Pogy Pogy komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Kniha, kterou člověk dlouho nedostane z hlavy. Přečetla jsem ji za dva večery. Pořád jsem doufala v nějaký lepší konec, ale jak je u paní Hanišové zvykem, nepřišel.

26.03.2024 5 z 5

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Knihu dostala dcera k Vánocům, tak jsem si ji též chtěla přečíst. Nejsem sice cílová skupina, ale nebylo to zas tak špatné. Ze začátku mě to tedy moc do děje nevtáhlo, ale druhá polovina knihy byla fajn. Beru jako plus, že jsem se dozvěděla něco nového :-).

25.03.2024 3 z 5

Chlapec z bloku 66 Chlapec z bloku 66 Limor Regev

Velmi silný příběh...

21.02.2024 4 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Knížku jsem přečetla za dva lety letadlem :-) Všechny povídky se mi moc líbily, nejvíc tedy Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

05.02.2024 5 z 5

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Na tuhle knihu jsem se opravdu těšila a nezklamala. Za mě tedy napínavá od začátku do konce. Líbilo se mi tenisové prostředí, ve kterém se děj odehrával.

29.01.2024 5 z 5

Na další knihu pana Moravce jsem se těšila a to, že byla s panem doktorem Dvořákem, kterého sleduju na IG, bylo úžasné. Rozhodně doporučuji všem :-)

20.01.2024 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Knížka, která mě rozhodně vtáhla a do konce nepustila. Tereza a Helena - dvě ženy, co se neznají, ale přece jen mají něco nebo spíš někoho společného...

30.12.2023 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Velmi povedená, příjemná a čtivá kniha Patrika Hartla. Příběh tří kamarádek, spolužaček Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla mě vtáhla a nepustila až do konce. Sice tam nebyl žádný velký zvrat a nebo wow efekt, ale to mi rozhodně nevadilo. Určitě doporučuji přečíst :-)

30.10.2023 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Noční klub je jedna z nejoblíbenějších knížek z mé knihovny. Ráda se k ní vždy po pár letech vracím. Za mě je geniální!

23.10.2023 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Tak útlá knížečka a tak vás vtáhne. Musíte ji přečíst na jeden zátah. Je šílené, jak někdo dokáže vše a všechny zmanipulovat...

29.09.2023 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Naprosto geniální knížka, ke které se tak ráda vracím :-).

25.09.2023 5 z 5

Kdepak je má kravička? Kdepak je má kravička? Terry Pratchett

Moje oblíbená jednohubka :-)

18.09.2023 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Taková jednohubka na jedno odpoledne :-).

26.08.2023 3 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Teda tahle knížka mě neskutečně vtáhla. Za mě rozhodně nejlepší knížka autorky.

21.08.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Moc jsem se na novou knihu od JoJo těšila a doufala jsem, že bude patřit mezi ty "lepší" a to rozhodně patří. Děj mě neskutečně vtáhnul a já nebyla schopná přestat číst. Obdivuji odvahu nevěst putovat na jiný kontinent a nevědět, co je čeká, zda je manžel vůbec čeká. A to, že je kniha inspirovaná skutečnou událostí, tomu dodává ten správný šmrnc.

17.08.2023 5 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Na dvojromán Kdyby jsem se moc těšila a nezklamal. Začala jsem Simoninou verzí, kdy si Nela nechá dítě a ta se mi pak líbila o kapku víc. Každopádně oba příběhy byly napínavé, že hltáte každou stránku.

14.08.2023 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Na tuhle knížku jsem se moc těšila a nezklamala. Stejně jako Losos a Panda byla perfektní.

09.07.2023 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Možná spoiler! :-)

Pandu v nesnázích jsem stejně jako Lososa v kaluži četla podruhé, protože jsem si koupila Vlaštovku v bublině a Majonézu k snídani. A dobře jsem udělala. Teď když jsem rozečetla Vlaštovku mi došlo celé to skvělé propojení knih, za které autorce tleskám.

V Pandě se mi opět líbilo střídání vyprávění pandy Terezy a statečné Marie, které jsem neskutečně fandila.
A jak píšu na začátku teprve se začátkem Vlaštovky, kterou jsem rozečetla včera večer mi došlo, že Marie je prababička Bárky z Lososa. Hustý :-).

Takže jsem celá napnutá, jak se to vše dál vyvine...

21.06.2023 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Lososa jsem četla už podruhé. Chtěla jsem něco nenáročného a vtipného.
Líbil se mi nápad a celkové pojetí příběhu. V některých sarkastických Bářiných poznámkách se úplně slyším :-).
Střídání vypravěček a krátké kapitoly mě baví.

12.06.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika, kterou jsem chtěla mít v knihovně. Měla jsem asi velké očekávání. Kniha mě bavila na začátku a na konci.
Jinak myšlenka geniální, to je jasné.

31.05.2023 4 z 5