Pokorna_Praha Pokorna_Praha komentáře u knih

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Dokonalost" Ty ilustrace a ten příběh" Kniha pro všechny věky, pro malé i velké, vážně jsem si jí užila já i děti a četli jsme jí asi patnáctkrát během měsíce co jsme jí měli půjčenou z knihovny :-)

13.05.2021 5 z 5

Korea Korea Veronika Válková

No prostě Válková, co dodat :-) To by mi musel padat barák na hlavu aby mě od těchto knížek něco odtrhlo :-)

04.08.2021 5 z 5

Jde sem lesem - Bylinková pohádka Jde sem lesem - Bylinková pohádka Daniela Krolupperová

Náhodou nalezená kniha a rozhodně stojí za to. Pokud se vaše dítko zajímá o květiny a bylinky, tak s chutí do ní. Velmi čtivá a poučná a HLAVNĚ, dítko si ani nevšimne, že je poučováno, protože to není žádná encyklopedie, ale příběh s nenápadným poučením. I já jsem se dozvěděla spoustu věcí a to mě baví. Člověk by měl mít povědomí co všechno v přírodě je a jak se to dá využít. Rozhodně doporučuji.

04.08.2021 5 z 5

Doba kamenná - Pomsta Šedého lva Doba kamenná - Pomsta Šedého lva Veronika Válková

Já tuhle spisovatelku naprosto zbožňuju. A až děti povyrostou, zkusím jim jí taky navrhnout. Čtu to jedním dechem a nejde se od ní odtrhnout. Člověk se dozví spoustu historických věcí a zároveň si toho ani "nevšimne". Tahle má teda trošku pomalejší rozběh, ale jinak byla fajnová. Jen kočka byla tentokrát tak nějak jinak pojatá a na to nejsem zvyklá...

10.09.2020 4 z 5

Vánoční tramvaj Vánoční tramvaj Daniela Krolupperová

Jako máma malých dětí jsem se při čtení dost bála. Když jsem si představila situaci, že bych nechala dítě v tramvaji...šmarjá. A další bonus - dítko se rozhodne, že trefí domů samo. No děs :-) Ale jinak pěkné, čtivé a napínavé jak to dopadne.

O modrém světle O modrém světle Daniela Krolupperová

Dobré, ALE: u citlivějších dětí pozor, chlap tam příjde o zrak docela drsným způsobem. Nestačila jsem si to ani uvědomit a přečetla to dětem "na plný knedlík" a pak je musela utěšovat. Uf. Ale jinak příběh pěkný. Jen bych zvolila jiné barvy textu u "současnosti" a u "pohádky". Protože při večerním čtení u lampičky se to hůře rozeznává kde jaká barva je.

V bříšku V bříšku Michaela Fišarová

noooooooo obrázky super pro malé děti, název pro extra malé děti, ale texty pro malé špunty tedy úplně nejsou. Nevím na jakou věkovou skupinu je to cílené a mate mě to

10.09.2020 2 z 5

Živelné měňavice Živelné měňavice Petr Kopl

Já vím, že to vychází ve Čtyřlístku, ale je to prostě bomba. Je to styl humoru je přesně to co zbožňuju :-)

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

Ooo, poučné a v závěru tak smutné. Ach jo. Obrázky jsou krásné a příběh se pěkně čte. Pro školkové děti.

10.09.2020 4 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Já mám dlouhodobý problém - hledám knihu, která je kompletně pozitivní. Tahle mi byla doporučena jako super kniha na depresi (kterou nemám, ale znělo to dobře - teda to, že je ta kniha pozitivní, ne to, že má někdo depresi :-) ) A výsledek? Jo, bavila jsem se. Převážně jsem se bavila, párkrát jsem se chechtala nahlas.

Ale: já nevím jestli je naše zdravotnictví na tom tak strašně špatně jako v Anglii, ale jestli se nám z práce vrací auty doktoři, kteří pracují dvacet hodin denně a už před nástupem do auta vědí, že asi cestou někoho zabijí (!!!), tak je to průser (doufám v to, že tomu tak není).

Věděla jsem, že si bude pan "bývalý doktor" hodně stěžovat na UK zdravotnictví, ale to co tam popisuje je fakt děsivé. On byl celou tu svojí šestiletou kariéru totálně vyčerpaný a asi nikdy neměl volno a spal tak tři hodiny denně. To je přece úplně mimo.

