Umění závodit v dešti

Umění závodit v dešti

Enzo je moudrý filosof s duší člověka a srdcem automobilového závodníka – po vzoru svého přítele a pána Dennyho. Dobře si uvědomuje, že je jiný než ostatní psi. Na sklonku svých dnů rekapituluje radosti i strasti života stráveného v Dennyho rodině, a díky svému „televiznímu vzdělání“ hledí do budoucnosti optimisticky – s vírou, že v příštím kole se na svět vrátí v lidské podobě, a tak se mu konečně dostane mnoha možností a výhod, včetně těch vytoužených chápavých palců....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31384/umeni-zavodit-v-desti-31384.jpg 4.559

The Art of Racing In the Rain (2008)

Vydáno:, Jota

Jasina

Výborné čtení.

mySaints
31.03.2016

Uffff, ten konec .... Chtěla jsem dát míň hvězdiček, ale ten konec je prostě tak krásně dojemný, že mi nakonec nevadilo ani to, že knížka není kdovíjak skvěle napsaná, ani to, že samotný příběh je někdy až zbytečně melodramatický. Na konci jsem se prostě chtěla dojmout, a tak jsem se dojmula, až tak, že jsem se snažila zadržet slzy v čekárně na nádraží. Knížka je to hlavně pro pejskaře, kteří naprosto dokonale chápou, jak jsou pro nás tihle naši čtyřnozí přátelé důležití.

Katies
07.02.2015

Jako někdo, kdo měl už od miminka v přímé blízkosti psy a kočky nebo možná jen jako člověk jsem to hodně obrečela. Za mě dokonalost o které se nedá moc mluvit, musí se prostě přečíst.

Veselá myš
30.09.2014

Moc milá knížka, co umí chytit za srdce. Jinak smutný a dokonale citlivý příběh v sobě skrývá drahocenné jiskřičky optimismu a přesvědčení, že naděje umírá poslední.

helenkan
22.09.2014

Už při čtení prvních stránek jsem bulela jak želva.Připomněla jsem si mojí vlastní bolest,kterou jsem zažila s mým pejskem.A to už dokonce dvakrát.
Docela zajímavý koukat na svět psíma očima.Hezky napsaná knížka.Sice smutnej příběh,
ale stojí za přečtení.

playada
30.08.2014

Je to trošku melodrama...

Betka175
11.08.2014

Kniha mého srdce, mohu ji číst pořád dokola a nikdy mě neomrzí. :-)

BleškaEška
31.07.2014

dojemný příběh, i když se přiznám, že pasáže o závodění jsem přeskakovala (jsem ráda, že rozeznám trabanta od škodovky) - a ani po přečtení nemám moc pochopení pro vášeň automobilových závodníků, na druhou stranu jako pejskařka musím autora pochválit - zvlášť líčení psychedelických zážitků pesana bylo vynikající!

TheCiko5
29.05.2014

Enzův rekapitulační příběh jsem si poprvé přečetl,když mi bylo 17. Jakožto plnohodnotný postpuberťák jsem od knížky čekal řekněme obyčejný román,u kterého si odpočinu a zabiju volný čas. Jaký to byl šok pro mé ego,když po dvou stránkách (!) se mi po tvářích začaly koulet slzy jak kukuřice. Přišla máma - "Tobě se to nelíbí?"... "Ale docela jooo...jen jsem si na něco vzpomněl." ... počkal jsem,až máma odejde a knížku jsem do druhého dne přečetl. Tím způsobem,že jsem přečetl obálku,číslo vydání a otočil jí zpátky na první stránku. Přečetl jsem ji třikrát za sebou. Teď je mi pětadvacet,přečetl jsem ji celkem šestkrát a troufám si tvrdit,že to navždy bude kniha mého srdce.

miluska7314
17.04.2014

Nádherná kniha, která se dotkla mého srdce

kneslova
02.04.2014

Velmi krásná kniha, těžko napíšu komentář lépe než moji předchůdci. Doporučuji všem, z celého srdce. Kdyby to bylo možné dám 10 hvězdiček.

Falquar
25.12.2013

S Enzem jsem se seznámila ve svých deseti letech a jeho příběh mě dojal snad jako ještě nikdy nic. Bylo to pro mne poprvé, co byl hlavním hrdinou a vypravěčem v jedné osobě pes. Co si budu nalhávat; dokonale mě to odzbrojilo svou syrovou upřímností a zároveň něhou, obětavostí a láskou, kteréžto emoce protkávaly bezmála každé Enzovo slůvko.
Knížka je nedotčena moderním a osvěžujícím trendem vtipné, hravé ich-formy, která by odlehčovala celkově pochmurný, depresivní děj. Ne, autor nechává všechno to zlé na čtenáře dolehnout, aniž by nějak výrazněji hnul brvou; dobré nestřídá špatné, ne, jenom temnými mraky neštěstí se jako osamělý sluneční paprsek vine nitka optimismu a víry a oddanosti, aby se místy střetla se svými příbuznými v krátkém záblesku čiré pohody.
Líbilo se mi vykreslení vzájemných vztahů všech aktérů životního dramatu, líbila se mi uvěřitelnost zápletky, líbila se mi práce se čtenářovými pocity. Příběh je to vskutku jedinečný a nezapomenutelný. Rozhodně ho doporučuji. Hlavně kvůli tomu konci, který dokáže krásně povznést a znovu vzbudit víru v pohádky - pokud ho ovšem čtenář přes samé slzy vůbec rozluští.

Burnettka
03.07.2013

Enzo mě přesvědčil, že si toho psa, až budu mít rodinu pořídím. Krásná, smutná knížka ;)

Hanyuu-hime
22.02.2013

Kouzelná knížka plná lásky zvířete ke člověku a člověka ke zvířeti. Enza si všichni zamilují už na prvních stránkách a v průběhu celé knihy si ho budou zamilovávat ještě více.

gacie
06.01.2013

Krásná kniha s krásným příběhem. Vypravěčem této knihy je pes Enzo, jehož pán se jmenuje Denny. Denny je automobilový závodník, který miluje auta, závody a taky svého psa. Ale pak se něco změní. Denny se zamiluje do Evy. Vezmou se a narodí se jim holčička. Ale tohle není happy end, to je jen začátek. Situace se začne pomalu komplikovat - Eva má zdravotní problémy, které se čím dál tím více zhoršují. Z Dennyho se stane vdovec a v této chvíli začíná příběh knihy - začíná bojovat o svou dceru, kterou chtějí dostat do opatrovnictví rodiče Evy. Začíná opravdová válka. Ale Denny se nevzdává. A Enzo se taky nevzdává.

Majollica
15.08.2012

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

tapuz
24.11.2011

Moc pěkné. Starý pes s obrovskou láskou vypráví o svém životě s milovaným pánem. Je to ale de facto vyznání obrovské lásky člověka ke zvířeti. Jednu hvězdičku ubírám za občas příliš rozvleklé "závodnické" pasáže. Rozhodně stojí za přečtení.

Alexis
23.06.2011

moc krásny příběh...supr, doporučuji!