabíječů se mi kniha nečetla tak lehce a často jsem z ní byl vyloženě zmatený. Pomyslnou hlavou ve vztahu Gotrek – Felix byl zatím vždy druhý jmenovaný, tady je to naprosto převrácené a postavené čistě na Gotrekovi, který řeší intelektuálně náročné úkoly, které vlastně ani sám nechápu, jelikož jsou buď zbytečně složitě přeloženy nebo napsány, či nedostatečně vysvětleny. Často jsem se přistihl, že vlastně pořádně nevím, co se děje, což jsem zatím v sérii Zabíječů nikdy nezažil.

Gotrek v jednu chvíli není schopen porazit tři temné elfy, na konci jich už ale zase klasicky kosí x za sebou, v tom je také jistý nesoulad. Felix až příliš často přesvědčuje Gotreka, aby se do něčeho nevrhl po hlavě, dřív se mu to podařilo v každém díle maximálně dvakrát, teď snad desetkrát. Upřímně se mi příliš nelíbilo ani mořské prostředí, kde pak začaly chybět scénky z hospod u piva.

A konečně moje láska na konec - Max Schreiber, kdysi čaroděj mocný vyhnat svou magií z dobývací věže démona teď zvládá jen nejslabší zaklínadla, která jsou celkem k ničemu a téměř je postaven na roveň o generaci mladší neschopné věštkyni. Nelibě taky nesu to, o kolik zestárl šedý věštec Thanquol, který je teď jen jakýmsi protivníkem v pozadí, kterého Felix s Gotrekem porážejí téměř nevědomky.

Nezbývá než doufat, že další díl se vrátí k těm předcházejícím.

Predator3313
05.09.2017

Vzhledem k předchozím komentářům musím teda říct, že mně se kniha četla dobře. Nové prostředí, které mě rozhodně zaujalo. Staré známé postavy taky potěšili. Navíc velké množství nepřátel, kteří jsou i Gotrekovi téměř rovnocennými soupeři. To mi v celé této sérii celkem chybělo, kromě hlavního padoucha v málokteré knize je i někdo jiný, kdo je schopný Gotrekovi aspoň trochu vzdorovat. Ale tady jsou temní elfové.

Miro.slav
24.07.2016

Excelentné! Long vie dokonale priklincovať čitateľa k stoličke (alebo k inému podkladu, na ktorom práve čitateľ sedí). Najslabší diel série? Nie! Mrzák? Ani náhodou! Takéto niečo môže napísať len niekto, kto sa stále drží predsudkov, že King by to napísal lepšie. Long napísal už tretiu knihu v poradí a ja som sa stále nedopracoval k tomu, že by príbeh trpel nejakou deformáciou, vadou či zmrzačením. "Zabíjač elfů" v sebe nesie niekoľko viac než dobrých atribútov: 1. Zabíjanie elfov - konečne. 2. Po dobrodružstvách v oblakoch a na pevnine konečne dobrodružstvo aj na mori. 3. Akcia a dynamika - žiadna nuda, v príbehu sa stále niečo deje a spolu s hlavnou dvojicou sa ocitáme raz tam a raz zase inde. 4. Boje - nepreberné množstvo. Kniha by mala niesť podtitul "Zabíjač elfů a vlastne všetkého, čo je na dosah", pretože pod hlavu Grimnirovej sekery a meča Karaghul sa dostáva všetko od ľudí, skavenov, žralokov, cez temných elfov a vodných drakov až po čerešničku na torte, ktorú čitateľovi neprezradím. Long je tiež majster otvorených koncov, ktoré lákajú na čítanie ďalšieho pokračovania. Toť môj názor a na záver už len nezabudnuteľná scéna:

"Když doběhli na místo, našli trpaslíka s elfem, jak stojí tváří v tvář - nebo spíš tváří v hruď - a štěkají na sebe jako psi. „Půjdu, kam budu chtít a kdy budu chtít, a žádný pompézní trouba v punčocháčích se špičatýma ušima mi v tom nezabrání. Teď ustup stranou, nebo tě hodím přes palubu!" ... Gotrek dlouho nehybně stál a ztěžka dýchal. Felix viděl, že se mu svaly na čelisti pod vousy napínají, jak skřípe zuby. Konečně sekeru sklonil a drsně odstrčil Aethenira ramenem, až se elf rozplácl o zábradlí. Pak pleskl dlaní do zástěny a ohlédl se. „Měla by to být zatraceně dobrá smrt." S tím zmizel na záchodě. Vzápětí se ozval zvuk podobný výbuchu v pivovaru."

A hláška:

„Konečně," zaradoval se Gotrek. „Elfové, které můžu zabít."

OSTROVID
05.02.2016

Tento díl se mi hodně líbil a četl velice dobře, ale na plný počet to ještě není...

Peleus
21.09.2015

Ne že by série Zabíječů čehokoliv patřila ke klenotům světové literatury.
Ne že by William King v každém dílu překonával hranice dokonalosti.
Ne že by v této knize nebyl dobrý nápad.
ALE
Vypustit na světlo takového mrzáka, to chce hodně odvahy, nebo sebevědomí, nebo nátlaku vydavatele, nebo alkoholu, nebo všeho dohromady.

Mikko
05.03.2014

Podle mě zatím nejslabší díl ze série zabíječů. Oceňuji nápad, ale už tak moc nechválím provedení. Přítomnost šedého věštce a Maxe sice potěší, ale i přesto Gothrekovo a Felixovo nekonečné bloudění v elfské arše začne trošku nudit.

N10Tikky
27.12.2012

Zde se Long vytáhnul a já začal doufat v lepší příští. Spravedlivě by to bylo asi jen na 3*, ale chvílema to mělo do Kinga blízko...