potika potika komentáře u knih

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

... četla jsem ji jako dítě mnohokrát... jen kapitolu o Františkovi jsem potom při každém dalším čtení přeskakovala...

07.10.2017

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Za mě jeden z mála případů, kdy je film mnohem lepší než kniha. U filmu jsem brečela a líbil se mi strašně, kniha je pro mě až příliš poetická.

06.10.2017 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Moje první kniha od Browna a pořád ta nejoblíbenější. Když jsem měla knihu rozečtenou, přišel do kin film - a přestože je děj téměř stejný, nelíbil se mi - Tom Hanks pro mě nebyl Langdon... dnes už knihu odděluji od filmu, líbí se mi obojí, ale knížka je prostě lepší.

06.10.2017 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Nečekala jsem, že se mi bude nějak zvlášť líbit, ale je opravdu dobrá, určitě stojí za přečtení. Vykreslení charakterů u detektivky překvapivé...

06.10.2017

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Tahle báseň mě kdysi v pravěku na gymplu úplně uchvátila... a přivedla mě na chvíli i ke Kainarovi a dalším básníkům, kterým jsem se do té doby vyhýbala. Poezii nečtu, ale Havran je prostě Havran a ráda se k němu vracím....za mě A1.

V říši obrů V říši obrů Jan Leopoldovič Larri

Nádherná knížka - a jediná kniha o hmyzu, která mě opravdu bavila. Dodnes čerpám z toho, co jsem se v ní dozvěděla ... a ještě byla napínavá :)

05.10.2017 5 z 5

Do černého Do černého Dick Francis (p)

Hodnotím 5 hvězdičkami jako všechny Francisovky - pro mě neskutečný relax a vždycky táááák sympatický hlavní hrdina :) doma mi zabírají jednu celou polici v knihovně a jsem ráda, že je mám opravdu všechny.

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Jedna z nej... mého dětsví. Přečetla jsem ji snad stokrát a i jako dospělá se k ní občas vrátím.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Krásně napsaný příběh, ktery by mi asi unikl, kdybych ho nedostala jako dárek. Když jsem knihu dočítala, pravě otvírali vilu T. po rekonstrukci - a byla jsem jedním z prvních navštěvníků. Skoro mě mrzelo, že nebyl napsaný podle skutečné události.

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Nekolikrat jsem se pokusila knihu docist, ale ani jednou se mi to nepodarilo. Velke zklamani. Hlavni hrdinove mi byli tak nejak ukradeni a pribeh vlastne taky.

05.10.2017 1 z 5

Nemluv na mě, když se holím Nemluv na mě, když se holím Petr Kovařík

Výborná trpce ironická knížka, ale chce to životní nadhled a nebrat sebe ani partnera příliš vážně :)

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Skvěle napsaný životopis, četla jsem několikrát...chtěla bych věřit, že Edith byla opravdu taková, jakou ji vylíčila její sestra.

Dům na střeše Dům na střeše Mignon Good Eberhart

Tak tuhle nenápadnou knížku prostě miluju - už třicet let si ji čtu každý rok. Atmosféra starého činžovního domu a příběh, který se tam odehrál, jsou tou klasickou starou dobrou detektivkou.

04.10.2017 5 z 5

Nečtu tento žánr, ale tohle se mi vážně líbilo - i když je tam hodně znát, že kniha není primárně psaná pro dospělé. Určitě stojí za přečtení.

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Skvěle napsané, i když jedna velká deprese.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje srdcovka dodnes.

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Podle mě naprosto přirozené a uvěřitelné pokračování příběhu LC.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Původně jsem se do ní kvůli názvu a podezření na klasickou červenou knihovnu vůbec nechtěla pouštět, ale je vážně skvělá... a zase potvrzení toho, že nejsou dobré a špatné žánry, ale dobré a špatné knihy.

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Za mě příjemné čtení a konec dokonalý. Nevím, jestli jsem v závěru některé z knih zažila takový veletoč, co předvedl Bussi. Hra s dějovými linkami byl skvělý tah.