pogmanka pogmanka komentáře u knih

Slib Slib Lisa Kleypas

Knížka se četla dobře, ale je to jen taková krátká jednohubka. Možná by nebylo na škodu ji víc rozepsat, ale i takhle mě to na chvíli zabavilo. Postavy se mi líbily, jen děj byl takový uspěchaný, i city hrdinů. Ale jak říkám na zabavení to stačilo.

12.04.2021 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Kniha se mi líbila stejně jako první díl, ale je pravda, že první díl byl pro mě celkově lepší. Možná to bylo délkou, možná tím, že tady se toho dohromady moc neudálo. Každopádně i přesto jsem se celou dobu dobře bavila. A tak se budu těšit na další díl.

09.01.2021 4 z 5

Trnitá cesta Trnitá cesta Sarah Parsley (p)

Tato autorka to prostě umí. Znovu mě nechala nahlédnout do příběhu ale z pohledu Dariena a já zvědavě čekala, co bude dál. Musím říct, že tři dívky to bylo opravdu skvělé, pořád jsem čekala, která teda. Autorka má hrozně zajímavý styl psaní. Jenom mě trochu mrzelo, že ten konec byl tak rychlý, když na to člověk celou dobu čekal a pak najednou konec. Jinak však nemám výtek.

28.01.2024 5 z 5

Káva každé půlnoci Káva každé půlnoci Theresa Black

Knížku jsem četla už kdysi, když ještě nebyla vydaná a už tenkrát se mi moc líbila. Proto jsem chtěla počkat, až od ní dostanu odstup a budu si ji moci přečíst po úpravách a vydání a musím říct, že už podruhé jsem se do příběhu zamilovala. Za mě je skvělé, jak je tam zakomponovaná anorexie a bulimie a to, že to nejsou načtená fakta, ale co prožívala sama autorka. Že to není jen o tom, že chce dotyčný hubnout, ale ukazuje se, jak se ten dotyčný cítí a jak s tím bojuje a jak se vidí. Myslím si, že tohle by si mělo přečíst co nejvíc lidí i třeba těch, co mají v blízkém okolí někoho takového, protože nestačí jen říkat tomu dotyčnému aby jedl. Nejde to tak jednoduše. Za mě je to krásný příběh s důležitou myšlenkou.

20.01.2024 5 z 5

Léto s frajerem Léto s frajerem Petra Martišková

Tak tady na mě dýchla Lanczová a já si knížku maximálně užila. Sice už nejsem náctiletá, ale i tak tyhle příběhy pořád miluju a tohle bylo krásné naladění na léto, které již skončilo. Vrhnu se určitě na další knížky.

30.09.2023 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Musím říct, že jsem četla díly obráceně a ač druhá kniha byla taky moc pěkná, tenhle příběh se mi líbil víc, všechno bylo hezky propojené a prolínání současnosti a minulosti se mi líbilo. Moc jsem si to užila.

24.08.2023 5 z 5

Ever: Když se mě dotkneš Ever: Když se mě dotkneš Nikola Hotel

Krásná knížka, která chytí za srdce. Oba hlavní hrdiny si nešlo nezamilovat a nefandit jim, aby všechno zvládli. Moc pěkný příběh.

21.08.2023 5 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

Krásná romantická knížka pro všechny romantiky. Moc jsem si ji užila a doufala ve šťastný konec. Všechny postavy jsem si stihla zamilovat a uteklo to tak rychle až mi je líto, že čas s nimi skončil. Každopádně zkusím i seriál. Doufám, že mě nezklame.

08.08.2023 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Nádherný příběh o dvou osamělých srdcí a jejich problémech. Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrával a obě hlavní postavy si nešlo nezamilovat a hrozně moc mě mrzelo, co všechno museli zvládat. Moc bych jim přála šťastný konec.

17.07.2023 5 z 5

Možná už zítra Možná už zítra Šárka Hieková

Knížka, od které se nebudete moci odtrhnout. Čekáte obyčejný příběh, ale dostanete mnohem víc. Lásku, každodenní starosti a hlavně vývoj postav, které dělají chyby, ale napravují je. Pokaždé, když už si myslíte, že vás to nemá, čím překvapit, přijde něco dalšího. Za mě krásný a dojemný příběh, který stojí za přečtení.

16.07.2023 5 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Za mě super pocta pro Agathu Christie, případy jsem si moc užila. Některé mě chytily víc a některé méně, ale celkově moc pěkná knížka, díky které si člověk zavzpomínal na Slečnu Marplovou a seznámil se s novými autorkami.

