Zabíječ orků

Gotrek a Felix se vrátili zpátky na jižní pobřeží Starého světa a zjistili, že se orci dali na pochod a plení zemi. Jelikož hlavní armády Říše zoufale bojují proti silám Chaosu hlouběji ve vnitrozemí, není nikdo, kdo by jejich tažení zastavil. Aby Gotrek dodržel svou dávnou přísahu, souhlasí, že pomůže trpasličímu princi vybojovat zpátky jeho državy dobyté zelenými kůžemi, ale sotva se oba hrdinové ocitnou v mrazivých hlubinách hor, naleznou tam víc, než k čemu se zavázali....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15048/warhammer-zabijec-orku-15048.jpg 3.7107

Warhammer - Gotrek a Felix 8.

Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris

Orcslayer, 2006

Kniha Zabíječ orků

Franc
10.02.2018

Celkem slušné a důstojné pokračování série. Autor navázal na předchozí díly. Jenom mi schází jistá lehkost, nadsázka, a humor, která provázela hrdiny při jejich předchozích putováních. Kniha působí krapet vážněji než díly předchozí.

Ale i tak se pořád jedná o slušnou fantasy, která nepostrádá akci, napětí, potoky orčí krve. S hlavními hrdiny se dostanete do podzemí trpasličí říše, budete čelit novým výzvám, odhalíte nová tajemství.

Dobrá jednohubka, která má hlavně pobavit, a pomoci zabít čas.

Predator3313
01.09.2017

První kniha z pera N. Longa. Jako asi všichni jsem se obával, jak to zvládne a byl jsem velmi spokojen. Dost se mi líbí fakt, že trpaslíci dobíjejí zpět svou pevnost. Tichá akce v podání Gotreka, je něco velmi neobvyklého. A velmi mě potěšila značná tajemnost příběhu, podivné chování groby, zmatení trpaslíci v pevnosti… Prostě dobrá kniha, troufám si říct, že i lepší než některé předchozí díly, nebo minimálně rovnocenná.

Miro.slav
17.07.2016

Knihy o Gotrekovi Gurnissonovi a Felixovi Jaegerovi patria k mojim viac než len obľubeným príbehom. Ako však pristupovať k príbehu o Trolobijcovi a jeho Pamätníkovi, ktorý zrazu píše nový autor? Je pravda, že to už nie je William King - preto som k textu zo začiatku pristupoval s rezervovanosťou a čakal som bezduchý a nudný brak, avšak nakoniec som bol milo prekvapený. Zo začiatku som sa s Gotrekom nevedel stotožniť, ale postupne som sa do deja vžil ako len málokedy. To, že Nathan Long pristupuje k postavám inak, je fakt, no to ešte neznamená, že tým príbehy o Trolobijcovi a Priateľovi trpaslíkov strácajú na pútavosti. Nie! Ba dokonca si dovolím tvrdiť, že tento diel je zo všetkých asi najdynamickejší, najponurejší, najnevyzpytateľnejší a najviac dýchajúci trpasličou atmosférou (hoci tu je to dosť nerozhodné, keďže Zabíječ démonů vo mne evokoval podobné asociácie). Ak by som mal podať svoj subjektívny názor, tak je to zatiaľ najlepší diel celej série, hoci sa to väčšine možno nebude páčiť. Okrem dynamiky, ktorá je príbehu vlastná, sa k pozitívam knihy (podľa mňa) radí tajomnosť, keď človek nevie, kto alebo čo je naozajstným nepriateľom trpaslíkov (v minulých príbehoch už z názvu bolo jasné, kto alebo čo sa bude zabíjať. Tu v tomto smere tápeme - a to vôbec nie je na škodu). K tajomnosti tiež môžeme radiť aj situácie, keď sa hrdinovia snažia dostať do pevnosti Karak Hirn. Okrem dynamiky a tajomnosti je pozitívom knihy aj temná a ponurá epickosť, keď sa čitateľovi po prečítaní knihy vyjavia scény kopania a razenia cesty do pevnosti, či prekvapivé správanie oslobodených trpaslíkov. Epickosť a istá lovecraftovská zvrátenosť sa prejavia naplno na posledných stránkach knihy, avšak to už by som prezrádzal príliš. Na základe doteraz napísaného teda čitateľovi túto knihu odporúčam a považujem ju za rovnocenného člena ságy o Zabíječovi.

SirMartinius
24.06.2016

Měl jsem trochu obavy jak převezme Nathang Long štafetu po Williamu Kingovi v pokračování skvělých zabíječů . V knize v jednom kole se něco děje , pořád se bojuje má to nějakou dynamiku, ale celkový děj mě moc nenadchl. Long přetvořil Gothreka a udělal z něj super nezničitelnou mašinu na zabíjení oproti předešlým dílům a jeho nekonečný pád ze skály, kde se dole nakonec rozplacl v jezírku a i přesto všechno se nakonec oklepal mi příšlo už moc. Uvidíme co přinesou další díly.

OSTROVID
05.02.2016

Nathan Long převzal gotrekovské psací žezlo. Jedná se o nejslabší díl série, kniha měla místy hluchá místa, naštěstí se to s dalšími díly zlepšilo.

Mikko
05.03.2014

Moc jsem byl zvědav jak se Nathan Long zhostí pokráčování série, kterou měl doposud pod taktovkou William King. Kniha ničím nenadchla, ale ani naopak ničím nezklamala. Je vidět že se Nathan Long zatím v Zabíječích rozkoukával. Ale i tak jsem rád že tyto otěže přebral a postaral se další temný příběh ze světa Warhammeru...

vic11
25.08.2011

Tato kniha byla snad nejhorší ze série Zabíječe, málem jsem přestal celou sérii číst a to je jedna z mých nejoblíbenějších. Naštěstí další díly ji rehabilitovali....

Nathan Long
americká