A mimochodem, pokud nechcete mít náladu úplně v prdelince, tak opravdu vynechejte POSLEDNÍ kapitolu a taky ještě jednu...ale teď (už nikdy) jí nechci hledat a číst znova (myslím, že byla někde za půlkou? Fakt už nevím). Chápu, že když je člověk lékař, tak všechno není jen pozitivní a smrt tam prostě je, ale když už chci napsat humoristickou knížku, tak vynechám zážitky s mrtvými dětmi, no ne? ZKLAMALO MĚ TO . PROČ NEEXISTUJÍ POZITIVNÍ KNÍŽKY? Pokud nějakou znáte, dejte mi vědět! Děkuji.

10.09.2020 3 z 5

Netvor třese zemí Netvor třese zemí Ivona Březinová

Tyhle knihy od paní Březinové mám moc ráda. Jsou pro puberťáky a zároveň jsou jako ty staré knížky z mládí našich rodičů - knížka pro zálesáky a tak. Nenápadně poučí co by člověk měl nebo neměl dělat kdyby se náhou ocitl v tak speciální situaci jaká je popisována /a doufá, že tyhle znalosti nebude nikdy potřebovat)

Příběhům o lásce věřit zakázáno Příběhům o lásce věřit zakázáno Javier Ruescas

Knihu jsem si vybrala jen díky těmto pozitivním recenzím a to mě štve, protože není tak dobrá jak lidé tvrdí.

Za prvé, ač je mi jen lehce přes třicet a k internetu mám velmi blízko už od doby co vtrhl do málokteré domácnosti, tak tohle je vážně hrůza hrůz. Opravdu takhle někteří lidé i celé rodiny fungují? Že cokoli se v jejich životě děje, ať je to první menstruace, sex nebo jakákoli (i zcela ubohá a pitomá) věc v jejich životě - oni to natáčí a sdílí? Nedívají se mezi sebou do očí, ale jen do kamery? Jo, znám youtubery, vím, že natáčí kraviny kvůli sledovanosti, vím, že spousta lidí čučí na jejich videa a "lajkují" jako ovce, jo, moje děti taky koukají na pitomce kteří hrají hry a pak to sdílí... Ale děsivější pro mě je představa, že ti natáčející jsou tím takhle pohlcení a nemají pak vlastní život a vlastně JIM TO NEVADÍ A MYSLÍ SI, ŽE JSOU OSOBNOSTI. To je diagnóza ne? Vždyť nic neumí!

Ke knize: téma určitě aktuální, ale pro mě málo čtivé, naprosto nechytlavé, po cca sto stránkách jsem to vzdala. Zkoušela jsem se vrátit a číst dál, ale nešlo to. Bylo jasné jak to dopadne, kdo s kým,..co se bude dít dál,... Prostě ztráta času. A číst to jen kvůli tomu abych si uvědomila zoufalost některých typů lidí? Na to mi stačí těch sto stránek až až.

04.08.2021 1 z 5

O dětech a zvířátkách O dětech a zvířátkách Eduard Petiška

krásná a milá knížka. Takhle si představuji pohádky pro děti do deseti let. Blaho pro nervy a děcka zdecimovaná obrazovkami.

14.06.2021 5 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

čekala jsem něco jiného, čekala jsem milý humor a vyprávění jako je třeba Herriot. Toho se rozhodně nedočkáte. Není to milé, ani zajímavé ani čtivé. Velké zklamání :-(

14.06.2021 1 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Nejhorší knížka kterou jem od teto autorky četla. Jen krátké "výkřiky do tmy". Žádný příběh.

13.05.2021 1 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Tak tohle rozhodně není nejlepší kniha autorky. Dočetla jsem do poloviny a začala trpět. Neskutečně předvídatelné a jediné co bylo zajímavé bylo spojení hlavní postavy a doktora. Jinak jsem dost zklamaná.

13.05.2021 1 z 5

Malý pražský chodec Malý pražský chodec Ondřej Hník

Básničky převážně nesmyslné, pro malé děti úplně k nepochopení. Musela jsem překládat do jazyka českého. A já se tak těšila na knihu, která dětem přiblíží Prahu.....

10.09.2020 1 z 5

Co je to hovínko? Co je to hovínko? Katie Daynes

U nás oblíbená ve dvou i pěti letech. Je tak jednoduše napsaná a je o tak zajímavém tématu, že nám jí berou z knihovny i dospělé návštěvy, nedá se jí odolat :-)

Dračí chůvy Dračí chůvy Petr Kopl

10.09.2020 5 z 5

Kam chodí kosmonauti na záchod? Kam chodí kosmonauti na záchod? Petra Maria Schmitt

Co to má jako být? takový NÁDHERNÝ název knihy. A taková hrůza. Mohlo to být tak chytlavé a zároveň vzdělávací a je to odpad. Musela bych to celé překládat do jiného jazyka. Jak tohle mohl někdo vypustit do světa to nechápu. Ještě že byla jen z knihovny.

10.09.2020 1 z 5