playada playada komentáře u knih

Delfíní lidé Delfíní lidé Torsten Krol

Spisovatel je šílenec.

06.11.2014 5 z 5

Skutečná událost Skutečná událost Emil Hakl (p)

Já nedávám žádnou hvězdičku. Převládají rozpaky nad pozitivy. Námět dobrý ( prolínání s dějem z knihy), ale toť vše.
Proč je Evžen vulgární ( čím víc vulgarit, tím víc ocenění ?)?

03.11.2014

Zvířetovi lidé Zvířetovi lidé Indra Sinha

Kniha není jednoduchá. Já bych doporučovala začít doslovem na str. 379, a pak bych se teprve pustila do samotného čtení. Ač se to nezdá, je kniha plná moudrých myšlenek, které si ale musíte v textu najít sami. Kniha je zvláštní. Nikdy jsem nic podobného nečetla. Ještě dlouho o ní budu přemýšlet.

12.10.2014 5 z 5

Krutá volba Krutá volba Diane Chamberlain

Já jsem to četla do dvou do rána, pak jsem bulela, pak mně bolela hlava, už jsem neusnula a ve čtyři jsem vstávala do práce. Tohle přesně způsobí tato kniha. Tak se nenechte dvakrát pobízet ;-).

02.10.2014 5 z 5

Strážci občanského dobra Strážci občanského dobra Petra Hůlová

Výborná kniha, jen jsem nepochopila ten konec. Jestli by mi to mohl někdo napsat do zprávy. Né sem, aby nevznikl spoiler. Předem děkuji. Nerozumím, co za akci bylo v Praze a co se stalo s hlavní hrdinkou. Jinak pěkná kniha, mně se líbila.

24.09.2014 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

On je mi sympatičtější než ona.

21.09.2014 4 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Je to jiskrný. Rozhodně to není příkladný.

18.09.2014 5 z 5

Postel Postel David Whitehouse

To je teda kravina.

18.09.2014

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Pokud si chcete přečíst knihu o tom, jak hlavní hrdinka je dokonalá a všichni ostatní jsou padouši, tak s chutí do toho.

15.09.2014

Tichošlap Tichošlap Sylva Lauerová

Také bohužel nepatřím mezi vyvolené. Potřebovala bych vysvětlivky.

06.09.2014

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Je to trošku melodrama...

30.08.2014 4 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Také se mi líbilo, že to bylo oproštěné od patetického sentimentu. Ve tvrdých životních podmínkách na něj není čas ani nálada.

26.08.2014 4 z 5

Toulky skriptoriem Toulky skriptoriem Paul Auster

Výborná záležitost, které ale bohužel nerozumím.

23.08.2014 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Asi tak od strany 200 si připravte kapesníky a nechoďte moc mezi lidi, nebudou chápat, proč jste tak ubulený a oteklý.

17.08.2014 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Co dodat? Vše již bylo řečeno. Hájíček je bůh. Hájíček na hrad!

25.07.2014 5 z 5

Život na úvěr Život na úvěr Jaroslav Kříž

Pan Richard je moudrý člověk. Mít takového dědu je požehnání. Škoda, že člověk je nejmoudřejší na sklonku života, kdy už má málo času a sil obohacovat druhé. Ale poslouchali by ho vůbec?

15.07.2014 3 z 5

Páni čajových plantáží - Rodinná sága Páni čajových plantáží - Rodinná sága Hella S. Haasse

Souhlasím s tím, že to není typická sága. Žádné zbytečné rozvleklé rozbory životů jednotlivých generací plantážníků. Zpočátku docela dost jmen, ale jinak překvapivě oproštěné od všelijakých pokusů autorky vnucovat čtenáři dělení postav na " ty dobré" a " ty špatné". Přes krkolomný začátek jsem knihu dočetla a jsem tomu ráda.

11.07.2014 3 z 5

Ty proti mně Ty proti mně Jenny Downham

Souhlasím s ostatními, že to byla neobyčejná kniha. Líbilo se mi, že autorka nikomu nenadržuje a ukazuje vidění světa očima obou protistran. nebylo vůbec lehké vybrat si, na čí straně jste. Jednu chvíli jste fandili Elininýmu bratrovi, vzápětí zase Mikeyho sestře, nejvíc jste fandili Elí a Mikeymu, zkrátka byly to nervy. Výborná kniha.

11.07.2014 5 z 5

Osudná jízda Osudná jízda Christophe Léon

Je to pěkný, docela mi příjde konec useknutej. Ještě by to chtělo tak sto stran, co s tátou a s klukama a s rodinou...

20.06.2014 4 z 5

Nikdo tě nemá rád Nikdo tě nemá rád Judy Westwater

Jé, tak to byla také moc pěkná záležitost. Dvě srdceryvné knížky po sobě, ale stálo to za to. A těch posmrkaných kapesníků...

19.06.2014 5 z 5