Dobrý proti severáku ekniha

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125256/dobry-proti-severaku-125256.jpg 4.1682

Emmi a Leo 1.

Literatura světová, Humor, Pro ženy

Vydáno: (ekniha), Host

Kniha Dobrý proti severáku

Fortuna7

Kniha má skvělé grafické zpracování v podobě e-mailů, což neskutečně pomáhá čtivosti. Jediné co mi vadilo je reagování hlavních hrdinů. Emmi i Leo mě občas strašně moc štvali a měla jsem je chuť proplesknout. Konec mě překvapil, takže jsem ráda, že je napsaný další díl.

Lenny112

Skvěle napsané. Dialogy jsou sice místy trošku neuvěřitelné, ale nápad a styl psaní jsou moc fajn. Kniha je zpracovaná i do divadelní hry, která je oproti knize zkrácená. Zkrácením získala hra na dynamičnosti a děj je tím pádem až strhující.

IvetaZ

Nápad lásky z emailové korespondence je skvělý, ale mě ty dialogy přišly prostě hrozně trapné a nereálné. Možná, že je to tím, že je autor dvojnásobného věku než já... Čekala jsem asi něco jiného.

ujira
28.12.2021

Moderní, lyricko-epický, jazykově bohatý(asi také dobrý překlad), místy humorný román v e-mailech popisující vývoj zcela náhodného vztahu muže a ženy.

cori
22.12.2021

Dva lidé hledající vytržení ze svých stereotypních životů (on po rozchodu, ona se starším manželem a vyvdanými dětmi) si rok posílají maily, aniž by se setkali tváří v tvář. Při čtení jsem se nudila, ale chtěla jsem vědět, jestli se sejdou nebo ne.

Sallka
14.12.2021

Romantický a humorný příběh. Marně jsem ho v této knize hledala....

aNGie5
23.11.2021

Skvěle napsaný začátek romantického příběhu

Kaduri
18.09.2021

Mno, tak toto bolo super čítanie.
Román je písaný formou nepretržitého dialógu dvoch hlavných postáv, čo nepôsobí nijako rušivo, naopak, má to správny švih a spád.
V úvode knižky sledujeme zoznámenie hlavných hrdinov prostredníctvom omylu v mailovej konverzácii. Ich slovné prestrelky plné sarkastického humoru mi prišli fakt vtipné.
Postupne vývoj ich virtuálneho vzťahu nadobúda tragikomický podtón, ktorý speje k absurdnému koncu.
Autor sa musel pri písaní tohto dielka dobre baviť:).
A moc sa mi páčil koment, ktorý napísal pripitý Leo Emmi:
"Psát je jako líbat, jenom bez rtů. Psát je jako líbat v hlavě."