Dobrý proti severáku ekniha

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/125256/dobry-proti-severaku-125256.jpg 4.1601

Emmi a Leo 1.

Literatura světová, Humor, Pro ženy
Vydáno (ekniha), Host

Kniha Dobrý proti severáku

cukrovka

Autor měl zajímavý nápad napsat příběh pouze e-mailovou korespondencí. Bylo to hodně čtivé. Dost mě zaujal ten postupný rozvoj virtuálního vztahu dvou zpočátku zcela cizích lidí. Emma mi byla chvílemi dost protivná a nesympatická. Přišlo mi, že neví co chce. Přistihla jsem se, že držím palce Leovi, aby se od ní dokázal odpoutat.

martina5069

Doba poslechu audioknihy 4 hodiny 24 minut.
Vtipné rozhovory dvou lidí, kteří si díky jedné chybě v napsání adresy dopisují emaily a dohadují se jestli se setkají nebo ne. Mě se to hodně líbilo akorád jsem čekala ůplně jiný konec i když chápu proč to dopadlo jak to dopadlo. Krásně namluvené, poslouchala jsem starší nahrávku a občas měla pocit, jak kdybych slyšela praskání gramodesky.

Dela111
27.12.2019

Tak čtivé až chytlavé a přitom je to taková blbost... ;-) Ono je to vlastně takové šmírování cizí korespondence a to by mělo pobavit... ;-)
Chtěla jsem něco jednoduchého a tak jsem riskla tuto knihu, přestože to není zrovna moje parketa. Ale musím říct, že se to autorovi celkem povedlo. Není jednoduché napsat knihu výhradně formou mailové korespondence a přitom nenudit, naopak udržet stále svižný styl. Je to originální, má to spád, pro čtenářky romantiky ideální odpočinková kniha.

Marcela52
30.10.2019

Příběh dvou zamilovaných, kteří řeší svůj vztah přes internet, je velmi dobře napsaný, nepostrádá humor ani poetiku, takže jsem knihu s chutí přečetla. Jen si říkám, že asi bylo lepší, když jsme objekt našeho zájmu nejprve viděli, a pak se vidělo... Takové erotické jiskření pouze ve virtuální rovině je sice vzrušující, ale tak trochu k ničemu. Pokračování už číst nebudu, docela mi to stačilo, ale věřím, že současná mladá generace si u této knížky přijde na své...

hana8062
20.10.2019

Po nějaké době zase audiokniha. A hned epistolární román. Nevěšte hlavu, taky jsem musela požádat Google o pomoc ;) . Jde o knihu čistě formou dopisů, resp. e-mailů. Emmi se překlepne v adrese a její žádost o zrušení předplatného dostane soukromá osoba. Muž jménem Leo. Tak začne čilá korespondence, vedoucí od poblouznění, zamilovanosti, přes touhu až skoro k posedlosti. S tím jsem celkem v pohodě. Co mě ale skutečně štvalo bylo jejich téma. Neřešili nic jiného, než že chtějí jeden druhého poznat osobně. NIC JINÉHO! A navíc ještě vždy naruby. Buď touží Leo a Emmi chce být rozumná. Nebo se splaší Emmi a Leo myslí, že setkání nemá smysl. V další kapitole totéž a v další? No ano! Zase!!! Máte-li v oblibě nerozhodná jelita, vřele doporučuji. Já jsem skoro vykvetla :) . Oba bych je kousla! Mimochodem, existuje pokračování Každá sedmá vlna.... na přání čtenářů, kteří chtěli víc. Prokrista, mně to asi stačilo. Neboooo možná si ho fakt pořídím, abych zjistila jak si ti dva jantaři vedou :D . 70% za super téma a za dokonalý přednes obou hrdinů. Ale přísahám, že mám poupata!

Osice
09.10.2019

Dnes mi Terry11 připomněla Daniela Glattauera. S touto knihou jsem přišla poprvé do kontaktu před mnoha lety díky scénickému čtení (Listování) na knihovnické dílně v Jičíně. Byl to ohromný zážitek. Pak jsem si knížku musela samozřejmě přečíst celou. Bavilo mě slovní pošťuchování Emmy a Lea, byla jsem napnutá, smála jsem se, byla jsem překvapená, smutná a šokovaná na závěr. Musela jsem si hned přečíst i Každou sedmou vlnu, abych mohla klidně spát:-)

Když jsem měla vybrat a doporučit studentům gymnázia jednu knihu, tak mne hned napadl Dobrý proti severáku, to bylo v roce 2012:-) A když se u nás v knihovně konalo Listování, tak jsem si ho samozřejmě taky nemohla nechat ujít:-)

Knihu jsem darovala mamce k Vánocům a moc mne těšilo ji při čtení pozorovat. Byla do ní zažraná stejně jako kdysi já:-)

TomTomis
24.09.2019

Kniha se čte rychle, svižně. Zaujme jazykem, formou. Vztah dvou lidí přes e-mail. Kam je to zavede. Jak si řeší svoje city, jak se snaží nějak vyhrát zápas rozumu a lásky. Kniha má zajímavý konec. Přemýšlel jsem nad uvěřitelností takové bohaté výměny dopisování. Byli by toho dnešní lidé schopni?

broskev28
24.09.2019

Knihu mi doporučil kamarád (já jemu Murakamiho Hon na ovci). Už tady mi mělo docvaknout, že jsme každý někde jinde, ale budiž.
Přidávám se k těm, kterým příběh připadal místy nudný, nezajímavý, omílající stále dokola totéž. Jakkoli miluju knihu Není zač téhož autora, tomuhle jsem na chuť nepřišla. A přitom tuze ráda píšu maily!
To mi ovšem nabrání "opalečkovat" i ty komentáře, které v knize našly víc než já. Třeba se k ní časem vrátím a pochopím, oč jsem přišla . . .