Umění závodit v dešti

Enzo je moudrý filosof s duší člověka a srdcem automobilového závodníka – po vzoru svého přítele a pána Dennyho. Dobře si uvědomuje, že je jiný než ostatní psi. Na sklonku svých dnů rekapituluje radosti i strasti života stráveného v Dennyho rodině, a díky svému „televiznímu vzdělání“ hledí do budoucnosti optimisticky – s vírou, že v příštím kole se na svět vrátí v lidské podobě, a tak se mu konečně dostane mnoha možností a výhod, včetně těch vytoužených chápavých palců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31384/big_umeni-zavodit-v-desti-T99-31384.jpg 4.4104

Vydáno: , Jota

The Art of Racing In the Rain, 2008

Kniha Umění závodit v dešti

soupik2012

Měla jsem opravdu velikou radost, když vyšla audiokniha této knihy, protože mám stále v živé paměti Gump – pes, který naučil lidi žít. Bohužel příběhu v této knize nevěřím. Je značně předvídatelný a dost plytký. Myslím si, že by příběh vyzněl daleko lépe, kdyby ho vyprávěl místo psa Denny. Ještě bych přidala druhou dějovou linku s myšlenkovými pochody rodičů Evy a byla by z toho kniha podle mého gusta. Pan Stein se snaží tlačit na city, ale na mě to tentokrát vůbec nezabíralo. Přitom mám podobné příběhy moc ráda, ale musím jim věřit. Audiokniha je načtena dobře a načetl jí pan Jan Vlasák.

adela2230

Dojemný příběh, který je i vtipně napsaný. Člověk znající psi se v hlavní postavě určitě najde.

evik_svistik
23.10.2020

Dojemné, milé, mě jako pejskaři se to líbilo moc, čtenáři, který k pejskům nemá větší vztah, to asi moc neřekne.

lucka1998
06.10.2020

Popis života rodiny psem, výborný a dojemný příběh který určitě zaujme. Enzo popisuje život svého pána, a následný boj svého pána o dceru. Kniha je výborná k zamyšlení...
Bude se líbit i lidem kteří se zajímají o auta a o automobilové závody. Doporučuji, ke knize se určitě vrátím.

ivana02
01.05.2020

Kniha, resp. pejsek, nepopisuje ani tak psí život, jako spíš příběh hlavního hrdiny. Velké části jsou věnované popisům automobilových závodů, ty jsem pak už přeskakovala. Pokud by to byl skutečný příběh, ještě bych to zkousla, ale příběh byl prvoplánovaně dojemný. Kdo čeká příběh o psu, bude zklamaný.

bruntal
14.04.2020

Hluboce dojemný příběh, který se dotkne i těch, kterým psi či automobilové závody nic moc neříkají.

Ďumbierka
27.02.2020

Dokonalé! Nádherné, smutné, kruté a plné lásky a nádeje zároveň.
Enzove myšlienky by som si dala vypísať na plagáty... Bol taký múdry, láskavý, verný a zároveň vtipný. Pri čítaní som často sledovala toho môjho chlpáča ❤️.
Záver knihy, mi ako psíčkarke spôsobili celkom solídny záchvat plaču, s tým musíte rátať a zároveň som sa opäť usmievala a kývala hlavou, aká je to pravda. Táto kniha je skvost. Som rada, že ju mám doma a po rokoch sa k nej opäť vrátim. To viem!
Kapitolu 58, budem čítať vždy so slzami v očiach a s nádejou v srdci.

alnahu
25.02.2020

Nádherný ,smutný příběh o velkém přátelství mezi psem a jeho pánem.Příběh nám vypráví pes Enza ,kterého jeho páníček Denny bere sebou i na automobilové závody.Příběh plný lásky ,citu ,smutku ,krutosti a hádek .A proto si pes Enza přeje, aby se po své smrti vrátil na svět ,jako člověk.Tuto knihu jsem si vybrala do výzvy a vřele ji doporučuji k přečtení.