Pivoňka12 Pivoňka12 komentáře u knih

O krok před peklem O krok před peklem Jiří Pavlovský

Povídky. S těmi je vždycky problém. Ne jinak je tomu i s tímto svazke. Něco mě pohltilo, část z nich je jen průměrem a asi tak dvě mi vůbec nesedli. Les houmles se pro mě stala nejhorší povídkou. A naopak, co mě perfektně nadchlo je příběh Čarodějovo srdce. Napsal jej mistr Hlávka.

26.03.2020 5 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Zatím poslední očekávané dobrodružství ze světa Algor. Opět famózně propracované. Tento svět jsem si užívala a jen doufám, že již brzy vyjde další kniha. Čeští spisovatelé dokazují, že umí napsat nádhernou space operu. Pro takové skvosty nemusí Český čtenář ani za hranice našeho státečku. Mistr Hlávka a paní Vybíralová vám to dokazují.

30.11.2019 5 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Netuším, jak velký podíl na psaní mají tito dva spisovatelé, ale krásně jim to funguje. Sice je zde velké množství postav, ale děj je přehledný a i když přeskočíte do jiného světa, okamžitě to poznáte. U čtení jsem se nenudila a krásně si to užívala. Vřele doporučuji a hned se vrhám na další knihu.

03.11.2019 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Tímto světem jsem hodně nadšená. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje. Až po přečtení mnoha komentářů, vesměch pochvalných, jsem se rozhodla si tuto sérii pořídit. Vlastně mě to začalo bavit okamžitě po přečtení první kapitoly. Dlouho jsem se nerozmýšlela a hned se dávám do čtení druhé knihy.

21.09.2019 5 z 5

Poslední stadium Poslední stadium Jiří Pavlovský

Tento příběh se mi zdál poněkud odfláknutý. Na to, že se jedná vlastně o poslední příběh v této první sérii, je jeho děj spíše únavný, než aby v čtenáři vzbudil nějaké emoce. Jo, Walter, ano, na toho nesmím zapomenout, ale to je asi tak vše.
Jsem zvědavá na další řadu.

31.07.2019 3 z 5

Bůh strachu Bůh strachu Jan Hlávka

Je škoda, že se pan Hlávka tak trochu ztratil a v poslední době nic nevydal. Líbí se mi styl jeho psaní, je trochu jiný než u ostatních spisovatelů. I v tomto příběhu to je jasně vidět. On dal Kladivu úplně jinou dimenzi. S jeho pomocí mám všechny čtyři hlavní postavy radši, koukám na ně z jiného úhlu, z úhlu Jana Hlávky. Pro mě nejlepší příběh v sérii.

11.06.2019 5 z 5

Kladivo na démony Kladivo na démony Jiří Pavlovský

Pan Pavlovský tomu vrací klasickou formu, ničím nerušený příběh a ladnost čtení. Čtenář nemusím nad ničím přemýšlet a jen si prostě příběh užívá. Známá čtyřka opět v akci, jen tu má trochu víc místa Felix. A taky proč ne, když je to o kladivu, které tak nějak k němu patří. Vítejte v pekle.

06.04.2019 4 z 5

Žrádlo pro psy Žrádlo pro psy Darek Šmíd

Vlastně první pořádná kniha pana Dareka Šmída. Kolja se nepočítá a Pérák je...pérák. Žrádlo pro psy je z počátku skoro nudným příběhem. Hlavní postavy se nechovají jako hlavní postavy a děj je lehce zastrčen pod jiné příběhy. Ale najde se v tom spousty potenciálu. Klaudie? Tady se velmi povedla a ani Walter nezůstal moc v pozadí. Nakonec je z toho skoro povedený příběh. Dala jsem mu čtyři hvězdy a to proto, že se mi líbí nej příběh, ale i.....inu mám ráda.

16.03.2019 4 z 5

Síť přízraků Síť přízraků Ondřej S. Nečas (p)

Pan Nečas si s tímto příběhem celkem vyhrál. Ačkoliv může být zpočátku čtenář zmatený dějem, po několika stranách se to urovná a můžeme sledovat slušný a překvapivý příběh. Asi nejlepším podpříběhem byl ten s Vincecem. Jeho být či nebýt psem je povedený a nejednou jsem se zasmála.

05.01.2019 4 z 5

Drsné sny Drsné sny Jakub Mařík

Tímto příběhem jsem trochu zklamaná. Nemohla jsem se začíst a kniha mě celkem moc zas tak nebrala. Nebo spíš příběh samotný mě moc noslovil. Ale i tak dávám kniho do doporučených. Jako část příběhů prostě patří do celé série. Myslím si, že pokud pan Mařík napíše další příběh, už budu připravená.

25.11.2018 3 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

Je vidět, že pana Pavlovského to baví. On si psaní tohoto příběhu užíval. A to se přeneslo i na mě. Já si zase na oplátku užívala čtení. Opravdu velmi povedený příběh v sérii Kladiva na čaroděje. Jen doufám, že další příběh bude stejný a že neklesne hodnota vysoko jedoucího výtahu. (nebo hluboko? Záleží na tom, kde je Peklo.)

21.10.2018 5 z 5

Sonáta pro Azazela Sonáta pro Azazela Dušan Fabian

Od Dušana Fabiana jsem nikdy nic nečetla. Vlastně až do zakoupení Sonáty pro Azazela jsem ani nevěděla, že někdo s takovým jménem existuje.
Příběh je velmi.....zvláštní. Až tak zvláštně napsaný až je to poutavý. Styl příběhu mě velmi sednul. Obsahově je to prostě maso, jedná se o Azazela, ne? Bez zbytečných humorných scének a akčních krváků je tu napsaán solidní a možná zatím nejlepší příběh v této sérii.