03.07.2023 5 z 5

Jasmína Jasmína Anna Szafrańska

Třetí a poslední díl a já si říkala, že po Lilce už nebude žádný mít šanci ji předběhnout, ale Jasmíně se to téměř povedlo, zrovna u jejího dílu jsem nečekala, že mě to tak dostane. Že pod tou tvrdou slupkou skrývala tolik bolesti. Za mě super odhalení postavy a Tymon ten si také získal moje srdce. Byla to dokonalost. Za mě to je stejně skvělý jako první díl a druhý je jen kousek za nimi. Moc povedená série, budu se k ní ráda vracet.

04.06.2023 5 z 5

Tátovo indiánské léto Tátovo indiánské léto Virginie Grimaldi

Nádherný příběh, který se vám zaryje do srdce. Obsahuje vážné téma, které je ovšem perfektně podané a člověk se nemůže odtrhnout, užívá si vztah otce s dcerou a zároveň ho mrazí, kam to všechno spěje. Pro mě překvapení měsíce, nečekala jsem, že mě to tak pohltí. Moc krásná kniha.

06.05.2023 5 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Za mě krásná knížka, která mě nutila číst dál s úsměvem na rtech. Takový lehký román se dvěma linkami, dvěma hrdinkami. Odkrýváme, co se vlastně stalo, a jak to bylo doopravdy. Celá kniha je prolnuta pečením, které mě úplně okouzlilo, stejně jako prostředí kapely a poznávání se otce s dcerou. Celý román je napsaný takovým lehkým stylem bez větších dramat, prostě taková pohodová knížka, přesto mi možná maličko na konci chyběl nějaký větší zvrat a nějaké zajímavější zakončení. Přišlo mi to takové ukončení, které nebylo ukončení. Kromě toho jsem si však dílko moc moc užila a určitě si přečtu od autorky i něco dalšího. Mělo to moc krásnou atmosféru.

21.04.2023 5 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Jelikož mě nadchnul první díl tak, že jsem rovnou přelouskala i druhý, mám rovnou co říct i k druhému. Také se mi hodně líbil, Jacka jsem si oblíbila už v prvním díle, takže nebylo nač váhat. Každopádně kdybych měla porovnat tak přece jenom o něco víc se mi líbil příběh Lily.

18.04.2023 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Druhá knížka od autorky a musím říct, že bych nevěřila o kolik lepší ještě může být. Autorka se vypsala a příběh nám dokazuje, že vždycky se dá posunout ještě výš. Příběh byl krásný a zároveň smutný, řešil těžká témata, ale i lásku a nalézání nových přátelství. Také nelehkou dobu ať už v přítomnosti nebo minulosti a vypořádání se s ní. Neustále jsem přemýšlela, jak to autorka propojí, dva zdánlivě odlišné světy, co bude ten vau moment a musím říct, že nezklamala, všechno do sebe krásně zapadlo. Kromě toho musím říct, že těžká nemoc tam byla zakomponovaná s citem, autorka se na ní nesnažila vyždímat co nejvíc, naopak se snažila čtenářům ukázat, jaký je život s takovou nemocí a vyrovnávání s ní. Moc pěkný příběh, který si budu ještě nějakou dobu pamatovat. A Joachima prostě nešlo nemilovat :3

16.02.2023 5 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Moc pěkný příběh, který pohladí po duši. Čtení jsem si užila, hrdinům jsem fandila a byla na ně hrdá, jak se v některých těžkých situacích zachovali. A atmosféra Green Valley byla prostě skvělá. Úplně bych se tam vypravila. Moc pěkné!

21.01.2023 5 z 5

Co když žádné zítra nebude? Co když žádné zítra nebude? Dagmar Digma Čechová

Tohle byla už moje čtvrtá knížka od autorky a znova a znova mi ukazuje, že od ní prostě chci číst další věci. Příběh ze života, který znovu otevírá důležité otázky a předstírá před nás další zajímavé osudy. Musím říct, že jsem si příběh užila, chvílemi bylo smutno, chvíli jsem byla dojatá a na konci šťastná, že všechno dopadlo tak jak dopadnout mělo. Autorka zde vykresluje dvě kamarádky, které jsou jako oheň a voda a právě proto se skvěle doplňují. Moc jsme si to užila, určitě si přečtu zase ráda další knihu autorky.

05.11.2022 5 z 5

Prázdniny za trest Prázdniny za trest Petra Langová

Bylo to krásné vzpomínání na knížky od Lenky Lanczové, které jsem milovala. Ani tady tomu nebylo jinak. Příběh jsem si moc užila, postavy si oblíbila a nasála atmosféru krásného a něžného dívčího románu. Od autorky si určitě přečtu ještě něco dalšího.

16.09.2022 5 z 5

Král Král Devney Perry

Tak za mě to byla parádní jízda, dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Příběh jsem si užívala společně s hlavními hrdiny a fandila jim. Líbilo se mi napětí mezi nimi, humor i hledání pravdy kolem nich. Už se těším na další díl. Za mě super příběh.

19.07.2022 5 z 5