Dobrý proti severáku ekniha

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125256/dobry-proti-severaku-125256.jpg 4.1644

Emmi a Leo 1.

Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno (ekniha), Host

Kniha Dobrý proti severáku

Bája89

Tuhle knihu mi doporučili kolegové v práci. Dělala jsem si legraci, že až ji dočtu tak začnu říkat, že "doporučují tři knihovníci ze tří". A ono se to vyplnilo. Neměla jsem žádná očekávání, která by kniha nedokázala naplnit. První půlka mě bavila výrazně víc a konec také uspokojil. Nejedná se o žádnou vysokou literaturu, ale o oddechové čtení, které čtenáři zpříjemní večer. A co si budeme, kdo by nechtěl něco podobného zažít?

osman111

Neměla jsem příliš velká očekávání a o to větší překvapení to bylo. Čekala jsem silně oddechové čtení a místo toho přišel krásný, uvěřitelný příběh. Mi se líbila zejména ta realističnost. Je to pěkná knížka na jedno odpoledne, doporučuji.

gaaabi

Dobrý čtení, dobrý poslech audioknihy a v neposlední řadě i dobrý divadlo v Českých Budějovicích - zvláště skvělá Helena Dvořáková!!!

jaroiva

Přesné, velmi přesné ... Kdo něco podobného nezažil, možná neuvěří...
Ukládám do ČV 2021 do tématu Kniha do 15. místa v nějakém žebříčku (je mezi nejlépe hodnocenými romány v dopisech, epistolárními romány)

petrarka72
07.12.2020

Hezký základní nápad, zpracování ukecané a nudné.

martineden
06.12.2020

Četla jsem už před lety, teď si to poslechla jako audio. Paráda!

bob0985
04.12.2020

Toto je další z audioknih, které jsem poslouchal. Jako normální knihu bych po ni asi nesáhl - ano, je to spíše román pro ženy. Byly chvíle, které mi připadaly už příliš dlouhé a trochu už nuda s opakující se výměnou - on chce/ona nechce, ona chce/on nechce se potkat. Vyústění příběhu pak bylo fajn, ale i tak, za mě 3.

Brutální_Nikita
01.12.2020

Ach jo, snad nejsem jediná, komu to připadalo strašně plytké, resp. čekala jsem víc? (Nechápu to všeobecné nadšení. A ano, věřím, že se člověk může tímto způsobem zamilovat, v tématu pro mne problém není, pouze v jeho zpracování.)

Jak už psala spousta lidí přede mnou, poslouchala jsem jako audioknihu (ČRo), kdybych to měla číst, nedala bych to (neustálé “o 3 minuty později”).
Emmi je pro mne otravná nudící se manipulátorka chovající se v duchu otřepaného “Ženská neví, co chce, a nedá pokoj, dokud to nedostane.” Leo ušel, byl vtipný.

Zas úplný propadák to nebyl, dala bych 2,5 hvězdičky, kdyby to šlo, asi i dík zpracování Českého rozhlasu.