29.09.2018 5 z 5

Magie pro každého Magie pro každého Jiří Pavlovský

Velmi povedený příběh v této sérii. Nečekala jsem, že to bude tak magické. Lehce se dostanete do děje a v podstatě ihned si hlavní hrdiny oblíbíte. Navíc jako bonus je tu urban legend z Prahy, která si to určitě zaslouží. Protože, které město by v Čechám mělo být nejvíce magické. Můj favorit je určitě Walter. Jako nekrom,ant má velké možnosti. Jen tak dál.

04.08.2018 5 z 5

Pár kapek krve Pár kapek krve Vladimír Šlechta

Další, celkem povedený příběh v této sérii. Jen škoda toho podivného konce. Tam tvůrci trochu zazmatkovali a nějak jim byla ukradena logika. Uvažovala jsem jen o třech hvězdách, ale nakonec jsem uznala, že mě to bavilo.

01.05.2018 4 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Jaroslav A. Polák

Setkání s Antikristem bylo celkem povedené. Příběh je ponurý, ale ne nudný. Pravda je, že tohle se trochu vymyká žánru. Je to spíše thriller místo fantasy. Dle mého to pan Polák pojal trochu dramaticky. Chybí tomu humor a možná i lepší zakončení.

15.12.2017 4 z 5

Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Odplata 2 - Vzpoura vyvolených Jan Hlávka

Tady nedošlo k žádnému novému aspektu. Příběh prostě pokračuje, postavy přežívají a čtenáři tak zůstává jen jedna otázka. Proč tohhle nevyšlo jako jedne kniha? Aha, já už vím, počet stran to nedovoluje. Dvojka je prostě stejná jako jednička, jen to trochu víc naštve,

27.11.2017 4 z 5

Odplata 1 - Země prokletých Odplata 1 - Země prokletých Jan Hlávka

Od pana Hlávky jsem ještě nikdy nic nečetla, krom toho, co napsal pro JFK. A napsal to dobře. Uvěřitelný příběh plný zvratů a překvapení. Nechybí akce ani humor ba ani smutek. Velmi povedený příběh.

16.11.2017 5 z 5

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Kdybych tu sérii neměla ráda, dala bych klidně odpad. Nechci však pokazit tak slušně rozjeté dobrodružství, do které paní "spisovatelka" Vrbenská neměla vůbec zasahovat.
V tomhle guláši jsem se pěkně ztrácela a málem se to ani nedočetla. Nakonec jsem to zvládla, ale byl to otřes.

30.10.2017 1 z 5

Podhoubí smrti Podhoubí smrti Jiří W. Procházka

Nerada píšu a už vůbec ne komentáře. Ale tohle je prostě šílená bomba. Procházka je magor, ale tohle, to je jako vystřižené z čajového houbového opojení. Asi se od teď budu bát hub :-)
Akční, vtipný a vůbec se to neztrácí v nějakém patosu, spíš někde v podhoubý, kde na vás čeká další útočná houba.
Tleskám. Zatím nejlepší příběh ze série.

28.05.2017 5 z 5

Zákon chrličů Zákon chrličů Eva Žilková

Tedy, jak tohle, v přesyceném, kvalitním knižním světě, vůbec může někdo vydat? Vlastně, krom povídky, podle které je svazek pojmenován, nestály další povídky ani za starou Bellu. Navíc, chrlič neožívá takhle po dlouhé době, je to noční tvor, s letním slunovratem nemá vůbec nic společného a není omezovaný nějakým časem. Tak vlastně ani tato povídka nestojí za nic. A to s ní, údajně, paní spisovatelka vyhrála nějakou cenu - kdo to hodnotil? Vlastně bych kecala. Jedna povídka je tam velmi dobrá, i bez výhry v nějaké soutěži (možná něco vyhrála). Jmenuje se Poslední zázrak Marie Lazare. To je opravdu kvalitní a propracovaný příběh. U některých příběhů jsem se až zastyděla, protože má mladší sestřička dokáže napsat něco mnohem lepšího. Naštěstí, jsem kritik za houby, protože knihu jsem dostala v Dlážděné ulici vlastně za "hubičku". Nakoupila jsem totiž v tomto místním pražském antikvariátě celkem dost kvalitního čtení a prodavač mi tyto povídky věnoval zdarma. Věděl, co dělá. Po přečtení tohoto svazku jsem jej totiž věnovala jednomu bezdomáčkovi u nás v Benešově, aby měl alespoň nějakou kultůru. Když jsem se ho další týden ptala, jaké to bylo, odpověděl, že s kámošem potřebovali papír na balená cigára a že neměl čas to číst. Upřímný člověk a možná by se také zhrozil obsahem. Alespoň nějaký účel kniha splnila a někoho pořádně zahřála. Chtěla jsem dáti - odpad - , ale nakonec přeci jenom, ta snaha tady je a já doufám, že paní Žilková časem napíše něco kvalitnějšího. Z té spousty krátkých a kratičkých povídek v této sbírce by se našlo pár unikátů, které by si zasloužily minimálně dvě stě stran. Škoda, že ve Čtenářské výzvě není téma "Nejhorší kniha, co jsem tento rok četla" už bych tam měla první knihu. A to je teprve začátek roku a já věřím, že by tam zůstala až do konce. Koukala jsem, že jistý uživatel Terva, napsal ke každé povídce komentář, ohodnotil jí a přidal i obsahy. Se divím, že na to měl náladu, ale čest takovým lidem, protože alespoň další čtenáři vědí, do čeho jdou. Já to bohužel zjistila až po ohodnocení knihy a teprve teď si přečtu všechny komentáře k samostatným povídkám.

19.01.2017 1 z 5